Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 24 kwietnia 2019 r, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 24 marca 2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia jutro obchodzimy uroczystość Zwiastowania NMP.

2. Przezywamy okres Wielkiego postu, nasze serca przygotowujemy do obchodów Świąt Zmartwychwstania. Zapraszamy bardzo serdecznie i gorąco do udziału w nabożeństwach pasyjnych: drodze krzyżowej, Gorzkich żalach. Rozważania Męki Pańskiej koncentrują naszą uwagę na cierpieniu Chrystusa, który czyni to z miłości do człowieka i dla jego odkupienia. Zapraszamy w najbliższy piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 7.30; 16.30 (nabożeństwo dla dzieci) i 17.30. Dziś rozważania Męki Chrystusa, Gorzkie Żale o godz. 17.30.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Karol Karwowski, kapłan naszej diecezji, pracujący na co dzień na Ukrainie. Plan rekolekcji: w niedzielę na wszystkich Mszach św. nauka ogólna; w poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne o godz. 9.00 i 18.00. Na wtorek na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących. Podczas Mszy się zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. W Strachocinie rekolekcje w tych dniach o godz. 17.00. Wiernych ze Świętego prosimy o przyjście do kościoła w Strachocinie.

4. Jutro o godz. 18:30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

5. Chcemy przygotować się w naszej wspólnocie do przeżycia wspomnienia św. Rity, które przypada 22 maja. Z tego względu rozpoczynamy nowennę do św. Rity. Przez kolejne 9 tygodni będziemy gromadzić się na modlitwie w środę o godz. 17:30 upraszając wstawiennictwa patronki spraw beznadziejnych.

6. W piątek, 29 marca, odbędzie się Wielkopostne Czuwanie Młodzieży z bratem ze wspólnoty Taize w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną przy ul. Młyńskiej. Czuwanie rozpocznie się o godz. 19:00.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 17 marca 2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia we wtorek obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W parafii Księży Chrystusowców odpust o godz. 18.00, na który ks. proboszcz Adam Staszczak serdecznie zaprasza.

2. Jutro o godz. 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

3. Jutro po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Ducha Świętego.

4. Wielki Post, czas naszego nawrócenia, pokuty, świętych postanowień. Zapraszamy bardzo serdecznie i gorąco do udziału w nabożeństwach pasyjnych: drodze krzyżowej, Gorzkich żalach. Rozważania Męki Pańskiej koncentrują naszą uwagę na cierpieniu Chrystusa, który czyni to z miłości do człowieka i dla jego odkupienia. Zapraszamy w najbliższy piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 7.30; 16.30 ( nabożeństwo dla dzieci); 17.30 i o godz. 19.00. Dziś rozważania Męki Chrystusa, Gorzkie Żale o godz. 17.30.

5. Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele inwestycyjne. Zebraliśmy kwotę 7.233 zł. To znaczna suma, świadczy o wielkim zaufaniu dla realizowanych przez nas zadań. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i wsparcie naszych działań.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 10 marca 2019 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, czas naszego nawrócenia, pokuty, świętych postanowień. Dobrze by było podjęć się w tym okresie zadania, które pozwoliłoby nam pokonać nasze słabości, złe przyzwyczajenia, nałogi. Wielu podejmuje konkretne działanie w celu wyeliminowania alkoholu, nikotyny, innych używek. Bardzo pomocnym w pokonywaniu naszych słabości będzie uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych: drodze krzyżowej, Gorzkich żalach. Rozważania Męki Pańskiej koncentrują naszą uwagę na cierpieniu Chrystusa, który czyni to z miłości do człowieka i dla jego odkupienia. Zapraszamy w najbliższy piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 7.30; 16.30 ( nabożeństwo dla dzieci); 17.30 i o godz. 19.00. Dziś rozważania Męki Chrystusa, Gorzkie Żale o godz. 17.30.

2. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. W dalszym ciągu regulujemy zobowiązania za remont kościoła filialnego w Świętem i domu "Caritas”. W związku z planowanym remontem ul. Krzywoustego jesteśmy zmuszeni podjąć jeszcze jedno wyzwanie wykonania izolacji pionowej i poziomej fundamentów "Organistówki”. Niestety stan techniczny fundamentów jest w opłakanym stanie, występuje zawilgocenie ścian. Bardzo prosimy o modlitwę w tej intencji. Wszystkim Ofiarodawcom - Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty składamy staropolskie "Bóg zapłać”.

3. W poniedziałek o godz. 18:45 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do Mszy św. wieczornej w środę.

5. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wkrótce w naszej świątyni parafialnej pojawi się nowy witraż poświęcony św. Jadwidze Śląskiej, patronce budujących się kościołów. Ofiarodawcami są Państwo Jadwiga i Zbigniew Waniakowie. Z całego serca Państwu za ten dar serca dziękujemy!

6. W dniach 30 września – 10 października br. planujemy pielgrzymkę autokarowo-samolotową do Lourdes, Fatimy i La Salette. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 3 marca 2019 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: jutro św. Kazimierza Królewicza a w czwartek święte Perpetuę i Felicytę.

2. W poniedziałek o godz. 18:45 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

3. W najbliższą środę rozpoczniemy Wielki Post – czas szczególnej modlitwy, czuwania i jednocześnie naszego nawracania się. Wezwanie Wielkiego Postu: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię jest zaproszeniem do zmiany życia. Niech ten czas będzie także okazją do podjęcia postanowień wielkopostnych. W naszej Kolegiacie w Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Msza św. w Świętem i w Strachocinie o godz. 17:00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły – nie spożywamy pokarmów mięsnych.

4. Droga Krzyżowa jest szczególnym rozważaniem Męki Chrystusa. Chciejmy zorganizować sobie czas, aby w każdy piątek uczestniczyć w tym nabożeństwie pasyjnym. W najbliższy piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:30, 16:30 dla dzieci, 17:30 i 19:00 dla młodzieży. W przyszłą niedzielę, o godz. 17:30, nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.

5. W piątek, 08 marca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składamy najlepsze życzenia. Jest to szczególna okazja, by przypomnieć sobie o szczególnym powołaniu kobiety, która jest nie tylko matką nowego życia, ale także kapłanką życia rodzinnego.

6. W dniach 30.09.-10.10.2019 r. zapraszamy do pielgrzymki autokarowo-samolotowej do Fatimy, Lourdes i La Salette. Szczegóły w gablocie lub u ks. Marcina Miczkuły.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F