Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś sobota, 20 kwietnia 2019 r, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę roku 16.09.2012 r.

1. Rozpoczynający się dziś tydzień chcemy przeżywać we wspólnocie Kościoła jako "Tydzień wychowania". W tym roku odbywa się on pod hasłem Wychowywać - ale jak? W wielu miejscach organizowane będą liczne konferencje, sympozja. Wszystkich was prosimy o modlitwę za uczestników ww. akcji, a także o świadomość tego, iż wszyscy jesteśmy wychowawcami - świadkami Ewangelii.

2. W ubiegłym tygodniu przeprowadzona została kwesta na rzecz małego Wiktorka którego zaatakował nowotwór złośliwy. Na ten cel zebrano 5096 zł. W imieniu rodziców jak i własnym składam najserdeczniejsze Bóg zapłać. Dzisiaj natomiast zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz KUL i Wydziału Teologicznego US.

3. SPOTKANIA FORMACYJNE LITURGICZNEJ SŁUZBY OŁTARZA przedstawiają się w następującym porządku: spotkanie dla lektorów sobota godz. 9.00; kandydaci i ministranci sobota godz.10.00

4. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich parafian na Mszę świętą wotywną i nabożeństwo do Ducha Świętego. Jest to propozycja kierowana zwłaszcza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W miarę możliwości zapraszamy was i waszych rodziców - abyśmy wszyscy mogli doświadczyć działania i żywej obecności Boga pośród nas.

5. W środę zapraszamy na spotkanie dotyczące profilaktyki i leczenia schorzeń reumatycznych i kręgosłupa. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej o godz. 11.00 organizatorem jest spółka Exmed, promująca ogólnopolską akcje "Czas na zdrowie"


 Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę roku 9.09.2012 r.

1. POŚWIĘCENIE TORNISTRÓW Dzisiaj zapraszamy dzieci z tornistrami na Mszę Świętą o godz. 12.30.

2. Z naszej wspólnoty parafialnej - Rodzice 15-miesięcznego Wiktora zwrócili się o pomoc dla swojego synka, którego zaatakował nowotwór złośliwy, lewe oko, znany jako siatkówczak. Wciąż zagraża mu usunięcie gałki ocznej. Ciągłe wyjazdy do Warszawy, do Centrum Zdrowia Dziecka, przerastają budżet rodziny. Dlatego dzisiaj, po każdej Mszy świętej, będzie zbiórka do puszek dla małego Wiktora.

3. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH. Zapraszamy wszystkich dorosłych na katechezę we wtorek po Mszy św. wieczornej.

4. NAUKI PRZEDŚLUBNE. Wszystkich tych którzy w najbliższym czasie będą zawierać sakramentalny związek małżeński zapraszamy aby zapisywali się na kurs przedmałżeński w zakrystii lub w biurze parafialnym.

5. Zapraszamy w każdą środę na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po Nabożeństwie Msza święta. Na Apel Jasnogórski zapraszamy w środę o godz. 21.00.

6. Zapraszamy ministrantów i lektorów na spotkania formacyjne. Kandydaci i ministranci Sobota godz. 10.00. Lektorzy swoja zbiórkę mają w najbliższą środę o godz. 17.00


 Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę roku 2.09.2012 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, na każdej Mszy świętej, w naszej wspólnocie parafialnej podejmujemy z racji na duchowe dobro, adorację Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj na prośbę ks. Abp Andrzeja Dzięgi po każdej Mszy świętej będzie przeprowadzona zbiórka do puszek dla osób poszkodowanych przez nawałnice.

2. Dzisiaj Msza święta o godz. 11.00 w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkanie w kaplicy.

3. W poniedziałek 03.09, na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, Msza św. dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli o godz. 08. 00 rano. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny US.

4. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH. Zapraszamy wszystkich dorosłych na katechezę we wtorek po Mszy św. wieczornej.

5. NAUKI PRZEDŚLUBNE. Wszystkich tych którzy w najbliższym czasie będą zawierać sakramentalny związek małżeński zapraszamy aby zapisywali się na kurs przedmałżeński w zakrystii lub w biurze parafialnym.

6. Zapraszamy w każdą środę na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po Nabożeństwie Msza święta. Na Apel Jasnogórski zapraszamy w środę o godz. 21.00.


 Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę roku 26.08.2012 r.

UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

W wyniku gwałtownych burz i huraganów, które przeszły nad Szczecinem i całym naszym regionem, wiele osób ucierpiało ponosząc ogromne straty materialne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy natychmiast pośpieszyli poszkodowanym z pomocą, a szczególnie Straży Pożarnej i tym, którzy okazali niezwykle skuteczną pomoc sąsiedzką. Jednocześnie uprzejmie prosimy wszystkich zajmujących się likwidacją szkód oraz firmy ubezpieczeniowe o przychylne i pełne życzliwości wsparcie dla osób pokrzywdzonych przez nawałnicę. Dlatego też ks. Abp Andrzej Dzięga zwraca się z prośbą do wszystkich wiernych aby w niedzielę 02.09.2012r. zorganizowano zbiórkę pieniężną do puszek dla osób poszkodowanych przez nawałnice.

1. Dożynki Archidiecezjalne - dzisiaj w Pyrzycach odbędą się Centralne Uroczystości Dożynkowe, o godz. 14.00 nastąpi prezentacja wieńców dożynkowych, a o godz. 15.00 Uroczysta Msza święta. Wyjazd autokarem do Pyrzyc z parkingu za kościołem o godz. 13.00.

2. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca i kończy się czas wakacji. Rozpocznie się Nowy Rok szkolny, zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi świętej w piątek od godz. 17.00

3. Organizujemy pielgrzymkę do CZĘSTOCHOWY w dniach od 27-30.09.2012.. Zapisy w biurze.
Dnia 27.09.2012 o godz. 10.00 Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Wyjazd o godz. 11.00 z placu przy kościele ok. godz. 15.00 Licheń - (LASEK GROMBLIŃSKI, Droga Krzyżowa, wspólny wieczorek przy grill)
28.09 ok. 11.00 wyjazd do Częstochowy tam nocleg ( w tym czasie czuwanie) od 20.00
29.09 ok 12.00 - do Krakowa (Łagiewniki o 15.00 koronka) do 18.00 wolny czas na Starym mieście i wyjazd na noc do Stargardu Szczecińskiego. Koszt pielgrzymki 320 zł.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F