Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 21 sierpnia 2019 r, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 13 stycznia 2019 r.

1. Dziś niedziela Chrztu Pańskiego. Dziękujemy Bogu za dar tego sakramentu, który jest bramą wszystkich sakramentów. Każdy z nas przez sakrament chrztu został włączony w Mistyczne Ciało Chrystusa, Kościół. Jesteśmy żywymi kamieniami tej wspólnoty, a tym który nas łączy jest działający w Kościele Chrystus.

2. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy w czwartek 17.01- św. Antoniego opata i w sobotę św. Józefa Pelczara.

3. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczął się kurs przedmałżeński przygotowujący bezpośrednio do zawarcia związku małżeńskiego. Kolejne spotkanie o godzinie 19.00. Zapraszamy.

4. Dziś ostatni dzień wizyty duszpasterskiej, kolędy. Od godz. 14:30 odwiedzimy rodziny zamieszkałe przy ul. Robotniczej 1-3a, Bydgoskiej nieparzyste 1-49, Grudziądzkiej, Klonowej i Kolęda uzupełniająca. Chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim Kochanym Parafianom, którzy przyjęli kapłana z otwartym sercem za wspólnotową modlitwę, sugestie duszpasterskie, a także za pomoc dla naszej parafii. Ofiary, które zostały zebrane w tym roku zostaną przeznaczone na zapłacenie studium wykonalności projektu renowacji naszej Kolegiaty. Aby móc otrzymać dofinansowanie z Unii Europejskiej koniecznym było napisanie takiego studium. Wspomniane opracowanie wykonała firma consultingowa ze Szczecina. Bardzo dziękujemy Wam, Kochani parafianie za zrozumienie dla wspólnych działań. W każdą drugą niedzielę miesiąca- także i dziś- zbieramy ofiary na cele inwestycyjne. To dzięki waszym hojnym sercom udaje się regulować zaległości powstałe przy remontach obiektów parafialnych. O wszystkich ofiarodawcach pamiętamy w naszej kapłańskiej modlitwie.

5. W najbliższy piątek 18.01.2018 przeżywać będziemy w naszym mieście ważne wydarzenie o godz. 15.00 zostanie zaprezentowane nowe centrum przesiadkowe im. Sławomira Pajora przy ul. Towarowej. O godz. 16.00 na starym cmentarzy w drugą rocznicę śmierci, przy grobie, pana prezydenta miasta Sławomira Pajora zostanie odmówiona modlitwa a o godz.17.00 w Kolegiacie Msza św. o spokój jego duszy. Zapraszamy do wzięcia udziału we wspomnianych wydarzeniach


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 6 stycznia 2019 r.

1. Dziś przezywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, inaczej zwaną Uroczystością Trzech Króli. Chrystus objawia się przedstawicielom świata poza izraelskiego, wszystkim ludziom. Dziś święcimy kadzidło, kredę oraz złoto. Na pamiątkę darów przyniesionych przez trzech mędrców ze Wschodu. Biorąc poświęconą kredę i kadzidło chciejmy wesprzeć misjonarzy, którzy podejmują trud głoszenia Ewangelii w różnych zakątkach Ziemi.

2. W przyszłą sobotę rozpocznie się kurs przedmałżeński przygotowujący bezpośrednio do zawarcia związku małżeńskiego. Pierwsze spotkanie o godzinie 19.00. Zapraszamy.

3. W przyszłą sobotę po Mszy św. wieczornej rozpocznie się modlitwa w ramach „Jerycha Różańcowego”. Modlitwa potrwa do niedzieli do godz. 7.30.

4. W naszej wspólnocie trwa wizyta duszpasterska. Bardzo dziękujemy Kochanym Parafianom za miłe przyjęcie, ale również za wiele ciekawych wskazówek dotyczących naszych spraw parafialnych. Bóg zapłać również za życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Jak wiemy, na wiosnę rozpoczniemy kolejne etapy remontu ze środków Unii Europejskiej, jednakże naszym zadaniem jest pozyskanie tzw. „udziału własnego”, który wynosi 15 % kosztów całej dotacji. Będzie to ogromny wysiłek, ale ufamy Opatrzności Bożej i wszystkie te sprawy zawierzamy Naszej Patronce, Matce Bożej Królowej Świata.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 30 grudnia 2018 r.

