Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś czwartek, 18 stycznia 2018 r, imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 25 września 2016 r.

1. Dziś po Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na potrzeby Wydziału Teologicznego, który działa przy Uniwersytecie Szczecińskim. Bóg zapłać za wsparcie dla tej instytucji, szczególnie, że kształci przyszłe elity Kościoła

2. Z całego serca dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę na wsparcie dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Na ten cel zebrano 1183 zł. Bóg zapłać!

3. W sobotę, 01 października, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą sprawowane codziennie o godz. 17:30. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlili się w intencjach Kościoła i naszych osobistych. Dzieci zapraszamy na modlitwę różańcową w poniedziałki, środy i piątki października o godz. 17:00.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 sprawowana będzie uroczysta Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny. Na pewno zainteresują nas artykuły pogłębiające naszą wiedzę o życiu Kościoła.

6. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów otaczamy naszą życzliwością i składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg Wam błogosławi. Życzymy Wam, Kochani Parafianie, jak również wszystkim modlącym się z nami na Eucharystii, wspaniałej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 18 września 2016 r.


1. Konferencja Episkopatu Polski zdecydowała, aby we wszystkich kościołach w Polsce przeprowadzić zbiórkę dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Po Mszy św. będzie taka możliwość, abyśmy wspomogli tych, którzy ucierpieli podczas tego tragicznego wydarzenia.

2. Z całego serca dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele inwestycyjne. Zebraliśmy sumę 5.832 zł Jest to znaczna kwota i świadczy, że naszym Parafianom zależy, aby nasza Kolegiata piękniała i była ozdobą miasta. Wszystkich Ofiarodawców otaczamy naszą modlitwą.

3. Bardzo prosimy rodziców dzieci klas III o wypełnianie deklaracji przed przyjęciem dziecka do grupy komunijnej. Zależy nam, aby dzieci i rodzice wspólnie uczestniczyli w bezpośrednim przygotowaniu do I Komunii św.

4. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:30 zostaną poświęcone tornistry dzieci, które rozpoczęły nowy rok szkolny. Będziemy się modlili, aby dla wszystkich dzieci ten rok był udany i szczęśliwy, a dla nauczycieli i wychowawców był źródłem satysfakcji.

5. W każdą środę od 17:00 do 18:00 czynna jest nasza biblioteka parafialna. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej sposobności wypożyczenia książek i uprzyjemniania sobie wypoczynku.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 11 września 2016 r.

1. W liturgii w najbliższą środę tj. 14.09 obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Natomiast w czwartek 15.09 wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

2. Dziś druga niedziela miesiąca ofiary składane na tace przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jak widzimy prace na wieży Kolegiaty dobiegają końca i jesteśmy szczęśliwi, że udało się pozyskać dodatkowe środki, aby odnowić w całości portal wejściowy. Wewnątrz kościoła wyremontowana została jedna z kaplic: wymieniono instalację elektryczną, położono nowy tynk, pomalowano ściany, ułożono posadzkę. Trwają prace na plebanii. Zakres podjętych zadań jest szeroki, ale dzięki wsparciu Kochanych Parafian można być pewnym, że wszystko zostanie ukończone na czas. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie. Zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.

3. Został przeprowadzony przegląd instalacji przeciwpożarowej: wymienione zostały uszkodzone czujniki dymu, złożono nowe baterie. Nasza Kolegiata jest zabytkiem, w którym musi sprawienie funkcjonować system przeciw pożarowy. Koszt przeglądu i wymiany wspomnianych elementów wyniósł 9.000 zł. Bardzo dziękuję za zrozumienie dla wszystkich podejmowanych w parafii działań, także tych związanych z bezpieczeństwem naszej świątyni.

4. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 12.30 dzieci przygotowujące się do I. Komunii św. wraz z rodzicami, mają swoją Mszę św. inicjacyjną. Bardzo prosimy, aby rodzice wypełniali deklaracje zgłaszające dzieci do I Komunii św.. Naszym pragnieniem jest, aby dzieci klas III, które przystąpią do I Komunii św. 27.05.2017 roku dobrze były przygotowane na przeżycie tego najwspanialszego momentu, kiedy Chrystus pod postacią chleba zagości w ich sercu. Chcemy zachęcić szczególnie rodziców, aby razem z dziećmi podjęli to przygotowanie. Dzieci otrzymają indeksy, w których będą wklejały obrazki i tym samym potwierdzały swoją gotowość do jak najlepszego przygotowania do przyjęcia Chrystusa. Ufamy, razem z wszystkimi katechetami, że taka forma zachęci do systematyczności i przede wszystkim pobudzi całe rodziny do wspólnej modlitwy i przeżywania wspólnotowego Eucharystii.

5. Bardzo prosimy, aby młodzież pragnąca w przyszłym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania zgłaszała się do ks. Marcina Kalaty po indeksy. Zapraszamy młodzież gimnazjalną na Mszę św. w każdą niedzielę o godzi, 9.30. Niech czas bezpośredniego przygotowania do przyjęcia darów Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania, pobudzi młodzież do większej gorliwości gdy idzie o modlitwę osobistą i uczestnictwo w Liturgii.

6. Zapraszamy do modlitwy w ramach Jerycha Różańcowego. Rozpoczęcie modlitewnego czuwania 12.09 podczas Mszy św. i całodobowe czuwanie w kaplicy mariackiej do wieczora dnia następnego. Chciejmy się Kochani włączyć w tę modlitwę Kościoła i błagać w intencjach, które w sposób szczególny lezą nam na sercu.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 4 września 2016 r.


1. Dziś o godzinie 15.00 gromadzimy się przed bramą Miłosierdzia, aby uczestniczyć w nabożeństwie pokutno- błagalnym połączonym z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. Podczas tego nabożeństwa modlić się będziemy również w intencji osób, które dopuściły się świętokradztwa. W Lipianach kilka dni temu złodzieje włamali się do kościoła parafialnego i wynieśli tabernakulum z Najświętszym Sakramentem. Znieważona została największa Świętość. Błagać będziemy Boga o miłosierdzie dla tych, którzy dopuścili się tego haniebnego czynu.

2. Za tydzień 2. Niedziela miesiąca. Ofiary, które będziemy składać na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jak widzimy w dalszym ciągu prowadzone są prace na wieży kościoła, wewnątrz naszej świątyni i na plebanii.

3. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 12.30 dzieci przygotowujące się do I. Komunii św. wraz z rodzicami, mają swoją Mszę św. inicjacyjną. Bardzo prosimy, aby rodzice wypełniali deklaracje zgłaszające dzieci do I Komunii św.

4. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać do gazet katolickich. Znajdziemy zawsze wiele ciekawych artykułów, które ubogacą naszą wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i w świecie.

5. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów.

6. Wszystkim kochanym parafianom, miłym gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


 
 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska

biuro@parafia.stargard.pl


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F