Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 21 października 2019 r, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Akcja Katolicka

Akcja Katolicka Sprawa Akcji Katolickiej odżyła u wielu osób po jednej z ostatnich wizyt biskupów polskich „Ad limina”. W dniu 12 stycznia 1993 r., podczas której Ojciec Święty Jan Paweł II, zalecił biskupom polskim powołanie Akcji Katolickiej. Wtedy członek byłej Akcji Katolickiej Czesław Kwiatkowski opracował bardzo szeroki opis Akcji Katolickiej, od jej powołania do wybuchu II Wojny Światowej do 1939 r.


 


Arcybractwo Straży Honorowej N. S. Pana Jezusa

Arcybractwo Straży Honorowej N. S. Pana Jezusa Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa zostało założone w dniu 8 grudnia 1994 r. Liczy ono 72 osoby. Opiekunem Arcybractwa jest ks. prałat Henryk Ozga, natomiast zelatorką Halina Maślak.


 


Duszpasterstwo Kolejarzy – Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich

Duszpasterstwo Kolejarzy – Katolickie Stowarzyszenie  Kolejarzy Polskich

Kolejarze, jako jedni z pierwszych, przybyli do Stargardu Szczecińskiego, rozpoczynając odbudowę dróg kolejowych, urządzeń, stacji, warsztatów. Od początku weszli w kontakt z Kościołem Katolickim, kultywując swoje tradycje, pogłębiając wiarę.


 


Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - KSM Stargard

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - KSM Stargard Nie ma jak KSM!
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży posiada osobowość prawną cywilną i kościelną, czego nie mają inne ruchy czy organizacje katolickie. Jako samodzielny podmiot prawny organizuje m.in. obozy, szkolenia, zawody sportowe, kolonie dla dzieci; prowadzi świetlice młodzieżowe czy środowiskowe; organizuje imprezy integracyjne w których uczestniczą dzieci i młodzież niepełnosprawna, a także z rodzin ubogich czy dysfunkcyjnych.


 


Koło Szczecińskiego Klubu Katolików

Koło Szczecińskiego Klubu Katolików Na początku 1981 r. zostały nawiązane pierwsze kontakty ze Szczecińskim Klubem Katolików w Szczecinie przez Czesława Kwiatkowskiego z Michałem Platerem współzałożycielem tamtego Klubu. Coraz więcej osób ze Stargardu coraz częściej dojeżdżało na spotkania i zebrania do Szczecińskiego Klubu Katolików w Szczecinie.


 


Liturgiczna Służba Ołtarza

Liturgiczna Służba Ołtarza Zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza:
- kandydaci i ministranci młodsi - piątek g. 16.30, sobota g. 9.30;
- ministranci starsi i lektorzy - poniedziałek o g. 18.30


 


Parafialna Schola Młodzieżowa

Parafialna Schola Młodzieżowa

Scholę młodzieżową prowadzi Pani Małgorzata Orkisz. Składa się ona z ok. 20 młodych ludzi, którzy chcą poprzez śpiew chwalić Pana Boga i ubogacać przy tym piękno liturgii. Próby odbywają się w środy i w piątki o godz. 18.00 w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby się włączyć do scholi. Mile widziane są osoby grające na instrumentach.


 
 


Poradnictwo rodzinne

Poradnictwo rodzinne W roku 1983 powstało formalnie zorganizowane parafialne poradnictwo rodzinne. Stało się to po rocznym szkoleniu doradców życia rodzinnego, przygotowującym odpowiednie osoby do pracy w tej dziedzinie.


 


Towarzystwo przyjaciół KUL

Towarzystwo przyjaciół KUL Towarzystwo Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego powstało po kilkakrotnych odwiedzinach parafii przez wykładowców, studentów i profesorów KUL. W dniu 1 grudnia 1922 r. zostało ono wpisane do rejestru Stowarzyszeń, jako Towarzystwo Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.


 


Wspólnota św. Idziego

Wspólnota św. Idziego Wspólnota Świętego Idziego powstała w 1968 roku w Rzymie, gdzie do dnia dzisiejszego - na Zatybrzu - mieści się jej „centrum”. Wspólnota istnieje obecnie już w ponad 60 krajach na całym świecie. Gromadzi ona ludzi, którzy chcą każdego dnia, wszędzie tam gdzie żyją, dawać świadectwo Ewangelii i służyć drugiemu człowiekowi, a w sposób szczególny temu najsłabszemu i najuboższemu.


 


Żywy różaniec kobiet

Żywy różaniec kobiet Od powstania parafii tj. od czerwca 1957 datuje się również powstanie Żywego Różańca Kobiet. Początkowa było Tylka kilka Róż, jednak z biegiem czasu i zwiększania się ilości parafian (rozbudowa Starówki) ilość ich wzrosła do 15 Róż.


 


Żywy różaniec mężczyzn

Żywy różaniec mężczyzn Żywy Różaniec Mężczyzn został założony z inicjatywy kilku osób rekrutujących się przeważnie z członków tutejszego Klubu Katolików w Stargardzie.Róża ta poza udziałem w ogólnych spotkaniach Żywego Różańca, comiesięcznych Mszach św. w intencji Żywego Różańca, różnych nabożeństwach i uroczystościach, bierze udział w miesięcznych spotkaniach formacyjnych.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F