Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś sobota, 20 kwietnia 2019 r, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 19 listopada 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek Ofiarowanie NMP, w środę św. Cecylii, a w piątek św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

2. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 7130 zł. Bóg zapłać za hojność serca i zrozumienie dla naszych inwestycji. Cieszymy się, że nasza Kolegiata pięknieje. Cały czas prosimy o modlitwę w intencjach naszej wspólnoty parafialnej.

3. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Wspomnijmy ich dziś zapalając symboliczny znicz w miejscu tragicznych wypadków drogowych lub na grobach ich ofiar oraz odmawiając modlitwę za zmarłych. Znicze można wziąć ze stolika przy zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę, w naszej wspólnocie będziemy wspominali św. Katarzynę Aleksandryjską, patronkę kolejarzy. Uroczysta Msza św. w int. kolejarzy i ich rodzin sprawowana będzie o godz. 11:00.

5. Modlitwa wypominkowa za zmarłych codziennie o godz. 17:30. Przed ołtarzem stoi świecznik, na którym można zapalić symboliczny znicz za polecanych w modlitwie wypominkowej.

6. 30 listopada br. obchodzić będziemy 60 rocznicę rekonsekracji naszej Kolegiaty, której dokonał Sługa Boży Stefan Kard. Wyszyński. W tym dniu pragniemy podziękować Bogu i ludziom za ten bezcenny dar świątyni, która służy Ludowi Bożemu. Już dziś na tę uroczystość dziękczynienia serdecznie zapraszamy.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 12 listopada 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek świętych pierwszych męczenników Polski, w piątek św. Elżbietę Węgierską, a w sobotę bł. Karolinę Kózkównę.

2. Wczoraj przeżywaliśmy w naszej Kolegiacie uroczystości związane z 99 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Z całego serca dziękujemy Włodarzom Miasta, Powiatu, Służbom Mundurowym (Wojsku, Policji, Straży Miejskiej, Służbie Więziennej, Straży Pożarnej), Kombatantom, Pocztom Sztandarowym, Nauczycielom i Uczniom stargardzkich szkół za wspólnotową modlitwę w intencji Ojczyzny.

3. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. W ostatnim czasie wymieniliśmy wszystkie mikrofony, gdyż taka była konieczność. Trzy mikrofony to wydatek 2.500 zł. Nie są to rzeczy tanie, ale na pewno posłużą przez kolejne lata. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom składamy nasze najszczersze podziękowanie.

4. Modlitwa wypominkowa za zmarłych codziennie o godz. 17:30. Przed ołtarzem stoją świeczniki, na których można zapalić symboliczny znicz za polecanych w modlitwie wypominkowej.

5. We wtorek, 14 listopada, o godz. 12:00 dyrekcja oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie zapraszają do szkoły na Zaduszki Literackie.

6. Młodzież z klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie we wtorek o 17:00.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 5 listopada 2017 r.

1. Codziennie o godz. 17:30 w wypominkach modlimy się za zmarłych, polecanych modlitwie Kościoła.

2. Młodzież z klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie we wtorek o 17:00.

3. 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Msza św. za Ojczyznę połączona z asystą wojskową o godz. 11:00. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 8:00,11:00 i 18:00. Msza św. w Strachocinie o godz. 10:00. Biuro parafialne tego dnia będzie nieczynne.

4. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi ks. Marcin Kalata. Dostojny Solenizant Mszę św. imieninową będzie sprawował w środę o godz. 18:00. Chciejmy pamiętać o naszym wikariuszu w naszych modlitwach.

5. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Jerycho Różańcowe.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 29 października 2017 r.

1. Nabożeństwa różańcowe do wtorku o godz. 17:30, różaniec dla dzieci w poniedziałek o godz. 16:30. Młodzież z klas III gimnazjum zapraszamy na różaniec we wtorek o 17:30.

2. W Uroczystość Wszystkich Świętych w Kolegiacie sprawowane będą Msze św. o godz. 8:00, 9:30 i 18:00. W Strachocinie Msza św. o godz. 8:00, a w Świętem o godz. 9:00. O godz. 12:30 sprzed bramy głównej Starego Cmentarza wyruszy procesja żałobna w intencji zmarłych. Po zakończeniu procesji Msza św. przy krzyżu.

3. W Dzień Zaduszny Msza św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 18:00 modlitwa za zmarłych, którzy odeszli do Pana od listopada ubiegłego roku. Zapraszamy rodziny, krewnych, przyjaciół, aby przy odczytywaniu imienia i nazwiska zmarłego zapalić symboliczny znicz. Włączmy się do wspólnej modlitwy za tych, którzy poprzedzili nas do wiecznej Ojczyzny.

4. Od 3 listopada o godz. 17:30 będziemy polecać w wypominkach zmarłych, polecanych modlitwie Kościoła. Niech listopad będzie szczególnie bogaty w pamięć o zmarłych.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne z naszej wspólnoty parafialnej. W I piątek miesiąca wszyscy kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź św. od godz. 17:00. W I sobotę miesiąca nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17:00.

6. W dniach 04-05 listopada odbędzie się Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę. Wyjazd ze Stargardu w sobotę o godz. 9:40. Bilety pielgrzyma można zakupić na stacji w cenie 45 zł.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F