Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś niedziela, 25 marca 2019 r, imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 24 grudnia 2017 r.

1. Dziś IV Niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. W naszej Kolegiacie pasterki sprawowane będą o godz. 21:00, 22:30 i 24:00. W przyszłą niedzielę Msze św. według stałego porządku. O godz. 18:00 Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski w roku 2017.

2. Z całego serca dziękujemy za wsparcie naszej parafialnej Caritas, za zakupione świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz przekazywane paczki żywnościowe. To wszystko zostało pieczołowicie zebrane, przekazane dla osób potrzebujących, biednych. Bardzo jesteśmy wdzięczni członkom Caritas za wiele godzin ciężkiej pracy na rzecz najuboższych. To jest bardzo konkretna , wymierna, ale i ciężka praca.

3. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia pragniemy wesprzeć ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 12:30 zostanie poświęcony witraż ku czci św. Rity, patronki kobiet pragnących zostać matkami. Serdecznie zapraszamy na tę Eucharystię.

4. Rozpoczynamy kolędę, wizytę duszpasterską. Z racji iż w tym roku ferie zimowe rozpoczynają się w połowie stycznia i dzieci wyjeżdżają na zimowisko poprosiliśmy o pomoc ks. Rusłana Marciszaka i ks. Mirosława Staroszczyka. Przyjmijmy tych kapłanów z całą życzliwością. Plan kolędy:

środa, 27 grudnia, ul. Gdańska, Gdyńska, Kilińskiego, Źródlana, Klonowa, Grudziądzka, Skłodowskiej-Curie, Ochronna

czwartek, 28 grudnia, ul. Grunwaldzka, Graniczna, Na Grobli, Rzemieślnicza, Robotnicza 1-7a

piątek, 29 grudnia, ul. Robotnicza od 7b do końca, Bydgoska nieparzyste wszystkie, parzyste od 6-34a

sobota, 30 grudnia, Strachocin i Święte, ul. Bydgoska parzyste 86-126

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o 16:00, w sobotę o 12:00. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 17 grudnia 2017 r.

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które mają nas duchowo przygotować do Uroczystości Bożego Narodzenia. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. proboszcza Macieja Pliszkę, który przeprowadzi nas przez ten czas zadumy i modlitwy – adwent. Zapraszamy w poniedziałek i wtorek na nauki o godz. 9:00 i 18:00. W Strachocinie nauki o godz. 17:00. W tych dniach okazja do spowiedzi św. od godz. 17:00.

2. W minioną niedzielę inwestycyjną zebraliśmy sumę 7 033 zł. To bardzo wysoka kwota, świadczy ona o zrozumieniu dla naszych działań, aby Kolegiata piękniała. Cieszymy się, że 26 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12:30 będziemy mogli poświęcić nowy witraż ku czci św. Rity, patronki małżeństw proszących o potomstwo oraz orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych.

3. Roraty codziennie o godz. 7:00 od poniedziałku do soboty. Pragniemy razem z Maryją oczekiwać narodzenia Zbawiciela. Dzieci zapraszamy na roraty we wtorki i czwartki o 16:30. Młodzież gimnazjalną, przygotowującą się do bierzmowania oraz młodzież szkół średnich zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o 6:30, a w sobotę o 7:00.

4. Rozpoczęliśmy adwent, czas duchowego przygotowania na radosne Święta Bożego Narodzenia. Przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki. Nierozłącznym elementem wigilii jest świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nasz parafialny zespół Caritas rozprowadza te świece. Niech nie zabraknie tego elementu, światła świecy wigilijnej, na naszych stołach. Są także do nabycia kartki świąteczne. Przez nabycie tych symboli świątecznych wspieramy zakup artykułów spożywczych dla ubogich. Przy wyjściu z kościoła można nabyć także sianko pod obrus na stół wigilijny, przygotowane przez harcerzy, która w ten sposób pragną zebrać fundusze na szkolenie wakacyjne. Przy wyjściu z kościoła można również nabyć modlitewnik, w którym znajdują się modlitwy na najważniejsze wydarzenia rodzinne, m.in. modlitwy rozpoczynające wieczerzę wigilijną. Wychodząc z kościoła możemy wrócić do domu z choinką, ponieważ na placu przykościelnym znajduje się stoisko z drzewkami na Boże Narodzenie.

