Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś sobota, 25 maja 2019 r, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 18 lutego 2018 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła w czwartek obchodzimy Święto Katedry św. Piotra.

2. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 6318 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom i Przyjaciołom Kolegiaty za wsparcie dla naszych działań. Cieszy nas, że Kolegiata pięknieje i ten proces będzie kontynuowany.

3. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Odrobina popiołu, który przyjęliśmy na nasze głowy ma nam wszystkim przypomnieć, że jesteśmy tylko pielgrzymami na Ziemi, przemija postać tego świata i naszym kierunkiem jest życie w Bogu. Chciejmy ten czas pokuty, refleksji, modlitwy wykorzystać dla naszego duchowego wzrostu.

4. Dziś po każdej Mszy św. stargardzcy harcerze zbierać będą dobrowolne ofiary na operację nóżki małego mieszkańca Stargardu – Lucjana.

5. We wtorek o 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i II gimnazjum, natomiast w piątek o 17:00 dla kandydatów z klas III gimnazjum.

6. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę, o godz. 17:30, nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 11 lutego 2018 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary, które złożyliśmy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jesteśmy bardzo wdzięczni Drogim Parafianom, a także licznym Przyjaciołom Kolegiaty za wsparcie i pomoc dla naszych inwestycji i zamierzeń. Niech Bóg hojnym błogosławieństwem wynagrodzi dobroć serc.

2. Jutro po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy adorację Najśw. Sakramentu podczas Jerycha Różańcowego. Zakończenie adoracji przed Mszą św. wieczorną we wtorek.

3. We wtorek o 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III.

4. W najbliższą środę rozpoczniemy Wielki Post. W naszej Kolegiacie Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00 17:00 i 18:00. Msza św. w Świętem o godz. 16:00, w Strachocinie o godza. 17:00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły – nie spożywamy pokarmów mięsnych.

5. W najbliższy piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla młodzieży i dorosłych. Chciejmy, Siostry i Bracia, tak zaplanować sobie czas, aby w okresie Wielkiego Postu uczestniczyć w tych nabożeństwach, podczas których rozważamy mękę i śmierć Zbawiciela. W przyszłą niedzielę, o godz. 17:30, nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.

6. Msza św. gregoriańska zbiorowa rozpocznie się 28 lutego br. Imiona zmarłych, których chcemy polecać modlitwie Kościoła można przekazywać ks. Marcinowi Miczkule.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 4 lutego 2018 r.

1. W przyszłą niedzielę druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne.

2. Na prośbę wielu parafian, by w Wielkim Poście celebrować Mszę św. gregoriańską zbiorową, informujemy, że imiona zmarłych, których chcemy polecać modlitwie Kościoła można przekazywać ks. Marcinowi Miczkule. Gregorianka zbiorowa rozpocznie się 28 lutego br.

3. Kończy się czas karnawału, zbliżamy się nieuchronnie do czasu Wielkiego Postu. Niech w naszej modlitwie nie zabraknie prośby do Miłosiernego Boga, aby czas pokuty był dla nas okazją do odnowienia naszej relacji z Bogiem.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III we wtorek o godz. 17:00.

5. W poniedziałek wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę. Z tej okazji podczas Mszy św. wieczornej poświęcenie chleba.

6. Informujemy, że w każdą sobotę o godz. 19:00 organizowany jest kurs przedmałżeński przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa. Bardzo prosimy o zainteresowanie tym wydarzeniem osoby, o których wiemy, że pragną zawrzeć ten sakrament.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 28 stycznia 2018 r.

1. Zakończyły się ferie zimowe dzieci i młodzieży. Ufamy, że był to dobry czas wypoczynku, regeneracji sił. Niech nowy semestr dla wszystkich uczących się będzie owocny i dostarcza wiele satysfakcji.

2. Dziś, 28.01.2018 o godzinie 17.00 w kościele św. Ducha w Stargardzie, Chór „Echo Arioso” wykona najpiękniejsze kolędy i pastorałki polskie. Będzie to jednocześnie ostatni koncert kolędowy Echo Arioso w tym roku. Okazja więc jest wyjątkowa! Serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. W piątek jest to także Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie zwana uroczystością Marki Bożej Gromnicznej. Msze św. w Kolegiacie będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00. 12.00 (w intencji chorych i cierpiących) oraz wieczorem o godz. 18.00. Na Eucharystię przynieśmy ze sobą gromnice. Podczas wieczornej Mszy św. śpiewać będzie Chór „Echo Arioso”. W tym dniu ks. Marcin Miczkuła i ks. Prałat odwiedzą chorych z Komunią św. Msza św.. W Strachocinie o godz. 17.00 uroczysta Eucharystia.

4. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP rozpocznie się o godz. 17.15, a następnie będzie celebrowana Eucharystia. W tym dniu ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.

5. Spełniając prośbę wielu Parafian, aby w okresie Wielkiego Postu były sprawowane Msze św. gregoriańskie zbiorowe, informujemy, że pierwsza Msza św. w intencji polecanych zmarłych będzie celebrowana 28.02.2018. Wszystkich zainteresowanych podaniem imion i nazwisk zmarłych, których polecać będziemy modlitwie Kościoła prosimy o kontakt z ks. Marcinem Miczkułą.

6. Od najbliższej soboty tj. 3.02. 2018 zapraszamy na kurs przedmałżeński, który stanowi bezpośrednie przygotowanie przed zawarciem sakramentalnego małżeństwa. Prosimy o poinformowanie zainteresowanych. Kurs rozpoczyna się o godz. 19.00 w salce parafialnej,


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F