Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 23 września 2019 r, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 1 kwietnia 2018 r.

1. Radość płynąca z tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa przenika te dni, kiedy dziękujemy Bogu za dar Odkupienia. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza wszystkich drogich nam Parafian i miłych Gości swoją łaską, niech obdarza pokojem i swoim błogosławieństwem.

2. Bardzo dziękujemy za wspólne przeżycie Wielkiego Tygodnia, za wspólną modlitwę, czuwanie, dobre postanowienia. W sposób szczególny chcemy podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszej Kolegiaty na Święta Zmartwychwstania. Szczególne podziękowanie składamy p. Monice Kujawie, która wraz z księżmi wikariuszami przygotowała dekoracje Grobu Pańskiego, Ciemnicy i ołtarza głównego. Wszystkie te elementy wystroju zachwycają swoim pięknem. Bóg zapłać Wam za ofiary na kwiaty. To wyraz waszej miłości.

3. Nasza parafialna Caritas przygotowała ponad 150 paczek dla rodzin potrzebujących. Ogromny wysiłek nie tylko w przygotowanie tej pomocy materialnej, ale także w rozprowadzenie świec, kartek świątecznych. Wszystkim z całego serca dziękujemy. Dzięki życzliwości Dyrekcji Zakładu Karnego w Stargardzie do dystrybucji paczek zostali zaangażowani osadzeni, którzy z radością podjęli się posługi drugiemu, potrzebującemu człowiekowi.

4. Jestem wdzięczny Ks. Prał. Henrykowi, Ks. Andrzejowi, Wikariuszom za ich ofiarną posługę w konfesjonale podczas Wielkiego Tygodnia. Dzięki tej posłudze wielu parafian mogło skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Gorące podziękowania kieruję także pod adresem p. Organisty, p. Antoniego - naszego kościelnego, oraz służby liturgicznej. Ministranci i lektorzy, którzy tak licznie przybywali na celebracje Wielkiego Tygodnia, są naszą ogromną radością.

5. Dziś Nieszpory kończące Triduum Paschalne połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.

6. Jutro zapraszamy wszystkich panów na procesję Emaus. Rozpocznie się ona o godz. 7:00 przy kościele w Strachocinie, a zakończy Mszą św. o godz. 8:00 w Kolegiacie.

7. Jutro Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia naszymi ofiarami chcemy wesprzeć KUL, który kształci ponad 15 tys. studentów.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 25 marca 2018 r.

1. Z całego serca dziękujemy Paniom i Panom za przygotowanie palm, które symbolizują uroczysty wjazd Zbawiciela do Jerozolimy i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia.

2. Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.

3. Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po liturgii wieczornej czuwanie modlitewne do godz. 22:00.

4. Jutrznia - poranna modlitwa Kościoła, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8:00.

5. Wielki Piątek. Czuwanie modlitewne dzieci o godz. 10:00, młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich o godz. 14:00. Droga Krzyżowa, którą poprowadzi Straż Honorowa Serca Jezusowego o godz. 15:00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Gorzkie Żale w Wielki Piątek o godz. 21:00.

6. Wielka Sobota. Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym od 9:00 do 14:30 co pół godziny, w Strachocinie o 10:00, w Świętem o 10:30. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 18 marca 2018 r.

1. Rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Mirosław Oliwiak. Dziś podczas wszystkich Mszy św. nauki ogólne, a w tygodniu od poniedziałku do środy o godz. 9:00 i 18:00. Spowiedź święta pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św. rekolekcyjnych.

2. Jutro obchodzimy Uroczystość Św. Józefa. Nabożeństwo ku czci św. Józefa o godz. 17:30.

3. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum.

4. W sobotę o godz. 16:00 nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Bardzo prosimy o zabranie świec chrzcielnych.

5. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 6 930 zł. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i wsparcie działań, które służą upiększaniu naszej Kolegiaty. Zaraz po Świętach Wielkanocnych rozpoczynamy prace przy renowacji ściany południowej naszej świątyni, a także - o czym wspominaliśmy tydzień temu - remont budynku, w którym mieści się Caritas.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Palmową, pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Parafialna Caritas przygotowuje palmy do poświęcenia. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie palm i ich rozprowadzenie. W Niedzielę Palmową o godz. 12:00 gromadzimy się na Rynku, gdzie zostaną poświęcone palmy i w uroczystej procesji wejdziemy do kościoła. Wśród dzieci rozstrzygnięty zostanie konkurs na najbardziej kolorową palmę.

7. Trwamy w duchowym przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych. Chciejmy w tym szczególnym czasie wesprzeć naszą parafialną Caritas. Kupując świece na stół wielkanocny, kartki świąteczne przyczyniamy się do przygotowania dla najuboższych paczek świątecznych. Bóg zapłać, Kochani, za Wasze dobre serca.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 11 marca 2018 r.

1. Dziś o godzinie 17.30 nabożeństwo Gorzkich żali połączone z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy i rozważania męki Pańskiej.

2. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Wkrótce przystąpimy do prac związanych z remontem budynku, w którym mieści się siedziba "Caritas”. Koniecznym jest wymiana dachu, instalacji grzewczej, instalacji eklektycznej oraz ogólny remont toalet i salek. Naszym pragnieniem jest przygotować salki, z których mogłyby korzystać grupy młodzieży z także seniorów. Wszystkim ofiarodawcom składamy nasze podziękowanie i zapewniamy, iż zebrane środki zostaną wydane zgodnie z wolą ofiarodawców.

3. Jak mogliśmy się naocznie zorientować zostały wykonane prace dokonane cięcia pielęgnacyjne drzew przy naszej Kolegiacie. Były to prace konieczne, gdyż wiele gałęzi było suchych i zagrażało bezpieczeństwu ludzi korzystających z ciągów pieszych. Chciałbym zapewnić - bo były takie głosy - iż na korekcję drzew, jak również na wycinkę zagrażających bezpieczeństwu ludzi nasadzeń, mieliśmy stosowne zezwolenia od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Jerycha Różańcowego. Modlitwa zakończy się przed wtorkową Mszą św. wieczorną.

5. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

6. W najbliższy piątek zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej. Pierwsze nabożeństwo o godz. 7.30. O godzinie 16.30 nabożeństwo dla dzieci i o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F