Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 24 kwietnia 2019 r, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 13 maja 2018 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Trwają prace na ścianie południowej Kolegiaty. Trzeba było zdjąć dachówkę z części dachu nad boczną nawą. Wkrótce nastąpi oczyszczenie cegieł, uzupełnienie ubytków oraz wymiana fug. Wszystkim naszym Parafianom oraz Przyjaciołom Kolegiaty dziękujemy za wsparcie i pomoc.

2. Dziś o godz. 17:00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Maryja objawiła się trojgu pastuszkom po raz pierwszy 13 maja 1917 r. Każdego 13 dnia miesiąca przekazywała dzieciom orędzie dla świata. Serdecznie zapraszamy.

3. W piątek, 18 maja, o godz. 19:00 w Kolegiacie odbędzie się patriotyczna wieczornica "Dar Wolności”, przygotowana przez uczniów szkół, przedszkoli i ośrodków oświatowych. Nad uroczystością Narodowy Patronat w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

4. W sobotę o godz. 16:00 odbędzie się koncert chórów w ramach corocznego cyklu "Śpiewy Maryjne w Kolegiacie”. Chciejmy znaleźć czas, aby przeżyć ten wyjątkowy koncert ku czci Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy.

5. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się Mszą św. wieczorną o 18:00 i zakończy Apelem Jasnogórskim o 20:00.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 15:30 w Kolegiacie orkiestra Cammerata Nova wykona utwór Vivaldiego "Cztery pory roku”. To fantastyczna muzyczna podróż poprzez cały rok. Wstęp wolny!

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Zielone Świątki. Tego dnia o godz. 18:00 sprawowana będzie Msza św. w intencji naszego nieodżałowanego kościelnego śp. Zenona Miętkiewicza w 1 rocz. śm.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 6 maja 2018 r.

1. Przeżywamy maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Codziennie w naszej Kolegiacie nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Zapraszamy także codziennie na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej o 21:00.

2. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce organizowanej w dniach 10-15 września br. Trasa pielgrzymki będzie wiodła przez Paradyż-Wrocław-Wambierzyce-Pragę-Drezno. Zapisy do 20 maja.

3. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Tego dnia obchodzimy też Dzień Zwycięstwa. Uroczystości upamiętniające wszystkich poległych w walce o naszą Ojczyznę odbędą się na Międzynarodowym Cmentarzu Wojskowym przy ul. Reymonta w Stargardzie o godz. 12:00.

4. W przyszłą sobotę o godz. 18:00 rozpocznie się modlitwa w ramach Jerycha Różańcowego. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy. Szczegółowy plan Jerycha Różańcowego w Stargardzie, które jest wotum dziękczynienia za pontyfikat św. Jana Pawła II i za 100-lecie odzyskania niepodległości w naszej Ojczyźnie, jest zawieszony w gablotach.

5. W niedzielę, 13 maja, o godz. 17:00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Maryja objawiła się trojgu pastuszkom po raz pierwszy 13 maja 1917 r. Każdego 13 dnia miesiąca przekazywała dzieciom orędzie dla świata. Serdecznie zapraszamy.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 29 kwietnia 2018 r.

1. W tym tygodniu, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. O godz. 11:00 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta, powiatu, służb mundurowych, delegacji i pocztów sztandarowych. Niech w tym dniu z naszej Kolegiaty rozbrzmiewa modlitwa błagalna: "Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!”.

2. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie o 17:30. Apele przy figurze Matki Bożej w maju o 21:00.

3. W pierwszy czwartek miesiąca podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy za tegorocznych maturzystów, a jednocześnie błagać będziemy o nowe liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. W I piątek miesiąca Ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. O godz. 12:00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi.

5. W I sobotę miesiąca ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17:15.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 22 kwietnia 2018 r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Słowo Boże zachęca nas do szczególnej modlitwy o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego Pamięcią modlitewną otoczmy też tegorocznych maturzystów, którzy za kilka dni rozpoczną zdawanie egzaminu dojrzałości. Msza św. na zakończenie nauki dla maturzystów, nauczycieli i rodziców sprawowana będzie w Kolegiacie w środę o godz. 14:00. Niech ci, którzy słyszą głos powołania nie lękają się odpowiedzieć Chrystusowi.

2. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z klas III gimnazjum we wtorek, 24 kwietnia, o godz. 18:45. Obecność obowiązkowa!

3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone egzemplarze Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Miłujcie się. Zapraszamy do lektury.

4. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia.

5. W minionym tygodniu odeszły do domu Ojca śp. Aniela Orysiak i Marianna Świadek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


 
 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F