Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 24 kwietnia 2019 r, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ogłoszenia Duszpasterskie - XVIII Niedziela zwykła 6 sierpnia 2017 r.

1. W tym roku przypada 60-ta rocznica powstania naszej parafii. Jest to doniosłe wydarzenie w historii Kościoła na Pomorzu Zach i Stargardu. Kolegiata została dźwignięta z ruin i stała się Świątynią poświęconą NMP Królowej Świata. W niedzielę 20.08 rozpoczniemy tydzień dziękczynienia za powstanie naszej Wspólnoty Parafialnej. Tradycyjnie w tym dniu nasza parafialna „Caritas” wraz w woluntariuszami i ludźmi zaangażowanymi zorganizuje „Festyn Parafialny”. Dasze informacje na temat obchodów naszego Jubileuszu zostaną podane w najbliższym czasie.

2. W najbliższą środę, 9.08 po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie pielgrzymów udających się do Wilna w dniach od 25.09-30.09. Prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty.

3. W przyszłą niedzielę tzw. „niedzielę inwestycyjna” ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na cele budowlano- remontowe prowadzone w naszej Kolegiacie.

4. Mszą św. O godz. 18 w najbliższą sobotę rozpoczniemy „Jerycho różańcowe”. , które potrwa do niedzieli do godziny 18.00. zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.

5. W przyszłą niedzielę 13.08 o godz. 18.00 rozpoczniemy uroczyste nabożeństwo fatimskie połączone z precesją. Serdecznie zapraszamy, szczególnie, że obchodzimy w tym roku setna rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie.

6. Informujemy, że 2.09. br. o godz. 19.00 w salce parafialnej rozpoczniemy cykl spotkań w ramach kursu przedmałżeńskiego, dla osób przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Bardzo prosimy o poinformowaniu zainteresowanych o tym wydarzeniu.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 30 lipca 2017 r.

1. W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Ignacego Loyolę, we wtorek św. Alfonsa Marię Liguori, a w piątek św. Jana Marię Vianneya.

2. Jesteśmy praktycznie na półmetku wakacji. Czas urlopowy na pewno sprzyja regeneracji sił, odetchnieniu od bieżących problemów życiowych. Wszystkim udającym się na zasłużony wypoczynek życzymy dobrej pogody, radości z przebywania wśród najbliższych. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się podczas wieczornego nabożeństwa o liczne i święte powołania do zakonu i kapłaństwa.

4. W I piątek miesiąca o godz. 12:00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących. Ks. Prałat odwiedzi chorych z Najśw. Sakramentem. Od godz. 17:00 okazja do spowiedzi.

5. W I sobotę miesiąca o godz. 18:00 Msza św. połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca na Eucharystię o godz. 11:00. We Mszy św. modlić się będziemy w intencjach żywych i zmarłych krzewicieli nabożeństwa do Matki Bożej Różańcowej. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 23 lipca 2017 r.

1. W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Kingę, we wtorek św. Jakuba, w środę św. Joachima i Annę, a w sobotę św. Martę.

2. W minioną niedzielę wierni naszej parafii wsparli odbudowę spalonej, zabytkowej wieży Katedry w Gorzowie sumą 1 312 zł. Wszystkim Ofiarodawcom w imieniu Ks. Bp. Tadeusza Lityńskiego składamy nasze podziękowanie.

3. We wtorek wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Tego dnia po Mszy św. wieczornej poświęcenie pojazdów.

4. Zapraszamy w środę na nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a o godz. 21:00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej.

5. Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Niech te gazety umilą nam czas wakacji.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 16 lipca 2017 r.

1. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Abp. Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego w całej diecezji zbierane są ofiary na odbudowę wieży katedralnej w Gorzowie Wielkopolskim. Jak pamiętamy, 01 lipca pojawił się ogień, który strawił historyczną wieżę Katedry NMP. Diecezja szczecińsko-kamieńska należy do naszej metropolii, stąd ten gest solidarności. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie.

2. W minioną niedzielę na nasze inwestycje parafialne zebraliśmy sumę 5.931 zł. Z całego serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie, ale także i zrozumienie dla naszych działań. Chcemy, aby nasza Kolegiata piękniała i była chlubą parafii i naszego pięknego miasta.

3. Zapraszamy w każdą środę na nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Do skrzynki przy kaplicy Matki Bożej można wrzucać kartki z intencjami, w których będziemy się wspólnotowo modlić. W środę także o godz. 21:00 Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej. Zapraszamy.

4. Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Niech te gazety umilą nam czas wakacji.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F