Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 23 września 2019 r, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 27 maja 2018 r.

1. Wczoraj dzieci z naszej parafii przystąpiły pierwszy raz do Komunii św. Piękna uroczystość była możliwa dzięki zaangażowaniu ks. Marcina Kalaty, p. Moniki Kujawy, p. Jolanty Labudy, p. Organisty oraz Rodziców. Wyrażamy wszystkim nasze podziękowanie. Dziękuję znacznej grupie rodziców komunijnych za posprzątanie świątyni.

2. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych ufundowali dla naszej Kolegiaty witraż św. Dominika. Ta piękna pamiątka pozostanie na wiele dziesięcioleci świadectwem umiłowania tego miejsca. Bóg zapłać Wam, rodzice, za ten szlachetny dar! Poświęcenie witraża dziś o godz. 12:30.

3. Dziś o godz. 16:00 do Cerkwi Greckokatolickiej przybędą relikwie św. Jozafata Kuncewicza. Peregrynacji relikwii towarzyszy nabożeństwo i błogosławieństwo. Na uroczystość serdecznie zaprasza ks. proboszcz parafii greckokatolickiej..

4. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Chrystus ukryty w Najświętszym Sakramencie pragnie pobłogosławić naszym rodzinom, miastu, Polsce. Uroczysta procesja z Kolegiaty do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 9:30. W Świętem Msza św. o godz. 12:30, a po niej procesja do czterech ołtarzy zakończona w Strachocinie.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek Msza św. w int. chorych i cierpiących o godz. 12:00. O godz. 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja oraz okazja do spowiedzi. W tym dniu chorych z posługą sakramentalną odwiedzi Ks. Prałat i ks. Marcin Kalata. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17:15.

6. Codziennie w naszej Kolegiacie nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Zapraszamy do czwartku na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej o 21:00. Od 1 czerwca o godz. 17:30 rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Niech modlitwa do Serca Jezusowego wyprasza potrzebne łaski nam i naszym bliskim.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 20 maja 2018 r.

1. W minioną niedzielę tzw. "inwestycyjną” zebraliśmy na tacę sumę 6.932 zł. To znaczna kwota. Wszystkim Ofiarodawcom, Przyjaciołom Kolegiaty składamy serdeczne podziękowanie.

2. Dziś o godz. 15:30 zapraszamy do Kolegiaty na koncert "Cztery Pory Roku” Vivaldiego wykonywany przez Orkiestrę Camerata ze Stargardu.

3. We wtorek, 22 maja, wspominamy św. Ritę. Nabożeństwo o godz. 17:30, a po nim Msza św. o św. Ricie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. We wtorek o godz. 19:00 próba przed bierzmowaniem oraz spowiedź dla bierzmowanych i świadków.

5. W środę o godz. 16:30 próba dla dzieci rocznicowych, a w czwartek o godz. 19:00 spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców.

6. W piątek o godz. 19:00 spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci i ich rodziców.

7. W najbliższą sobotę o godz. 12:00 w naszej Kolegiacie grupa ponad 120 dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię św. Otoczmy dzieci naszą modlitwą. Niech ta uroczystość będzie dla nich oraz ich najbliższych okazją do ożywienia życia religijnego.

8. Także w sobotę o godz. 16:00 Jego Ekscelencja Ks. Bp Henryk Wejman udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tej Eucharystii.
W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 uroczysta Eucharystia dla dzieci, które rok temu przyjęły I Komunię św.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 13 maja 2018 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Trwają prace na ścianie południowej Kolegiaty. Trzeba było zdjąć dachówkę z części dachu nad boczną nawą. Wkrótce nastąpi oczyszczenie cegieł, uzupełnienie ubytków oraz wymiana fug. Wszystkim naszym Parafianom oraz Przyjaciołom Kolegiaty dziękujemy za wsparcie i pomoc.

2. Dziś o godz. 17:00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Maryja objawiła się trojgu pastuszkom po raz pierwszy 13 maja 1917 r. Każdego 13 dnia miesiąca przekazywała dzieciom orędzie dla świata. Serdecznie zapraszamy.

3. W piątek, 18 maja, o godz. 19:00 w Kolegiacie odbędzie się patriotyczna wieczornica "Dar Wolności”, przygotowana przez uczniów szkół, przedszkoli i ośrodków oświatowych. Nad uroczystością Narodowy Patronat w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

4. W sobotę o godz. 16:00 odbędzie się koncert chórów w ramach corocznego cyklu "Śpiewy Maryjne w Kolegiacie”. Chciejmy znaleźć czas, aby przeżyć ten wyjątkowy koncert ku czci Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy.

5. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się Mszą św. wieczorną o 18:00 i zakończy Apelem Jasnogórskim o 20:00.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 15:30 w Kolegiacie orkiestra Cammerata Nova wykona utwór Vivaldiego "Cztery pory roku”. To fantastyczna muzyczna podróż poprzez cały rok. Wstęp wolny!

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Zielone Świątki. Tego dnia o godz. 18:00 sprawowana będzie Msza św. w intencji naszego nieodżałowanego kościelnego śp. Zenona Miętkiewicza w 1 rocz. śm.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 6 maja 2018 r.

1. Przeżywamy maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Codziennie w naszej Kolegiacie nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Zapraszamy także codziennie na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej o 21:00.

2. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce organizowanej w dniach 10-15 września br. Trasa pielgrzymki będzie wiodła przez Paradyż-Wrocław-Wambierzyce-Pragę-Drezno. Zapisy do 20 maja.

3. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Tego dnia obchodzimy też Dzień Zwycięstwa. Uroczystości upamiętniające wszystkich poległych w walce o naszą Ojczyznę odbędą się na Międzynarodowym Cmentarzu Wojskowym przy ul. Reymonta w Stargardzie o godz. 12:00.

4. W przyszłą sobotę o godz. 18:00 rozpocznie się modlitwa w ramach Jerycha Różańcowego. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy. Szczegółowy plan Jerycha Różańcowego w Stargardzie, które jest wotum dziękczynienia za pontyfikat św. Jana Pawła II i za 100-lecie odzyskania niepodległości w naszej Ojczyźnie, jest zawieszony w gablotach.

5. W niedzielę, 13 maja, o godz. 17:00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Maryja objawiła się trojgu pastuszkom po raz pierwszy 13 maja 1917 r. Każdego 13 dnia miesiąca przekazywała dzieciom orędzie dla świata. Serdecznie zapraszamy.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F