Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś sobota, 25 maja 2019 r, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 21 stycznia 2018 r.

1. Trwają ferie zimowe, szczególny czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży, ale także dla nauczycieli i wychowawców. Wszystkim udającym się na zimowiska życzymy wspaniałych wrażeń i szczęśliwego powrotu do domu. Cieszy nas, że grupa ministrantów i lektorów pod przewodnictwem ks. Marcina Miczkuły udała się na zimowy wypoczynek w okolice Władysławowa. Takie wyjazdy służą budowaniu silniejszych więzi międzyludzkich. Z relacji uczestników wiemy, że był to bardzo interesujący i pełen przygód czas.

2. Zakończyła się w naszej wspólnocie kolęda, wizyta duszpasterska. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie, za życzliwość, za wspólną modlitwę, i poświęcony czas. Podczas rozmów z Parafianami wysunięto wiele ciekawych propozycji duszpasterskich, które będziemy realizować. Dziękujemy także za ofiary składane na potrzeby naszej Kolegiaty. Wielu Parafian wspiera upiększanie naszej Kolegiaty, prace renowacyjne. Wszystkich Parafian otaczamy naszą modlitwą, ale jednocześnie prosimy o modlitwę w instancjach zamierzonych prac i projektów. Czynimy nadal starania, aby pozyskać środki na gruntowy remont Kolegiaty. Wstępne zapewnienia p. Premiera Piotra Glińskiego pozwalają nam spać spokojniej, nie mniej jak uczy doświadczenie cieszyć się będziemy najbardziej, w momencie otrzymania środków.

3. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 7.012. zł. Dzięki tym środkom systematycznie spłacamy zobowiązania wynikające z remontu domu parafialnego. Na wiosnę chcemy przystąpić do remontu domu, w którym mieści się sklepik Caritas. Koniecznym jest wymiana dachu, okien, ogrzewania, instalacji elektrycznej. Naszym pragnieniem jest udostepnienie salki do spotkań dla dzieci młodzieży, aby grupy duszpasterskie miały swoją przestrzeń i miejsce, w którym będą się dobrze czuli. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom i Przyjaciołom naszej Kolegiaty.

4. W przyszłą niedzielę 28.01.2018 o godzinie 17.00 w kościele św. Ducha w Stargardzie, Chór "Echo Arioso” wykona najpiękniejsze kolędy polskie. Będzie to jednocześnie ostatni koncert kolędowy Echo Arioso w tym roku. Okazja więc jest wyjątkowa! Serdecznie zapraszamy.

5. Parafialna Caritas prosi o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz wsparcia najuboższych z naszej wspólnoty. Kartki z danymi, które należy wpisać na formularzach zeznań podatkowych, dostępne są w sklepiku Caritas i na stoliku przy zakrystii. W razie trudności panie z Caritas pomogą wypełnić formularz PiT. W ubiegłym roku podatkowym "Caritas” otrzymała z odpisu 1% sumę 2.530 zł. To znacząca suma i jak widać warto zbierać grosz do grosza.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 14 stycznia 2018 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Cieszy nas, że systematycznie możemy regulować zobowiązania wynikające z remontu domu parafialnego. To bardzo duże wsparcie i pomoc. Niech Dobroczyńcom Bóg wynagrodzi hojnym błogosławieństwem.

2. Dziś o godz. 17:00 w naszej Kolegiacie podczas nabożeństwa ekumenicznego będziemy się modlić o dar jedności wspólnoty Kościoła. W nabożeństwie uczestniczyć będą duchowni różnych wyznań. Razem pragniemy zanosić modlitwę do Boga: "Spraw Panie, aby stanowili jedno!”.

3. Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy szerokiej podróży.

4. Kończy się w naszej wspólnocie kolęda, wizyta duszpasterska. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie, za życzliwość, za wspólną modlitwę, i poświęcony czas. Dziękujemy także za ofiary składane na potrzeby naszej Kolegiaty. Wszystkich Parafian otaczamy naszą modlitwą. Jeśli z różnych powodów losowych kolęda nie odbyła się, prosimy zgłaszać do zakrystii informacje na ten temat, a wtedy kapłan odwiedzi te domy dziś lub w poniedziałek. Plan kolędy:

niedziela, 14 stycznia, ul. Złotników 5-7, Szewska 3-4, kolęda uzupełniająca,

poniedziałek, 15 stycznia, ul. Szewska 6-10, kolęda uzupełniająca.

Kolędę rozpoczynamy dziś o 14:00 a jutro o 16:00.

5. W czwartek, 18 stycznia, odbędą się uroczystości związane z pierwszą rocznicą śmierci prezydenta naszego miasta śp. Sławomira Pajora. O godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim podczas uroczystej sesji Rady Miasta odbędzie się uhonorowanie tytułem Zasłużony dla Stargardu. Natomiast o godz. 16:00 w naszej Kolegiacie sprawowana będzie Msza św. w intencji zmarłego prezydenta.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 7 stycznia 2017 r.

