Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 21 października 2019 r, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 3 grudnia 2017 r.

1. W miniony czwartek przeżywaliśmy uroczystość 60-lecia poświęcenia naszej Kolegiaty. Z całego serca dziękujemy wszystkim: władzom samorządowym, służbom mundurowym, dzieciom, młodzieży, rodzicom i wszystkim parafianom za udział w tym dziękczynieniu. To piękne świadectwo wiary, iż nasza Kolegiata wypełniła się tyloma wiernymi. Bóg zapłać za życzliwość i wspólną modlitwę.

2. Roraty codziennie o godz. 7:00 od poniedziałku do soboty. Pragniemy razem z Maryją oczekiwać narodzenia Zbawiciela. Dzieci zapraszamy na roraty we wtorki i czwartki o 16:30. Młodzież gimnazjalną, przygotowującą się do bierzmowania oraz młodzież szkół średnich zapraszamy na roraty codziennie o 6:30.

3. W piątek, 08 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w tym dniu w Kolegiacie Msza św. sprawowana będzie o godz. 7:00, 9:00 i 18:00 oraz w Strachocinie o godz. 17:00.

4. Rozpoczęliśmy adwent, czas duchowego przygotowania na radosne Święta Bożego Narodzenia. Przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki. Jest to nasz staropolski zwyczaj, kiedy senior rodziny bierze w swoje ręce poświęcony opłatek i rozpoczyna składanie życzeń. Nierozłącznym elementem wigilii jest świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nasz parafialny zespół Caritas rozprowadza te świece. Niech nie zabraknie tego elementu, światła świecy wigilijnej, na naszych stołach. Są także do nabycia kartki świąteczne, część z nich została wykonana przez uczniów II LO w Stargardzie. Przez nabycie tych symboli świątecznych wspieramy zakup artykułów spożywczych dla ubogich. Przy wyjściu z kościoła można nabyć także sianko pod obrus na stół wigilijny, przygotowane przez naszą młodzież, która w ten sposób pragnie zebrać fundusz na warsztaty rękodzielnicze.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 26 listopada 2017 r.

1. W czwartek, 30 listopada, w naszej wspólnocie będziemy obchodzić wielką uroczystość rocznicy poświęcenia Kolegiaty. To już 60 lat mija od czasu, kiedy sł. Boży Stefan Kard. Wyszyński poświęcił ten kościół na wyłączną służbę Bogu. Uroczystości jubileuszowe odbędą się w czwartek. Wystawienie Najśw. Sakramentu oraz modlitwa w intencji nowych powołań z naszej wspólnoty o godz. 17:00. W tym czasie będzie również możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Msza św. Jubileuszowa rozpocznie się o godz. 18:00. Przewodniczył jej będzie ks. abp Andrzej Dzięga, który wygłosi również słowo Boże. Zaplanujmy sobie tak czas, abyśmy mogli we wspólnocie dziękować za dar świątyni oraz za sakramenty, które przyjmujemy codziennie w murach tej świątyni. Nasza obecność niech będzie zatem świadectwem naszej wiary i jedności.

2. W czwartek o godz. 18:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz rodziców na poświęcenie książeczek do nabożeństwa.

3. W czwartek do wspólnej modlitwy o godz. 18:00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz ze swymi rodzicami.

4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Msza św. w I piątek w int. chorych o godz. 12:00. Spowiedź św. od godz. 17:00. Tego dnia Ks. Prałat oraz ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. W I sobotę chorych odwiedzi ks. Marcin Kalata. Nabożeństwo pierwszosobotnie rozpocznie się o godz. 17:15.

5. Modlitwa wypominkowa za zmarłych do środy o godz. 17:30. Przed ołtarzem stoi świecznik, na którym można zapalić symboliczny znicz za polecanych w modlitwie wypominkowej.

6. Dziś podczas każdej Mszy św. poświęcamy opłatki na stół wigilijny. Łamanie się opłatkiem podczas wieczerzy wigilijnej oraz w okresie świątecznym jest znakiem łączności i wspólnoty. Chciejmy zadbać o to, aby opłatki zostały dostarczone do osób samotnych i chorych.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 19 listopada 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek Ofiarowanie NMP, w środę św. Cecylii, a w piątek św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

2. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 7130 zł. Bóg zapłać za hojność serca i zrozumienie dla naszych inwestycji. Cieszymy się, że nasza Kolegiata pięknieje. Cały czas prosimy o modlitwę w intencjach naszej wspólnoty parafialnej.

3. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Wspomnijmy ich dziś zapalając symboliczny znicz w miejscu tragicznych wypadków drogowych lub na grobach ich ofiar oraz odmawiając modlitwę za zmarłych. Znicze można wziąć ze stolika przy zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę, w naszej wspólnocie będziemy wspominali św. Katarzynę Aleksandryjską, patronkę kolejarzy. Uroczysta Msza św. w int. kolejarzy i ich rodzin sprawowana będzie o godz. 11:00.

5. Modlitwa wypominkowa za zmarłych codziennie o godz. 17:30. Przed ołtarzem stoi świecznik, na którym można zapalić symboliczny znicz za polecanych w modlitwie wypominkowej.

6. 30 listopada br. obchodzić będziemy 60 rocznicę rekonsekracji naszej Kolegiaty, której dokonał Sługa Boży Stefan Kard. Wyszyński. W tym dniu pragniemy podziękować Bogu i ludziom za ten bezcenny dar świątyni, która służy Ludowi Bożemu. Już dziś na tę uroczystość dziękczynienia serdecznie zapraszamy.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 12 listopada 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek świętych pierwszych męczenników Polski, w piątek św. Elżbietę Węgierską, a w sobotę bł. Karolinę Kózkównę.

2. Wczoraj przeżywaliśmy w naszej Kolegiacie uroczystości związane z 99 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Z całego serca dziękujemy Włodarzom Miasta, Powiatu, Służbom Mundurowym (Wojsku, Policji, Straży Miejskiej, Służbie Więziennej, Straży Pożarnej), Kombatantom, Pocztom Sztandarowym, Nauczycielom i Uczniom stargardzkich szkół za wspólnotową modlitwę w intencji Ojczyzny.

3. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. W ostatnim czasie wymieniliśmy wszystkie mikrofony, gdyż taka była konieczność. Trzy mikrofony to wydatek 2.500 zł. Nie są to rzeczy tanie, ale na pewno posłużą przez kolejne lata. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom składamy nasze najszczersze podziękowanie.

4. Modlitwa wypominkowa za zmarłych codziennie o godz. 17:30. Przed ołtarzem stoją świeczniki, na których można zapalić symboliczny znicz za polecanych w modlitwie wypominkowej.

5. We wtorek, 14 listopada, o godz. 12:00 dyrekcja oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie zapraszają do szkoły na Zaduszki Literackie.

6. Młodzież z klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie we wtorek o 17:00.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F