1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 zaśpiewa Chór „Echo Arioso”, po nabożeństwie artyści zaśpiewają jeszcze kilka kolęd, aby wzmocnić nasze przeżycia duchowe związane z uroczystością Bożego Narodzenia.

2. Z wielkim bólem musimy poinformować, że w ostatnim czasie nasiliły się kradzieże w naszej Kolegiacie. Został skradziony aniołek przy żłóbku, jak również włamywano się do puszek przy świecznikach. Bardzo prosimy o zwracanie uwagi na osoby postronne, które szukają okazji, aby zniszczyć nasze dobro wspólne. Sprawa kradzieży została zgłoszona na policję i prowadzone jest dochodzenie. Z całą pewnością zamontujemy dyskretny monitoring, aby wykryć sprawców tych przestępstw.

3. Kończy się rok 2018. W ostatnim dniu roku, czyli jutro o godz. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo dziękczynno-błagalne w intencji wszystkich Parafian. Chcemy podziękować Bogu za otrzymane łaski przeprosić za nasze niedociągnięcia i słabości, a także dokonać pewnego podsumowania minionego roku od strony duszpasterskiej i inwestycyjnej.

4. W Nowy Rok Msze św. sprawowane będą tak jak w niedzielę. Msza św. w Strachocinie o godz. 10.00. Prosimy, aby wierni ze Świętego przyszli na wspólnotowe nabożeństwo do Strachocina. Chcemy rozpocząć Nowy Rok, obchodząc Uroczystość Bożej Rodzicieli Maryi i Jej orędownictwu zawierzać losy świata, naszej Ojczyzny i nas samych.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek przed południem ks. Prałat odwiedzi chorych z Komunią św. Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi św.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 23 grudnia 2018 r.

1. Rozpoczęliśmy w naszej Wspólnocie rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. dr Marek Eliasz. Rozważania adwentowe będziemy przeżywać przez trzy dni: dziś, w niedzielę Ogłoszenia Duszpasterskie. Niedziela 23 grudnia 2018 r.

1. Dziś czwarta niedziela adwentu, podczas Mszy św. okazja do spowiedzi św. Jutro tzn. w wigilię jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 8.00 – 10.00

2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć jeszcze poświęcone opłatki na stół wigilijny, chciejmy zachować tę piękną tradycję i po wspólnotowej modlitwie przed wieczerzą wigilijną połamać się tym białym chlebem na znak przebaczenia i wyrażenia naszej wzajemnej miłości i szacunku. Ofiary składane przy okazji opłatków przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Harcerze rozprowadzają sianko na stół wigilijny.

3. Jutro, w wigilię Bożego Narodzenia, ostatnie roraty o godz. 7:00.

4. Tradycyjnie w wigilię Bożego Narodzenia celebrowane są Mszę św.- pasterski. W naszej Kolegiacie pasterki będą sprawowane o godz. 21.00; 22.30 i o godz. 24.00. Przed Mszą św. o północy zostanie poświęcony nowy witraż ufundowany przez Państwo Urszulę i Zdzisława Pałackich. Jesteśmy wdzięczni fundatorom za ich dar serca dla Kolegiaty. W Strachocinie i Świętem pasterki będą sprawowane o godz. 20.00

5. Jest nam bardzo miło zakomunikować, iż zostały zakupione nowe figury do żłóbka betlejemskiego. Dar serca złożyli Państwo Irena i Mirosław Łukomscy. To wielka radość dla nas! Bardzo dziękujemy za ten przemiły gest i jednocześnie dar dla naszej Kolegiaty! Msza św. w intencji Fundatorów będzie sprawowana 26.12. o godz. 18.00. Bardzo dziękujemy ks. Marcinowi Miczkule, który w tym roku wraz z woluntariuszami przygotował żłóbek i wystrój kościoła. Śmiało możemy powiedzieć, że takiego żłóbka w Stargardzie jeszcze nie było! Ks. Marcin również kontynuuje współpracę z ośrodkami wychowawczymi i dydaktycznymi, które także w tym roku przystroiły choinki. Z racji setnej rocznicy Niepodległości Polski przybrały kolory narodowe. Przedszkolakom, dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom za zaangażowanie z całego serca dziękujemy!


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F