1. W przyszłą niedzielę – druga niedziela miesiąca. Ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Cieszy nas, że systematycznie możemy regulować zobowiązania wynikające z remontu domu parafialnego. To bardzo duże wsparcie i pomoc. Niech Dobroczyńcom Bóg wynagrodzi hojnym błogosławieństwem.

2. Trwa w naszej wspólnocie kolęda, wizyta duszpasterska. Bardzo dziękujemy za fantastyczną atmosferę spotkań, wspólną modlitwę, poświęcony czas. Wielu parafian zgłasza swoje dezyderaty i spostrzeżenia. Bardzo za nie dziękujemy. Te opinie stanowią podstawę do usprawnienia funkcjonowania naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji kolędy. Wszystkich Parafian otaczamy naszą modlitwą.

3. W piątek, 12 stycznia, po Mszy św. wieczornej, rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do sobotniej Mszy św. wieczornej.

4. Plan kolędy:

niedziela, 07 stycznia, ul. Strażnicza 5, Krzywoustego 2-11c

poniedziałek, 08 stycznia, ul. Krzywoustego 11d-f, Warowna, Basztowa, Mariacka, Pocztowa, Mieszka I 3a

wtorek, 09 stycznia, ul. Mieszka I do końca, Łokietka, Płatnerzy 1a

środa, 10 stycznia, ul. Płatnerzy 1b do końca, Grodzka 4-6c

czwartek, 11 stycznia, ul. Grodzka 6d do końca, ul. Kazimierza Wielkiego 1

piątek, 12 stycznia, ul. Kazimierza Wielkiego 3-11a

sobota, 13 stycznia, od godz. 10:00 ul. Kazimierza Wielkiego 11b-15, Garncarska, Kuśnierzy 2-10a

sobota, 13 stycznia, od godz. 15:00 ul. Kuśnierzy 10b-c, Złotników 1-4, Chrobrego

niedziela, 14 stycznia ul. Złotników 5-7, Szewska 3-4, kolęda uzupełniająca.

Kolędę rozpoczynamy w niedzielę o 14:00, dni powszednie o 16:00, w sobotę o 10:00 i o 15:00.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 31 grudnia 2017 r.

1. Dziś żegnamy stary rok. Dla naszej parafii był to czas wytężonej pracy duszpasterskiej i podejmowania działań dla ratowania zabytkowej plebanii oraz Kolegiaty. Dzięki życzliwości Parafian, Przyjaciół naszej świątyni oraz Władz Miasta udało się przeprowadzić wiele inwestycji, które nadają blask Domu Bożego. Z całego serca wszystkim Dobroczyńcom składamy serdeczne podziękowanie. Bez tego duchowego i materialnego wsparcia nie byłoby możliwe przeprowadzenie tak wielu działań. Dziś o godz. 17:30 nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku, a o godz. 18:00 sprawowana będzie Msza św. dziękczynna za dobro, którego doświadczyliśmy w 2017 r. i jednocześnie przepraszamy za uchybienia i niedociągnięcia.

2. W Nowy Rok, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w naszej Kolegiacie według porządku niedzielnego.

3. W sobotę, 06 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła.
06 stycznia w całej Polsce organizowane są orszaki Trzech Króli. Również i w naszym mieście odbędzie się już po raz kolejny taki orszak. Rozpocznie się w naszej Kolegiacie po Mszy św. o godz. 11:00. Wyruszymy wtedy na spotkanie z innymi parafiami. Zakończenie zaplanowane jest przy budynku OSiRu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w orszaku, jest to bowiem świadectwo naszej wiary, gdy wyruszamy na ulice świętując Boże Narodzenie.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne z naszej wspólnoty parafialnej. W I piątek miesiąca Ks. Prałat odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź św. od godz. 17:00. W I sobotę miesiąca nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17:15.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Msza św. dla członków Żywego Różańca połączona ze zmianą tajemnic.

6. Plan kolędy:

wtorek, 02 stycznia, ul. Bydgoska 36-84 parzyste, Jesionowa, Orkana, Aleja Dębowa

środa, 03 stycznia, ul. Andersa, Tuwima, Nałkowskiej, Wyspiańskiego, Okrężna numery nieparzyste

czwartek, 04 stycznia, ul. Okrężna numery parzyste, Sikorskiego, Piwna

piątek, 05 stycznia, ul. Jagiellońska, Anny Jagiellonki, Dąbrówki, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Nowowiejska, Wiejska 1-12

sobota, 06 stycznia, ul. Wiejska 13 do końca, ul. Strażnicza 1-4

niedziela, 07 stycznia, ul. Strażnicza 5, Krzywoustego 2-11c

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o 16:00, w sobotę o 14:30, w niedzielę o 14:00. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F