Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś niedziela, 25 marca 2019 r, imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 1 października 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Świętych Aniołów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustynę Kowalską, a w sobotę Matkę Bożą Różańcową.

2. Rozpoczynamy dziś miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30, różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 16:30.

3. We wtorek, na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum. Po Mszy św. wieczornej o 18:45 spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klas VII i II gimnazjum.

4. W czwartek o godz. 16:30 w Kolegiacie rozpocznie się procesja różańcowa.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na wieczorną Eucharystię zapraszamy ministrantów, lektorów i ich rodziców. Będziemy modlili się o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów. Na to spotkanie zapraszamy również chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu.

6. W I piątek miesiąca o godz. 12:00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących. W tym dniu Ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 17:00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 24 września 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy w piątek święto Św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, a w sobotę św. Hieronima.

2. Dziś o godz. 12:30 Msza św. i konferencja dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.

3. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, o 18:45, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

4. W czwartek, 28 września, na całym świecie organizowana jest akcja modlitewna Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata. My również włączamy się w ten nurt modlitwy. Tego dnia o godz. 15:00 koronka odmawiana będzie na skrzyżowaniu ulic: Bydgoskiej i Skłodowskiej-Curie oraz Łokietka, Pocztowej i Złotników. Serdecznie zapraszamy.

5. Przypominamy, że jest możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej zbiorowej. Zbliża się listopad, a Msza św. gregoriańska jest szczególną modlitwą za zmarłych. Codziennie w intencji poleconych zmarłych będzie sprawowana Eucharystia. Chciejmy włączyć się w tę modlitwę Kościoła.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Codziennie o godz. 17:30 będziemy modlić się na różańcu. Spełniamy tym samym prośbę Matki Bożej wzywającą w Fatimie, aby codziennie odmawiać różaniec.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 17 września 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w poniedziałek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, w czwartek św. Mateusza Apostoła a w sobotę wspominamy św. o. Pio.

2. W minioną niedzielę na tacę zebraliśmy sumę 6.292 zł. Wszystkim Ofiarodawcom z całego dziękujemy. To budujący znak dla nas, że wspólnota parafialna uczestniczy bardzo konkretnie w dziele rewitalizacji naszej Kolegiaty.

3. Jutro obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona ministrantów i młodzieży. W związku z tym zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18:00 ministrantów i kandydatów do bierzmowania z klasy VII oraz II i III gimnazjum. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów z III gimnazjum.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się konferencja i spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. Prosimy, aby tak zaplanować czas, by móc w tym spotkaniu uczestniczyć.

5. Informujemy, że jest możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej zbiorowej, która będzie sprawowana w listopadzie. Wielu parafian prosi, aby móc dołączyć imiona i nazwiska zmarłych, by byli polecani w kolejnych Mszach św. W sprawie Mszy św. gregoriańskich prosimy o kontakt z ks. Marcinem Miczkułą.

6. W piątek, 22 września, o godz. 19:00 odbędzie się koncert Chóru Echo Arioso i Chóru z Norwegii. Wstęp bezpłatny. Chciejmy skorzystać z tej oferty kulturalnej dla naszej Kolegiaty. To także wielka promocja świątyni w zaprzyjaźnionej Norwegii.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 10 września 2017 r.

1. W liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Jana Chryzostoma, w piątek Matkę Bożą Bolesną, w sobotę św. Korneliusza i Cypriana a w czwartek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św.

2. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. W ostatnim czasie ujawniło się poważne uszkodzenie jednego z okien prezbiterium. Konieczna jest wymiana kształtek i przemurowanie całego okna, które ma wysokość 12 m. Koszt tej inwestycji jest poważny, ale wierzymy, że uda nam się to uszkodzenie naprawić, aby nie wlewała się woda do naszej Kolegiaty.

3. We wtorek, 12 września, o godz. 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII oraz II gimnazjum, a o 18:45 spotkanie dla kandydatów z III gimnazjum.

4. We wtorek, po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środowej Mszy św. wieczornej.

5. W środę, 13 września, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F