Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r, imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę roku 10.06.2012 r.

W poniedziałek, 11 czerwca, zapraszamy wszystkich do Bazyliki Archikatedralnej na Uroczystą Mszę Świętą, która odbędzie się o godz. 18.00. Liturgii przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski, wieloletni sekretarz Bł. Jana Pawła II. Liturgię poprzedzi nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.15, a następnie film pt. "Jan Paweł II w Szczecinie" o godz. 17.30.

Archidiecezjalne Dziękczynienie w 25. rocznicę koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej przeżywać będziemy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie w środę, 13 czerwca br. W tym dniu zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę Świętą o godz. 19.00. Poprzedzi ją modlitwa różańcowa od godz. 18.00. Po liturgii nastąpi procesja fatimska i Apel Maryjny. Organizujemy darmowy autokar dekanalny 13 .06. na Osiedle Słoneczne. Wyjazd spod Kolegiaty o godz. 17.00. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.

1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 18.30, zapraszamy na procesję Eucharystyczną w kościele.

2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej będzie zbiórka do puszek na KUL i WT US.

3. Za tydzień zbiórka do puszek organizowana przez Caritas na kolonie dla dzieci z ubogich rodzin.


 Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej 3.06.2012 r.

1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 18.30. A w niedzielę o godz. 17.30.

2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, na każdej Mszy świętej, w naszej wspólnocie parafialnej podejmujemy z racji na duchowe dobro, adorację Najświętszego Sakramentu.

3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w całej Polsce Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy świętej będzie zbiórka na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

4. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH. Zapraszamy wszystkich dorosłych na katechezę we wtorek po Mszy św. wieczornej.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. o godz. 8.00. Uroczysta Msza święta o godz. 9.30, a po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30, następna o godz. 18.00. Procesja przejdzie następującymi ulicami: Mariacką, Krzywoustego, Grodzką, następnie ul. Mieszka I, Pocztowa, Łokietka, Płatnerzy, powrót ul. Mieszka I na Rynek Staromiejski i powrócimy do kościoła. Pamiętajmy aby na trasie procesji udekorować mieszkania dając świadectwo naszej wiary. Odpowiedzialnych za poszczególne ołtarze i chętnych do pomocy zapraszamy w poniedziałek na spotkanie po wieczornej Mszy świętej o godz. 19.00. Młodzież i dorosłych prosimy, by zechcieli pomóc osobą starszym w niesieniu chorągwi i sztandarów w czasie procesji.

6. Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) dla miejscowości Strachocin i Święte. Msza św. w Święte o godz. 12.30, a po Mszy św. procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ze Świętego do Strachocina.


 Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 27.05.2012 r.

1. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.30. Nabożeństwo majowe w niedzielę o godz. 17.30. W nadchodzącym tygodniu rozpoczyna się miesiąc czerwiec, nabożeństwa czerwcowe w tym samym czasie. W maju zapraszamy na modlitwę Apelu Jasnogórskiego, przy figurze Matki Bożej o godz. 21.00.

2. W tym tygodniu 1-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17-18 będzie spowiadał penitencjarz naszej kolegiaty ks. January Żelawski, stali penitenci otrzymają książkę od ks. Januarego. W piątek o godz. 07.00, 18.00 Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa. Chorych zapraszamy na Mszę św. na godz. 12.00 w południe, o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Adoracja w ciszy, okazja do spowiedzi. O 18.30 Litania do Serca Jezusowego. W sobotę Msza św. wieczorna o Niepokalanym Sercu Maryi, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do 21.00, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

3. W tym tygodniu I piątek miesiąca, odwiedziny chorych z komunią św. w piątek i w sobotę według stałego porządku.

4. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić całej Polsce Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy świętej będzie zbiórka na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.


 Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Wielkanocną 20.05.2012 r.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.30. Nabożeństwo majowe w niedzielę o godz. 17.30. Przez cały maj, zapraszamy na modlitwę Apelu Jasnogórskiego, przy figurze Matki Bożej o godz. 21.00.

2. Dzisiaj I Komunia Święta dzieci w Strachocinie, a także rocznica dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą w roku ubiegłym w naszym Kościele. Dzieci te i ich rodziny polecamy waszej modlitwie.

3. Również dzisiaj zapraszamy na godz. 15.00 do naszej Kolegiaty na Wojewódzkie Śpiewanie Maryjne pod patronatem Polskiego Chóru i Orkiestr.

4. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH. Zapraszamy wszystkich dorosłych na katechezę we wtorek po Mszy św. wieczornej.

5. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Chcemy je poprzedzić wspólnotową modlitwą, dlatego w sobotę zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 21.00 a zakończy się Mszą Świętą o godz. 23.00

6. Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza wszystkich członków wspólnot, ruchów i stowarzyszeń kościelnych do udziału w Archidiecezjalnym Dniu Jedności Wspólnot.
Program spotkania przedstawia się następująco: 27 maja spotkanie na Jasnych Błoniach w Szczecinie w godzinach od 12.00 do 16.00. Następnego dnia tj. 28 maja uroczysta Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F