Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 23 września 2019 r, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 22 lipca 2018 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia we wtorek św. Kingi, w środę św. Jakuba Ap. czwartek obchodzimy wspomnienie św. Joachima i Anny.

2. Dziś, 22.07.2018 r. o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo ku czci św. Rity. Pragniemy modlić się w intencji kobiet oczekujących potomstwa i zmagających się z problemami poczęcia dziecka. Św. Rita niech wyprasza dla często zrozpaczonych kobiet potrzebne łaski. A my jako wspólnota módlmy się w tych intencjach.

3. W najbliższą środę 25.07.2018 o godz. 10.30 będzie sprawowana uroczysta Msza św. w intencji wszystkich Policjantów z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji. Na uroczystości obecny będzie Pan Minister Joachim Brudziński, minister MSWiA, najwyższe władze Policji, funkcjonariusze garnizonu stargardzkiego. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W środę zapraszamy także o godz.18.00 na Mszę św. połączoną z nabożeństwem ku czci NMP Nieustającej Pomocy, a wieczorem o 21.00 na Apel Jasnogórski w intencji naszej Ojczyzny przed figurą Niepokalanej.

5. Już dziś informujemy, że 1.08.2018 o godz. 17.00 w naszej Kolegiacie będzie sprawowana uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny i ofiar Powstania Warszawskiego. Wspomniane wydarzenie organizowane jest w ramach Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego. Na tę uroczystość zaprasza Prezydent Miasta, Dowódca Garnizonu Stargard.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 15 lipca 2018 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy w poniedziałek Święto NMP z Góry Karmel, inaczej zwanym świętem Matki Bożej Szkaplerznej.

2. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 6.023 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy nasze najszczersze, z głębi serca płynące podziękowanie. Naszym celem jest dobre wykorzystanie powierzonych środków i zrealizowanie zaplanowanych prac. Jak widzimy prace postępują sprawnie i to cieszy nas wszystkich.

3. W najbliższą środę zapraszamy o godz.18.00 na Mszę św. połączoną z nabożeństwem ku czci NMP Nieustającej Pomocy, a wieczorem o 21.00 na Apel Jasnogórski w intencji naszej Ojczyzny przed figurą Niepokalanej.

4. W przyszłą niedzielę 22.07.2018 r. o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo ku czci św. Rity. Pragniemy modlić się w intencji kobiet oczekujących potomstwa i zmagających się z problemami poczęcia dziecka. Św. Rita niech wyprasza dla często zrozpaczonych kobiet potrzebne łaski. A my jako wspólnota módlmy się w tych intencjach.

5. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać do gazet katolickich. Znajdziemy zawsze wiele ciekawych artykułów, które ubogacą naszą wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i w świecie.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 8 lipca 2018 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. Kończymy pilny remont kościoła filialnego w Świętem. Dwie ściany wieży zostały wyremontowane i zakonserwowane. Dopiero po ustawieniu rusztowań można było ocenić zniszczenia, jakim uległa wieża od czasu jej wybudowania. Ponad 130 lat nie dokonywano jakichkolwiek napraw; nie konserwowano metalowych żaluzji, przez które wentyluje się wnętrze wieży. Praktycznie wszystkie fugi należało usunąć i założyć nowe, aby zabezpieczyć ten zabytek na kolejne dziesięciolecia. Nadal musimy jednak zbierać środki, aby uregulować należności i jednocześnie myśleć o dalszych etapach remontu. Stąd też ogromna prośba - nie tylko do mieszkańców Świętego - aby wspomóc nasze działania. W salkach Caritasu zostały położone nowe instalacje wodne i kanalizacyjne; od poniedziałku zostanie założona nowa instalacja elektryczna. Zostały zamówione nowe okna, drzwi; wkrótce także zmieni cię całkowicie bryła budynku od strony ul. Krzywoustego. Architektem odpowiedzialnym za projekt jest p. mgr Sławomir Nowicki, któremu jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaangażowanie i owocną współpracę. Trwają prace na ścianie południowej Kolegiaty, przygotowywane są tynki podokapowe, na których odtworzone będą malowidła, które nie przetrwały próby czasu. Kolegiata zyska także nowe, miedziane orynnowanie, aby nie zamakały mury i w ten sposób znacznie przedłużą się efekty renowacyjne. Ufamy, iż po zakończeniu tego etapu nasza świątynia nabierze nowego blasku i piękna. Wszystkim Ofiarodawcom - Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty składamy staropolskie: "Bóg zapłać” za wsparcie i zrozumienie dla naszych działań.

2. W najbliższy czwartek tj. 12.07. Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się nabożeństwo Jerycha Różańcowego, które potrwa do piątku wieczorem. Niech każdy z nas znajdzie chwilę czasu na adorację Najświętszego Sakramentu i osobistą modlitwę w intencji własnej bądź swojej rodziny. Chciejmy błagać Boga o deszcze, aby rolnicy i działkowcy, mogli się cieszyć obfitymi owocami swojej pracy i dobrymi zbiorami.

3. W sobotę 14.07. 2018 o godzinie 18.00 ks. Prał. Henryk Ozga będzie celebrował Mszę św. ku czci św. Henryka, w przededniu swoich imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. będzie okazja, aby złożyć Solenizantowi życzenia.

4. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie miłych gości, którzy odwiedzili nasz kościół i z nami się modlą. Niech czas wakacji przeżywany w naszym pięknym mieście będzie bogaty w duchowe przeżycia.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 1 lipca 2018 r.

1. W minioną środę Ks. Prałat Henryk Ozga celebrował Mszę św. dziękczynną z okazji 60 rocznicy święceń kapłańskich. Z całego serca dziękujemy za uczestnictwo w tym pięknym wydarzeniu. Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się uświetnienia uroczystości: Chórowi Echo Arioso, Orkiestrze Dętej z Domu Kultury Kolejarza, Zespołowi Młodzieżowemu, Dyrekcji Zakładu Karnego za skierowanie w ramach projektu "Jestem potrzebny” osadzonych, którzy od strony technicznej przygotowywali świątynię.

2. W minioną niedzielę Caritas zebrała 1482 zł. na kolonie dla dzieci z rodzin najuboższych. Dziękuję Członkom Caritas za przeprowadzenie zbiórki, a Wam, Kochani, za wsparcie tego dzieła.

3. Parafialna Caritas zaprasza nas do włączenia się w Ogólnopolską Akcję "Tornister pełen uśmiechów”. Zakupione przez Caritas plecaki należy wypełnić według potrzeb przez osoby chcące wspomóc dzieci z rodzin najuboższych. Plecaki można odebrać w zakrystii.

4. W środę o 21:00 Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe, liczne powołania kapłańskie, misyjne i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek nie będzie Mszy św. o godz. 12:00. Wystawienie Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 17:00. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17:15.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F