Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś sobota, 25 maja 2019 r, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 5 sierpnia 2018 r.

1. Za nami pierwszy miesiąc wakacji. Wielu Parafian korzysta z możliwości urlopu i wypoczynku. Zachęcamy z całego serca do uczestnictwa w niedzielnych Eucharystiach. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie. Wszystkim udającym się na letni wypoczynek życzymy wspaniałej pogody oraz wielu fantastycznych przeżyć.

2. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tace przeznaczone są na cele inwestycyjne. Zakończyliśmy pierwszy etap prac remontowych kościoła filialnego pw. Św. Antoniego w Świętem. Bogu niech będą dzięki za to, że najpilniejsze prace zostały wykonane i konstrukcja wewnętrzna wieży została uchroniona przed dalszą degradacją, zamakaniem.

3. Zapraszamy serdecznie w najbliższą środę na Mszę św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Przy kaplicy znajduje się skrzyneczka, do której można wrzucać kartki z intencjami, które podczas nabożeństwa będą wyczytywane. Wieczorem o godz. 21.00 Apel Jasnogórski w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

4. Już dziś informujemy, że 15.08 o godzinie 4.00 wyruszy z naszej Kolegiaty piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej na Os. Słonecznym w Szczecinie. Organizatorem pielgrzymki jest Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich i nasza parafia.

5. Już po raz drugi w ramach przeżywanego odpustu parafialnego organizowany będzie w dniach od 24.08- 26.08.2018 r. "Jarmark u Królowej Świata”. Szczegółowy program zostanie podany w najbliższym czasie.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 29 lipca 2018 r.

1. Dnia 1.08.2018 o godz. 17.00 w naszej Kolegiacie będzie sprawowana uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny i ofiar Powstania Warszawskiego. Wspomniane wydarzenie organizowane jest w ramach Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego. Na tę uroczystość zaprasza Prezydent Miasta oraz Dowódca Garnizonu Stargard. Przed Mszą św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a wieczorem o godz. 21.00 Apel Jasnogórski przy figurze Niepokalanej.

2. W pierwszy czwartek miesiąca pragniemy modlić się na Mszy św. O godz. 18.00 o nowe, liczne powołania do kapłaństwa i zakonu.

3. W pierwszy piątek miesiąca ks. Prałat i ks. Marcin Kalata odwiedzą przed południem chorych z Komunią św. Od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie będzie w tym dniu sprawowana Msza św. o godz. 12.00

4. W pierwszą Sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00 w intencji Członków Żywego różańca, zmiana tajemnic różańcowych


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 22 lipca 2018 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia we wtorek św. Kingi, w środę św. Jakuba Ap. czwartek obchodzimy wspomnienie św. Joachima i Anny.

2. Dziś, 22.07.2018 r. o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo ku czci św. Rity. Pragniemy modlić się w intencji kobiet oczekujących potomstwa i zmagających się z problemami poczęcia dziecka. Św. Rita niech wyprasza dla często zrozpaczonych kobiet potrzebne łaski. A my jako wspólnota módlmy się w tych intencjach.

3. W najbliższą środę 25.07.2018 o godz. 10.30 będzie sprawowana uroczysta Msza św. w intencji wszystkich Policjantów z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji. Na uroczystości obecny będzie Pan Minister Joachim Brudziński, minister MSWiA, najwyższe władze Policji, funkcjonariusze garnizonu stargardzkiego. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W środę zapraszamy także o godz.18.00 na Mszę św. połączoną z nabożeństwem ku czci NMP Nieustającej Pomocy, a wieczorem o 21.00 na Apel Jasnogórski w intencji naszej Ojczyzny przed figurą Niepokalanej.

5. Już dziś informujemy, że 1.08.2018 o godz. 17.00 w naszej Kolegiacie będzie sprawowana uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny i ofiar Powstania Warszawskiego. Wspomniane wydarzenie organizowane jest w ramach Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego. Na tę uroczystość zaprasza Prezydent Miasta, Dowódca Garnizonu Stargard.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 15 lipca 2018 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy w poniedziałek Święto NMP z Góry Karmel, inaczej zwanym świętem Matki Bożej Szkaplerznej.

2. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 6.023 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy nasze najszczersze, z głębi serca płynące podziękowanie. Naszym celem jest dobre wykorzystanie powierzonych środków i zrealizowanie zaplanowanych prac. Jak widzimy prace postępują sprawnie i to cieszy nas wszystkich.

3. W najbliższą środę zapraszamy o godz.18.00 na Mszę św. połączoną z nabożeństwem ku czci NMP Nieustającej Pomocy, a wieczorem o 21.00 na Apel Jasnogórski w intencji naszej Ojczyzny przed figurą Niepokalanej.

4. W przyszłą niedzielę 22.07.2018 r. o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo ku czci św. Rity. Pragniemy modlić się w intencji kobiet oczekujących potomstwa i zmagających się z problemami poczęcia dziecka. Św. Rita niech wyprasza dla często zrozpaczonych kobiet potrzebne łaski. A my jako wspólnota módlmy się w tych intencjach.

5. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać do gazet katolickich. Znajdziemy zawsze wiele ciekawych artykułów, które ubogacą naszą wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i w świecie.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F