Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 20 lutego 2019 r, imieniny: Anety, Lehca, Leona

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 9 kwietnia 2017 r.

1. Z całego serca dziękujemy Paniom i Panom za przygotowanie palm, które symbolizują uroczysty wjazd Zbawiciela do Jerozolimy i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele inwestycyjne. Cieszy nas, że wieża południowa została pięknie odnowiona. Wkrótce po świętach w kaplicy św. Jana Chrzciciela zostanie zamontowany ołtarz wraz z obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej.

3. Dziś w naszym mieście trwają wybory na stanowisko prezydenta miasta. Zachęcamy wszystkich uprawnionych do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu. Zgodnie z nauką Kościoła obowiązkiem katolików jest udział w życiu społecznym poprzez czynny udział w wyborach.

4. Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.

5. W poniedziałek o godz. 17:00 do naszej wspólnoty przybędzie Ks. Abp Andrzej Dzięga, który przewodniczyć będzie liturgii przyjęcia do Kapituły Kolegiackiej nowych kanoników gremialnych i honorowych. O godz. 17:30 rozpoczną się nieszpory kapitulne. Wszystkich z całego serca zapraszamy.

6. We wtorek, przy Bramie Pyrzyckiej, o godz. 19:00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.

7. W środę ks. Marcin Miczkuła będzie obchodził imieniny. Solenizant będzie sprawował Mszę św. o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 2 kwietnia 2017 r.

1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Misje Fatimskie. Jest to szczególny czas łaski i roku jubileuszu objawień Matki Bożej w Fatimie. Dziś podczas wszystkich Mszy św. nauki ogólne, a w tygodniu od poniedziałku do czwartku o godz. 9:00 i 18:00. Każdego dnia misji o godz. 21:00 Apel Fatimski połączony z procesją światła, na który prosimy zabrać świece.

2. We wtorek na Mszę św. o godz. 9:00 zapraszamy szczególnie ludzi chorych i cierpiących. Podczas Mszy św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych, sakrament umocnienia dla nas wszystkich zmagających się z problemem zdrowotnym. Mamy ogromną prośbę, aby pomóc osobom starszym i schorowanym przybyć do naszej Kolegiaty na to wyjątkowe spotkanie.

3. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msza św. w int. chorych i cierpiących. Ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. W sobotę wieczorem nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

4. Połączone chóry „Canto Choralis” z Drezdenka oraz „Echo Arioso” ze Stargardu zapraszają do naszej Kolegiaty w sobotę, 08 kwietnia, na koncert zatytułowany „Misterium Paschalne”.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Palmową, pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Parafialna Caritas przygotowuje palmy do poświęcenia. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie palm i ich rozprowadzenie. W Niedzielę Palmową o godz. 12:00 gromadzimy się na Rynku, gdzie zostaną poświęcone palmy w uroczystej procesji wejdziemy do kościoła. Wśród dzieci rozstrzygnięty zostanie konkurs na najdłuższą palmę.

6. Trwamy w duchowym przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych. Chciejmy w tym szczególnym czasie wesprzeć naszą parafialną Caritas. Kupując świece na stół wielkanocny, kartki świąteczne przyczyniamy się do przygotowania dla najuboższych paczek świątecznych. Bóg zapłać, Kochani, za Wasze dobre serca.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 26 marca 2017 r.

1. W najbliższą sobotę, 01 kwietnia, o godz. 17:30, nabożeństwem różańcowym ku czci Matki Bożej Fatimskiej, rozpoczniemy misje fatimskie. W tym roku mija setna rocznica objawienia się Matki Bożej trojgu pastuszkom. Maryja wzywała ludzkość do szczególnej modlitwy za świat i do osobistego nawrócenia. Program misji został lub jeszcze zostanie doręczony do naszych domów. Chciejmy skorzystać z tego daru łaski. Plan misji będzie także wywieszony w gablotach.

2. Trwamy w duchowym przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych. Chciejmy w tym szczególnym czasie wesprzeć naszą parafialną Caritas. Kupując świece na stół wielkanocny, kartki świąteczne przyczyniamy się do przygotowania dla najuboższych paczek świątecznych. Bóg zapłać, Kochani, za Wasze dobre serca.

3. Gorzkie Żale w naszej Kolegiacie połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.

4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla dorosłych i młodzieży.

5. Zainteresujmy się prasą katolicką. Na stoliku są wyłożone egzemplarze Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zapraszamy do lektury.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 19 marca 2017 r.

1. Jutro obchodzimy uroczystość św. Józefa, a w sobotę uroczystość Zwiastowania NMP.

2. Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na cele inwestycyjne. Zebraliśmy kwotę 6093 zł. Cieszy nas fakt, że prace przy wieży od strony południowej postępują zgodnie z harmonogramem. Wymieniane są uszkodzone cegły, kształtki, naprawiane są elementy ozdobne. Obok tych prac projektowane są kolejne czyli: wymiana instalacji elektrycznej, przeciwpożarowej, iluminacji Kolegiaty z zewnątrz i wewnątrz. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom składamy staropolskie Bóg zapłać!

3. Jest piękną tradycją, że na stole wielkanocnym zapalamy symbol Zmartwychwstałego Pana – świecę paschalną. Środki, które uzyskujemy ze sprzedaży świec i kartek świątecznych przeznaczamy na przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich rodzin. Za ten gest solidarności wszystkim bardzo dziękujemy.

4. W minioną niedzielę zebraliśmy ofiary na potrzeby misjonarzy i misjonarek z Polski, a posługujących w krajach Trzeciego Świata. Zebraliśmy sumę 369 zł. Bóg zapłać za to wsparcie.

5. Gorzkie Żale w naszej Kolegiacie połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F