Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 24 kwietnia 2019 r, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę zwykłą 29.01.2012 r.

1. Kolęda uzupełniająca dziś od 14.00.

2. W środę 25 stycznia zakończył się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Zwieńczeniem tego czasu jest dzisiejsze nabożeństwo ekumeniczne. W tym roku jego gospodarzem będzie nasza parafia. Będziemy gościć naszych braci chrześcijan innych wspólnot wyznaniowych: z kościoła grekokatolickiego, prawosławnego i zielonoświątkowego. Początek o 17.00 - zapraszamy!

3. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki od 16.00 do 17.00, w soboty od 10.00 do 12.00. Godziny pracy kancelarii nie dotyczą wezwania do chorego i spraw związanych z załatwieniem pogrzebu.

4. W czwartek 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w tradycji polskiej Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o 7.00, 10.00, 17.00 i 18.00. Pamiętajmy by zabrać ze sobą świece. W tym dniu modlimy się za osoby zakonne, jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
- dla chorych i w ich intencji Msza św. w piątek o 12.00;
- w piątek możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 17.00. Wieczorna Msza św. wotywna o NSPJ, po Mszy św. Nabożeństwo pierwszopiątkowe.
- w sobotę zapraszamy na wieczorną Mszę św. o Niepokalanym Sercu NMP i na nabożeństwo pierwszosobotnie.
- chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek i sobotę wg stałego porządku.


 Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę roku 22.01.2012 r.

1. Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie miał w Stargardzie następujący przebieg: - Dzisiaj o godz. 17.00 rozpocznie się w kościele św. Jana koncert w wykonaniu "Echo Arioso" i chóru prawosławnego.
- Na nabożeństwo ekumeniczne w naszym kościele zapraszamy w niedzielę 29.01. o godz. 17.

2. BIERZMOWANIE DLA DOROSŁYCH. Wszystkich dorosłych od maturzystów wzwyż, którzy jeszcze nie przystąpili do sakramentu bierzmowania, a chcieliby się przygotować, zapraszamy aby się zapisywali w zakrystii lub w biurze parafialnym.

3. Wszystkich tych którzy w czasie kolędy nie byli w domu, czy też z innych powodów nie odbyła się kolęda, a chcieliby przyjąć kapłana z Bożym błogosławieństwem, zapraszamy do zakrystii lub biura parafialnego, aby podać adres zamieszkania. Kolęda uzupełniająca odbędzie się w niedzielę 29.01.od godz. 14.00.

4. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Franciszka Salezego bp dK, w środę Nawrócenie św. Pawła Ap, święto, w czwartek św. Tymoteusza i Tytusa bp, w piątek bł. Jerzego Matulewicza bp, w sobotę św. Tomasza z Akwinu prezb dK.

5. W ubiegłą niedzielę na prośbę Episkopatu Polski była zebrana ofiara do puszek z przeznaczeniem na wsparcie Stowarzyszenia - Pomoc Kościołowi w Potrzebie ("Kirche In Not"). Zebrano 640 zł.


 Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę roku 15.01.2012 r.

1. W dzisiejszą niedzielę na prośbę Episkopatu Polski będzie zebrana ofiara do puszek z przeznaczeniem na wsparcie Stowarzyszenia - Pomoc Kościołowi w Potrzebie ("Kirche In Not").

2. W środę 18 stycznia br., rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku będziemy go przeżywać pod hasłem: "Przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa".

3. Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie miał w Stargardzie następujący przebieg:
- W piątek, na godz. 11.00, zapraszamy na nabożeństwo "Jordanu", czyli poświęcenia wody, które odbędzie się przy nowej cerkwi grekokatolickiej nad Iną. Prosimy zabrać ze sobą naczynia na poświęconą wodę.
- W niedzielę o godz. 17.00 rozpocznie się w kościele św. Jana koncert w wykonaniu "Echo Arioso" i chóru prawosławnego.
- Na nabożeństwo ekumeniczne w naszym kościele zapraszamy w niedzielę 29.01. o godz. 17.

4. W czwartek 19.01 ks. proboszcz Henryk Marczak będzie obchodził imieniny. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na godz. 18.00.


 Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego 8.01.2012 r.

1. W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy święto Chrztu Pańskiego który kończy okres Bożego Narodzenia.

2. Godzinki ku czci NMP w niedzielę o godz. 07.30.

3. NAUKI PRZEDŚLUBNE. Zapraszamy w najbliższy czwartek na godz. 19.00 do salki katechetycznej na kurs przedmałżeński.

4. Wyprodukowaliśmy kalendarz na rok 2012 o naszej Kolegiacie, Pomnik Historii, po 30 zł. Nabyć można w zakrystii u kościelnego.

5. W dzisiejszą niedzielę na sumie parafialnej o godz. 11.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca. 09.01.2012 roku przypada 150 rocz. śmierci Sługi Bożej Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca i Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza wszystkich do trwania w duchowej jedności i zwraca się do Członków Żywego Różańca z prośbą o dodatkową, indywidualną modlitwę różańcowa, tj. jedną część różańca, w intencji rozwoju Papieskich Dzieł Misyjnych i żywego Różańca.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F