Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 21 sierpnia 2019 r, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela 21.07.2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: jutro wspomnienie św. Marii Magdaleny; w środę wspomnienie św. Kingi, a w czwartek święto św. Jakuba Apostoła.

2. Jutro, w poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Rity, patronki kobiet oczekujących potomstwa i pragnących zostać matkami; a o 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Grzegorza Grzyba, stargardzkiego muzyka, który odszedł tragicznie rok temu. Eucharystia będzie celebrowana przy udziale muzyków, przyjaciół, ludzi kultury i sztuki.

3. W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa, patrona kierowców i użytkowników dróg. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów (samochodów, pojazdów mechanicznych, rowerów). Prosić będziemy o Boże błogosławieństwo dla kierujących tymi pojazdami, jak również ich pasażerów.

4. Już dziś informujemy, iż 15.08 br. z naszej Kolegiaty wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka organizowana przez środowiska kolejarzy do Sanktuarium Matki Bożej na os. Słonecznym w Szczecinie. Dokładne informacje wywieszone są w gablotach.

5. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy kwotę 6732 zł. Z całego serca dziękujemy za hojność i przede wszystkim zrozumienie dla naszych działań i projektów. Chciałbym poinformować, że rozpoczęliśmy prace projektowe wyposażenia Kaplicy Mariackiej. Nowymi elementami będzie figura Matki Bożej, ołtarz, ambonka i ławki. Naszym pragnieniem jest, aby nowe miejsce kultu Królowej Świata było nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim godne. Ufamy, że projekt zyska akceptację naszych kochanych Parafian. Raz jeszcze "Bóg zapłać” za życzliwość i pomoc dla naszej Kolegiaty.

6. "Caritas parafialna” organizuje także w tym roku akcję "Tornister pełen uśmiechu”. Biorąc ze sobą plecak, wyposażając go w materiały piśmiennicze, zeszyty, przybory szkolne włączamy się w dzieło pomocy dla dzieci polskich mieszkających na Białorusi. Zainteresowanych tą pomocą prosimy o kontakt z paniami z Caritasu. Myślimy, że to będzie piękny gest naszej solidarności z naszymi młodymi Rodakami.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 14.07.2019 r.

1. Jutro swoje imieniny obchodzić będzie ks. Prałat Henryk Ozga. O godzinie 18.00 Dostojny Solenizant przewodniczyć będzie Mszy św. po której będziemy mieli możliwość osobiście złożyć życzenia imieninowe. Jako proboszcz jest bardzo wdzięczny Księdzu Prałatowi za wspieranie nas w pracy duszpasterskiej, posługę w konfesjonale, a także za życzliwość i dzielenie się swoim kapłańskim doświadczeniem.

2. Dziś druga niedziela miesiąca. Taca dziś zebrana przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Choć w Kolegiacie trwają teraz prace archeologiczne, to jednak cały czas przygotowywane są projekty wykonawcze instalacji elektrycznej, zabezpieczenia przeciwpożarowego, malarskie. Wszystko po to, abyśmy mogli na wiosnę ruszyć z pracami budowlanymi. Poza tym udało nam się zapłacić ostatnią tarę za prace związane z izolacją pionową plebanii od strony ul. Krzywoustego. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszych działań. O wszystkich ofiarodawcach naszej Kolegiaty pamiętamy w naszej kapłańskiej modlitwie.

3. Zapraszamy w najbliższą środę na nabożeństwo ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Do skarbonki przy kapicy można składać kartki z intencjami modlitewnymi; wieczorem natomiast zapraszamy na "Apel Jasnogórski” w intencji naszej Ojczyzny o godz. 21.00.

4. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury.

5. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Niech Pan Bóg błogosławi, strzeże, darzy łaską zdrowia. Wyjeżdzającym na zasłużony urlop życzymy pięknej pogody, miłego wypoczynku i przede wszystkim szczęśliwego powrotu do domu.

6. Wszystkim kochanym Parafianom, miłym Gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku, błogosławionego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


 
 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 7.07.2019 r.

1. W Liturgii Kościoła w najbliższy czwartek obchodzić będziemy święto św. Benedykta, Patrona Europy. Za Jego wstawiennictwem pragniemy modlić się, aby Europa wierna była swoim chrześcijańskim korzeniom.

2. Zapraszamy w najbliższą środę na nabożeństwo ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Do skarbonki przy kapicy można składać kartki z intencjami modlitewnymi; wieczorem natomiast zapraszamy na "Apel Jasnogórski” w intencji naszej Ojczyzny o godz. 21.00.

3. W najbliższy piątek 12.07. wieczorną Mszą św. rozpocznie się modlitwa "Jerycha Różańcowego” . Adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa do soboty do godz. 17.15. Zachęcamy, aby znaleźć trochę czasu na osobistą modlitwę, tym samym włączając się w ten wielki nurt modlitwy Kościoła.

4. W sobotę 13.07 tradycyjnie w naszej parafii o godz. 17.15 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Podczas objawień w Fatimie Maryja prosiła, aby ludzie odmawiali różaniec, by ratować ludzkość przed katastrofą. Na naszych oczach dokonuje się erozja wartości, autorytetów; świat zmierza ku samozagładzie. Będziemy modlili się o opamiętanie i nawrócenie.

5. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne.

6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. W najnowszej "Niedzieli” relacja ks. Marcina Miczkuły z otwarcia "Klubu Seniora”


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 30.06.2019 r.

1. W najbliższy czwartek modlić się będziemy podczas wieczornego nabożeństwa w intencji nowych, licznych i świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

2. W pierwszy piątek miesiąca ks. Prałat odwiedzi chorych z Komunią św. Od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja oraz okazja do spowiedzi świętej.

3. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.15

4. Wszystkim drogim Parafianom, udającym się na letni wypoczynek, życzymy przede wszystkim dobrego czasu dla podreperowania swojego zdrowia, wspaniałych wakacyjnych przeżyć i szczęśliwego powrotu do domu. Nie zapominajmy w czasie wakacji o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Cieszymy się bardzo, że ks. Marcin Miczkuła zorganizował w tym roku wyjazd dla dzieci na Węgry. Wszyscy wrócili zadowoleni i szczęśliwi.

5. Tydzień temu "Parafialna Caritas” zbierała do puszek na wakacje dla dzieci z rodzin najuboższych. Zebraliśmy sumę 1.395,70 złotych. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie dzieła służącemu dzieciom naszej Archidiecezji.

6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Niech lektura artykułów i doniesień prasowych będzie dla nas duchowym pokrzepieniem.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F