Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 24 kwietnia 2019 r, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 10 czerwca 2018 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca, tzw. niedziela inwestycyjna. Dzięki dobroci i hojności serca naszych Parafian i Przyjaciół Kolegiaty możliwe jest podjęcie inwestycji, które zabezpieczą na wiele lat naszą Kolegiatę, a także kościół filialny w Świętem. Bóg zapłać wszystkim rozumiejącym i wspierającym nasze inwestycje. Wszystkim Dobrodziejom mówimy staropolskie: "Bóg zapłać”.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12:30 rozpocznie się Marsz dla Życia. Chciejmy włączyć się w tę piękną inicjatywę afirmującą ten najcenniejszy dar, dar życia.

3. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe. Sercu Bożemu pragniemy zawierzać naszą Ojczyznę i nasze rodziny.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Jerycho Różańcowe, a zakończy nabożeństwem fatimskim w środę o godz. 17:15.

5. W środę o 21:00 Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

6. W sobotę o godz. 19:00 kurs przedmałżeński przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 3 czerwca 2018 r.

1. Z całego serca dziękujemy Kochanym Parafianom za przygotowanie i uczestnictwo w procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

2. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne.

3. Codziennie w naszej Kolegiacie nabożeństwo czerwcowe połączone z tradycyjną oktawą Bożego Ciała o godz. 17:30.

4. W środę o 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII i II gimnazjum.

5. Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej w środę o 21:00.

6. W piątek obchodzimy uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa a w sobotę wspominamy Niepokalane Serce Maryi.

7. W sobotę w Świętem celebrować będziemy odpust ku czci św. Antoniego. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 14:00. Po Mszy św. organizowany jest festyn. Serdecznie zapraszamy.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 27 maja 2018 r.

1. Wczoraj dzieci z naszej parafii przystąpiły pierwszy raz do Komunii św. Piękna uroczystość była możliwa dzięki zaangażowaniu ks. Marcina Kalaty, p. Moniki Kujawy, p. Jolanty Labudy, p. Organisty oraz Rodziców. Wyrażamy wszystkim nasze podziękowanie. Dziękuję znacznej grupie rodziców komunijnych za posprzątanie świątyni.

2. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych ufundowali dla naszej Kolegiaty witraż św. Dominika. Ta piękna pamiątka pozostanie na wiele dziesięcioleci świadectwem umiłowania tego miejsca. Bóg zapłać Wam, rodzice, za ten szlachetny dar! Poświęcenie witraża dziś o godz. 12:30.

3. Dziś o godz. 16:00 do Cerkwi Greckokatolickiej przybędą relikwie św. Jozafata Kuncewicza. Peregrynacji relikwii towarzyszy nabożeństwo i błogosławieństwo. Na uroczystość serdecznie zaprasza ks. proboszcz parafii greckokatolickiej..

4. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Chrystus ukryty w Najświętszym Sakramencie pragnie pobłogosławić naszym rodzinom, miastu, Polsce. Uroczysta procesja z Kolegiaty do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 9:30. W Świętem Msza św. o godz. 12:30, a po niej procesja do czterech ołtarzy zakończona w Strachocinie.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek Msza św. w int. chorych i cierpiących o godz. 12:00. O godz. 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja oraz okazja do spowiedzi. W tym dniu chorych z posługą sakramentalną odwiedzi Ks. Prałat i ks. Marcin Kalata. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17:15.

6. Codziennie w naszej Kolegiacie nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Zapraszamy do czwartku na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej o 21:00. Od 1 czerwca o godz. 17:30 rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Niech modlitwa do Serca Jezusowego wyprasza potrzebne łaski nam i naszym bliskim.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 20 maja 2018 r.

1. W minioną niedzielę tzw. "inwestycyjną” zebraliśmy na tacę sumę 6.932 zł. To znaczna kwota. Wszystkim Ofiarodawcom, Przyjaciołom Kolegiaty składamy serdeczne podziękowanie.

2. Dziś o godz. 15:30 zapraszamy do Kolegiaty na koncert "Cztery Pory Roku” Vivaldiego wykonywany przez Orkiestrę Camerata ze Stargardu.

3. We wtorek, 22 maja, wspominamy św. Ritę. Nabożeństwo o godz. 17:30, a po nim Msza św. o św. Ricie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. We wtorek o godz. 19:00 próba przed bierzmowaniem oraz spowiedź dla bierzmowanych i świadków.

5. W środę o godz. 16:30 próba dla dzieci rocznicowych, a w czwartek o godz. 19:00 spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców.

6. W piątek o godz. 19:00 spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci i ich rodziców.

7. W najbliższą sobotę o godz. 12:00 w naszej Kolegiacie grupa ponad 120 dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię św. Otoczmy dzieci naszą modlitwą. Niech ta uroczystość będzie dla nich oraz ich najbliższych okazją do ożywienia życia religijnego.

8. Także w sobotę o godz. 16:00 Jego Ekscelencja Ks. Bp Henryk Wejman udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tej Eucharystii.
W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 uroczysta Eucharystia dla dzieci, które rok temu przyjęły I Komunię św.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F