Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 23 września 2019 r, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 19 sierpnia 2018 r.

1. Dziś rozpoczynamy nasze uroczystości odpustowe, czas szczególnej modlitwy i dziękczynienia Bogu i Jego Matce, Najświętszej Maryi Pannie Królowej Świata, za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę dla nas i dla naszych rodzin. O godzinie 11.00 Msza św. w intencji chorych cierpiących, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. O 12.30 zaniesiemy szczególe dziękczynienie Bogu za Jubilatów, którzy obchodzą w tym roku rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. O godz. 15.00 gromadzimy się w naszej Kolegiacie przy relikwiach św. Jana Pawła II, aby modlić się za całą naszą parafię, po adoracji wyruszy procesja z relikwiami ulicami naszego miasta. Na zakończenie nabożeństwa będzie można ucałować relikwie Świętego Jana Pawła II. Wieczorem o godzinie 21.00 apel u Królowej Świata.

2. Od poniedziałku 20.08 do soboty 25.08.2018 w ramach przeżywanego odpustu parafialnego gromadzimy się o godz. 15.00 na nabożeństwie wypominkowym połączonym z koronką do Miłosierdzia Bożego. Pragniemy modlić się za tych, z naszych rodzin, którzy odeszli do domu Ojca, błagamy dla nich o miłosierdzie Boże. O 17.45 nabożeństwo do Ducha Świętego - przeżywamy bowiem rok szczególnej modlitwy do Ducha św. Prosimy, aby Duch Święty uzdalniał nas do mężnego wyznawania wiary i dawania świadectwa we współczesnym świecie; Msza św. wieczorna o godz. 18.00 połączona z oddaniem czci relikwiom świętych polskich (zgodnie z programem); okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30; wieczorem o godz. 21.00 Apel u Królowej Świata.

3. Już po raz drugi w ramach przeżywanego odpustu parafialnego organizowany będzie w dniach od 24.08- 26.08.2018 r. „Jarmark u Królowej Świata”. Obok przeżyć duchowych, codziennych nabożeństw, okazji do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, Mszy św., na Rynku Staromiejskim odbywać będą się koncerty, zabawa dla dzieci, będzie także okazja do skorzystania z oferty rękodzielników, artystów, wystawców i producentów zdrowej żywności.

4. W przyszłą niedzielę zakończenie obchodów odpustowych uroczystą Mszą św. o godz. 12.30. Podczas tej Mszy św. chcemy dziękować Bogu za dar naszej umiłowanej Ojczyzny w 100-lecie odzyskania niepodległości.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 12 sierpnia 2018 r.

1. W Liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy we wtorek 14.08 wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, w piątek św. Jacka.

2. Dziś druga niedziela miesiąca, niedziela inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. W dalszym ciągu trwają prace przy przebudowie salek parafialnych. Dekarze zakładają nowy dach, trzeba było wymienić nie tylko dachówki, ale także łaty i kontrłaty. Zakładana jest nowa instalacja elektryczna. Mam nadzieję, że na początku września udostępnimy ten dom i będzie można zobaczyć efekty pracy. Na realizację tych prac nie mamy dotacji, wszystko dzieje się dzięki dobroci Parafian i Przyjaciół Kolegiaty. W dalszym ciągu trwają prace na ścianie południowej Kolegiaty. Uzupełniane są ubytki, wymieniane fugi, cegła poddawana jest procesowi oczyszczania i hrdrofobizacji. Odtwarzane są malowidła podokapowe i laserunki w rozetach. Kilka dni temu prace konserwatorskie oceniła pani Ewa Stanecka, Wojewódzki Konserwator Zabytków ze Szczecina. Pani konserwator wyraziła zadowolenie z przebiegu prac i oceniła bardzo wysoko fachowość firmy "Konsart” ze Szczecina, która podjęła się zadania przywrócenia piękna naszej Kolegiacie. Raz jeszcze wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

3. Dziś wieczorem Mszą św. o godzinie 18.00 rozpocznie się w naszym kościele Jerycho różańcowe. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej Ojczyzny. Modlitwa potrwa do poniedziałku do godziny 17.15, gdyż o tej godzinie rozpocznie się nabożeństwo Fatimskie. Chciejmy znaleźć czas, aby pomodlić się w ciszy i skupieniu w intencji naszych rodzin i nas samych.

4. W uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. w naszej Kolegiacie sprawowane będą według porządku niedzielnego. O godzinie 11.00 Msza św. z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego, gdyż jak wiemy jest to święto wszystkich żołnierzy służących dla dobra Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcimy wianki, wykonane z kwiatów, traw i ziół. W naszej polskiej tradycji uroczystość Wniebowzięcia NMP zwana była "Matki Bożej Zielnej”.

5. 15.08.2018 wspólnota ze Strachocina i Świętego zaprasza na dożynki, dziękczynienie Bogu i ludziom za tegoroczne żniwa. Nie był to łatwy rok dla rolników i działkowców, ale tym bardziej trzeba się modlić wspólnie, aby Bóg nas uchronił od wszelkich klęsk. Msza św. w Strachocinie o godzinie 13.00. Po Mszy św. Mieszkańcy zapraszają na wspólnotowy poczęstunek.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 5 sierpnia 2018 r.

1. Za nami pierwszy miesiąc wakacji. Wielu Parafian korzysta z możliwości urlopu i wypoczynku. Zachęcamy z całego serca do uczestnictwa w niedzielnych Eucharystiach. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie. Wszystkim udającym się na letni wypoczynek życzymy wspaniałej pogody oraz wielu fantastycznych przeżyć.

2. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tace przeznaczone są na cele inwestycyjne. Zakończyliśmy pierwszy etap prac remontowych kościoła filialnego pw. Św. Antoniego w Świętem. Bogu niech będą dzięki za to, że najpilniejsze prace zostały wykonane i konstrukcja wewnętrzna wieży została uchroniona przed dalszą degradacją, zamakaniem.

3. Zapraszamy serdecznie w najbliższą środę na Mszę św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Przy kaplicy znajduje się skrzyneczka, do której można wrzucać kartki z intencjami, które podczas nabożeństwa będą wyczytywane. Wieczorem o godz. 21.00 Apel Jasnogórski w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

4. Już dziś informujemy, że 15.08 o godzinie 4.00 wyruszy z naszej Kolegiaty piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej na Os. Słonecznym w Szczecinie. Organizatorem pielgrzymki jest Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich i nasza parafia.

5. Już po raz drugi w ramach przeżywanego odpustu parafialnego organizowany będzie w dniach od 24.08- 26.08.2018 r. "Jarmark u Królowej Świata”. Szczegółowy program zostanie podany w najbliższym czasie.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 29 lipca 2018 r.

1. Dnia 1.08.2018 o godz. 17.00 w naszej Kolegiacie będzie sprawowana uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny i ofiar Powstania Warszawskiego. Wspomniane wydarzenie organizowane jest w ramach Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego. Na tę uroczystość zaprasza Prezydent Miasta oraz Dowódca Garnizonu Stargard. Przed Mszą św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a wieczorem o godz. 21.00 Apel Jasnogórski przy figurze Niepokalanej.

2. W pierwszy czwartek miesiąca pragniemy modlić się na Mszy św. O godz. 18.00 o nowe, liczne powołania do kapłaństwa i zakonu.

3. W pierwszy piątek miesiąca ks. Prałat i ks. Marcin Kalata odwiedzą przed południem chorych z Komunią św. Od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie będzie w tym dniu sprawowana Msza św. o godz. 12.00

4. W pierwszą Sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00 w intencji Członków Żywego różańca, zmiana tajemnic różańcowych


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F