Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 21 października 2019 r, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 9 grudnia 2018 r.

1. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek 13.12- św. Łucji a w piątek św. Jana od Krzyża.

2. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na przyjście Zbawiciela, Adwencie. Cieszymy się bardzo, że na poranne Msze św. roratnie przychodzi tak wielu wiernych, młodzieży. Nasza schola pod dyrekcją p. Małgosi towarzyszy w radosnym przezywaniu Liturgii. Codziennie od poniedziałku do piątku Msza św. roratnia o godzinie 6.30, a w sobotę o godzinie 7.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią w poniedziałek i środę.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej Wspólnocie rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. dr Marek Eliasz. Rozważania adwentowe będziemy przezywać przez trzy dni: niedzielę (na wszystkich Mszach św), poniedziałek o godz. 9.00 i o godz. 18.00; oraz we wtorek o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. Wiernych ze Świętego i Strachocina zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godzinę 17.00 do kościoła w Strachocinie.

4. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na inwestycje w naszej parafii. Praktycznie zakończyliśmy renowację ściany południowej naszej Kolegiaty. Stoją co prawda jeszcze rusztowania, ale to już sprawa firmy budowlanej, która w najbliższym czasie zabierze swoje wyposażenie. Wojewódzki Konserwator Zabytków wyraził uznanie dla przeprowadzonych prac, podkreślając fachowość i pietyzm w odtworzeniu malowideł- laserunków w blendach. Cieszy również fakt, że zostały zamontowane nowe rynny.

5. Dziś na wszystkich Mszach św. święcimy opłatki na stów wigilijny, a także sianko. Podobnie jak święcimy pokarmy w Wielką Sobotę, aby spożyć śniadanie wielkanocne, tak i przed Bożym Narodzeniem święcimy opłatki, aby tym chlebem jedności i miłości połamać się z najbliższymi. Zatroszczmy się o to, aby ten poświęcony opłatek trafił, a także do osób chorych, cierpiących, samotnych. Ofiary składane przy okazji opłatków przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

6. Od dziś Caritas parafialna rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Ta mała świeca na stole wigilijnym niech nam przypomina o tych, którzy nie mają tak wspaniałych świat, o biednych, opuszczonych, samotnych. Dzięki środkom uzyskanym ze sprzedaży tych świec każdego roku przekazywane są paczki świąteczne dla potrzebujących. Dziś można zabrać do domu papierową torbę, aby włożyć do niej produkty spożywcze o dłuższym terminie przydatności do spożycia. Panie z Caritasu podpowiedzą, co najlepiej włożyć do takiej torby.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 2 grudnia 2018 r.

1. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Franciszka Ksawerego, w piątek św. Ambrożego.

2. Rozpoczęliśmy adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Jest piękną tradycją, oczekiwać narodzin Zbawiciela razem z Maryją. Codziennie od poniedziałku do piątku Msza św. roratnia o godzinie 6.30, a w sobotę o godzinie 7.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią w poniedziałek i środę na godz. 16.30. Niech uczestnictwo w tym wyjątkowym nabożeństwie przysłuży się do naszego duchowego odrodzenia.

3. Dziś na wszystkich Mszach św. święcimy opłatki na stów wigilijny, a także sianko. Podobnie jak święcimy pokarmy w Wielką Sobotę, aby spożyć śniadanie wielkanocne, tak i przed Bożym Narodzeniem święcimy opłatki, aby tym chlebem jedności i miłości połamać się z najbliższymi. Zatroszczmy się o to, aby ten poświęcony opłatek trafił, a także do osób chorych, cierpiących, samotnych. Ofiary składane przy okazji opłatków przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

4. Cieszymy się, że od dzisiejszej niedzieli na nowo funkcjonuje nasz punkt „Caritas”. Jestem wdzięczny paniom, za poświęcony czas i przygotowanie tego miejsca, które służyć będzie naszej Wspólnocie. Od przyszłej niedzieli Caritas będzie rozprowadzała świece na stół wigilijny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. W przyszłą niedzielę także będzie można zabrać papierową torbę, którą można wypełnić produktami spożywczymi, o dłuższym terminie do spożycia. Zebrana żywność zostanie przekazana potrzebującym. Bóg zapłać za ofiarne i wrażliwe na biedę ludzką serca!

5. W najbliższą sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Maryja wybrana przez Boga na Matkę Zbawiciela została przez Stwórcę ustrzeżona od zmazy grzechu pierworodnego. W tym uroczystym dniu Msze św. w Kolegiacie będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. O 17.15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 25 listopada 2018 r.

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy w piątek rocznicę poświęcenia naszej Kolegiaty.

2. Dzisiejsza niedziela kończy rok liturgiczny. Uświadamiamy sobie rzeczywistość Królestwa Chrystusa, które jest naszym cele,, do niego zdążamy i ono jest już dla nas rzeczywistością obecnego pośród nas Chrystusa.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Niech nowy rok liturgiczny będzie dla nas zachętą do podjęcia postanowień związanych z ciągłą pracą nad sobą.

4. Każdego dnia listopada modlimy się w naszej Kolegiacie za naszych zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej. O 17:30 podczas nabożeństwa polecamy naszych bliskich, zapalając także świece przy symbolicznych grobach zanosimy także ufną modlitwę za tych, których groby znajdują się poza Stargardem. Wypominki dla dzieci w środę o 16:30. W piątek, 30 listopada, o godz. 17:30 będziemy polecać wszystkich naszych parafian, którzy odeszli do wieczności od listopada ubiegłego roku.

5. Jutro o godz. 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu tematem numeru Gościa Niedzielnego jest święto Chrystusa Króla Wszechświata, a w Niedzieli znajdziemy artykuł dotyczący naszej Stargardzkiej Kartki Pokoju.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 18 listopada 2018 r.

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy we wtorek św. Rafała Kalinowskiego, w środę Ofiarowanie NMP, w czwartek św. Cecylię, a w sobotę św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

2. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 8.134 zł. Wszystkim Ofiarodawcom z całego serca dziękujemy. To jest dowód zaufania dla naszej pracy i posługi. Cieszy nas, że krok po kroku realizujemy nasze plany remontowe. Niech Bóg Dobroczyńcom hojnie wynagrodzi.

3. Każdego dnia listopada modlimy się w naszej Kolegiacie za naszych zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej. O 17:30 podczas nabożeństwa polecamy naszych bliskich, zapalając także świece przy symbolicznych grobach zanosimy także ufną modlitwę za tych, których groby znajdują się poza Stargardem. Wypominki dla dzieci w środę o 16:30.

4. Jutro po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do Ducha Świętego, modlitwa uwielbienia i powierzenia się kierownictwu Trzeciej Osoby Boskiej.

5. W przyszłą sobotę na godz. 17:00 proboszcz parafii prawosławnej zaprasza do cerkwi św. ap. Piotra i Pawła na koncert w ramach „VIII Przeglądu Pieśni Liturgicznej i Paraliturgicznej. Wstęp bezpłatny - serdecznie zapraszamy.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F