5. W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia wypada w IV Niedzielę Adwentu. Nie zapominajmy o obowiązku Mszy św. niedzielnej, pasterki bowiem należą już do liturgii Bożego Narodzenia.

6. W Wigilię Bożego Narodzenia pasterki sprawowane będą o godz. 21:00, 22:30 i 24:00, a w Strachocinie i Świętem o 20:00. W I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 10 grudnia 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w środę św. Łucję, a w czwartek św. Jana od Krzyża.

2. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. W dalszym ciągu regulujemy zobowiązania wynikające z remontu plebanii, jak również przygotowujemy się do montażu kolejnego witraża. Bóg zapłać, Wam, Kochani Parafianie i Przyjaciele naszej Kolegiaty za wsparcie i konkretną pomoc.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Na wszystkich Mszach św. w niedzielę nauki ogólne, w poniedziałek oraz wtorek Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9:00 i 18:00. Od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św. Szczególny akcent połóżmy na przygotowanie adwentowe, abyśmy z czystymi sercami ozdobionymi na przyjście Pana mogli zasiąść do wigilijnego stołu oraz uczestniczyć w liturgiach świątecznych w kościele.

4. Roraty codziennie o godz. 7:00 od poniedziałku do soboty. Pragniemy razem z Maryją oczekiwać narodzenia Zbawiciela. Dzieci zapraszamy na roraty we wtorki i czwartki o 16:30. Młodzież gimnazjalną, przygotowującą się do bierzmowania oraz młodzież szkół średnich zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o 6:30, a w sobotę o 7:00.

5. Rozpoczęliśmy adwent, czas duchowego przygotowania na radosne Święta Bożego Narodzenia. Przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki. Jest to nasz staropolski zwyczaj, kiedy senior rodziny bierze w swoje ręce poświęcony opłatek i rozpoczyna składanie życzeń. Nierozłącznym elementem wigilii jest świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nasz parafialny zespół Caritas rozprowadza te świece. Niech nie zabraknie tego elementu, światła świecy wigilijnej, na naszych stołach. Są także do nabycia kartki świąteczne, część z nich została wykonana przez uczniów II LO w Stargardzie. Przez nabycie tych symboli świątecznych wspieramy zakup artykułów spożywczych dla ubogich. Przy wyjściu z kościoła można nabyć także sianko pod obrus na stół wigilijny, przygotowane przez naszą młodzież, która w ten sposób pragnie zebrać fundusz na warsztaty rękodzielnicze.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 3 grudnia 2017 r.

1. W miniony czwartek przeżywaliśmy uroczystość 60-lecia poświęcenia naszej Kolegiaty. Z całego serca dziękujemy wszystkim: władzom samorządowym, służbom mundurowym, dzieciom, młodzieży, rodzicom i wszystkim parafianom za udział w tym dziękczynieniu. To piękne świadectwo wiary, iż nasza Kolegiata wypełniła się tyloma wiernymi. Bóg zapłać za życzliwość i wspólną modlitwę.

2. Roraty codziennie o godz. 7:00 od poniedziałku do soboty. Pragniemy razem z Maryją oczekiwać narodzenia Zbawiciela. Dzieci zapraszamy na roraty we wtorki i czwartki o 16:30. Młodzież gimnazjalną, przygotowującą się do bierzmowania oraz młodzież szkół średnich zapraszamy na roraty codziennie o 6:30.

3. W piątek, 08 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w tym dniu w Kolegiacie Msza św. sprawowana będzie o godz. 7:00, 9:00 i 18:00 oraz w Strachocinie o godz. 17:00.

4. Rozpoczęliśmy adwent, czas duchowego przygotowania na radosne Święta Bożego Narodzenia. Przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki. Jest to nasz staropolski zwyczaj, kiedy senior rodziny bierze w swoje ręce poświęcony opłatek i rozpoczyna składanie życzeń. Nierozłącznym elementem wigilii jest świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nasz parafialny zespół Caritas rozprowadza te świece. Niech nie zabraknie tego elementu, światła świecy wigilijnej, na naszych stołach. Są także do nabycia kartki świąteczne, część z nich została wykonana przez uczniów II LO w Stargardzie. Przez nabycie tych symboli świątecznych wspieramy zakup artykułów spożywczych dla ubogich. Przy wyjściu z kościoła można nabyć także sianko pod obrus na stół wigilijny, przygotowane przez naszą młodzież, która w ten sposób pragnie zebrać fundusz na warsztaty rękodzielnicze.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F