Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 21 października 2019 r, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 3 lutego 2019 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Agatę, a w środę św. Pawła Mikę i Towarzyszy.

2. Trwają ferie zimowe dzieci i młodzieży. Wszystkim udającym się na zimowy wypoczynek życzymy wspaniałych wrażeń i przede wszystkim szczęśliwego powrotu do domu.

3. W przyszłą niedzielę będzie druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne.

4. Na prośbę wielu parafian chcemy w marcu bieżącego roku sprawować Msze św. gregoriańskie zbiorowe w intencji zmarłych z naszych rodzin. Trzydzieści Mszy św. sprawowanych każdego dnia w tych intencjach to wielki dar modlitewny, dla tych, którzy odeszli do domu Ojca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Marcinem Miczkułą

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone egzemplarze Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Niedzieli znajdziemy relacje z pobytu papieża w Panamie. Zapraszamy do lektury.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 27 stycznia 2019 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Tomasza z Akwinu, a w czwartek św. Jana Bosko.

2. Dziś o godz. 17:00 odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne w Cerkwi Grekokatolickiej nad Iną. Serdecznie zapraszamy do modlitwy zgodnie z życzeniem Chrystusa, aby nastała jedna owczarnia i jeden pasterz.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek Ks. Prałat odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. W sobotę o godz. 17:15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

4. W sobotę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia Msze św. w Kolegiacie o godz. 7:00, 9:00, 12:00 i 18:00, w Strachocinie o 10:00. Podczas Mszy św. o godz. 12:00 zostanie poświęcony sztandar Związku Zawodowego Kolejarzy Pomorza Zachodniego. Na wszystkie Msze św. przynosimy świece. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone są na wsparcie zakonów klauzurowych.

5. Parafialna Caritas prosi o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz wsparcia najuboższych z naszej wspólnoty. Kartki z danymi, które należy wpisać na formularzach zeznań podatkowych, dostępne są w sklepiku Caritas i na stoliku przy zakrystii. W razie trudności panie z Caritas pomogą wypełnić formularz. Bóg zapłać za hojność serca.

6. W Strachocinie zbliżają się wybory na sołtysa. Wybory odbędą się w świetlicy wiejskiej, 08 lutego, o godz. 18:30.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 20 stycznia 2019 r.

1. W minioną niedzielę tzw. "inwestycyjną” zebraliśmy na tacę sumę 6.632 zł. To znaczna kwota, która wspiera działania związane z rewitalizacją naszej Kolegiaty. Wszystkim Ofiarodawcom, Parafianom i Przyjaciołom Kolegiaty składamy serdeczne podziękowanie z zapewnieniem o naszej kapłańskiej modlitwie.

2. W poniedziałek, 21 stycznia, o godz. 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej. Obecność obowiązkowa.

3. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo do Ducha Świętego.

4. We wtorek, 22 stycznia, o godz. 17:30, nabożeństwo do św. Rity. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W środę o godz. 9:00 w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida przy ul. Mieszka I odbędzie się spotkanie dla seniorów, na które zaprasza dyrekcja i samorząd uczniowski.

6. W tym tygodniu Ojciec Święty spotka się z młodymi w Panamie. Z tego względu, że nie wszyscy mogliśmy pojechać na Dni Młodych, zapraszamy na kolędowanie przy żłóbku z młodzieżą w środę po Mszy św. wieczornej. W piątek, o godz. 23:30, w Kolegiacie odbędzie się Droga Krzyżowa z młodzieżą i dla młodzieży w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 13 stycznia 2019 r.

1. Dziś niedziela Chrztu Pańskiego. Dziękujemy Bogu za dar tego sakramentu, który jest bramą wszystkich sakramentów. Każdy z nas przez sakrament chrztu został włączony w Mistyczne Ciało Chrystusa, Kościół. Jesteśmy żywymi kamieniami tej wspólnoty, a tym który nas łączy jest działający w Kościele Chrystus.

2. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy w czwartek 17.01- św. Antoniego opata i w sobotę św. Józefa Pelczara.

3. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczął się kurs przedmałżeński przygotowujący bezpośrednio do zawarcia związku małżeńskiego. Kolejne spotkanie o godzinie 19.00. Zapraszamy.

4. Dziś ostatni dzień wizyty duszpasterskiej, kolędy. Od godz. 14:30 odwiedzimy rodziny zamieszkałe przy ul. Robotniczej 1-3a, Bydgoskiej nieparzyste 1-49, Grudziądzkiej, Klonowej i Kolęda uzupełniająca. Chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim Kochanym Parafianom, którzy przyjęli kapłana z otwartym sercem za wspólnotową modlitwę, sugestie duszpasterskie, a także za pomoc dla naszej parafii. Ofiary, które zostały zebrane w tym roku zostaną przeznaczone na zapłacenie studium wykonalności projektu renowacji naszej Kolegiaty. Aby móc otrzymać dofinansowanie z Unii Europejskiej koniecznym było napisanie takiego studium. Wspomniane opracowanie wykonała firma consultingowa ze Szczecina. Bardzo dziękujemy Wam, Kochani parafianie za zrozumienie dla wspólnych działań. W każdą drugą niedzielę miesiąca- także i dziś- zbieramy ofiary na cele inwestycyjne. To dzięki waszym hojnym sercom udaje się regulować zaległości powstałe przy remontach obiektów parafialnych. O wszystkich ofiarodawcach pamiętamy w naszej kapłańskiej modlitwie.

5. W najbliższy piątek 18.01.2018 przeżywać będziemy w naszym mieście ważne wydarzenie o godz. 15.00 zostanie zaprezentowane nowe centrum przesiadkowe im. Sławomira Pajora przy ul. Towarowej. O godz. 16.00 na starym cmentarzy w drugą rocznicę śmierci, przy grobie, pana prezydenta miasta Sławomira Pajora zostanie odmówiona modlitwa a o godz.17.00 w Kolegiacie Msza św. o spokój jego duszy. Zapraszamy do wzięcia udziału we wspomnianych wydarzeniach


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F