Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 21 października 2019 r, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 3 marca 2019 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: jutro św. Kazimierza Królewicza a w czwartek święte Perpetuę i Felicytę.

2. W poniedziałek o godz. 18:45 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

3. W najbliższą środę rozpoczniemy Wielki Post – czas szczególnej modlitwy, czuwania i jednocześnie naszego nawracania się. Wezwanie Wielkiego Postu: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię jest zaproszeniem do zmiany życia. Niech ten czas będzie także okazją do podjęcia postanowień wielkopostnych. W naszej Kolegiacie w Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Msza św. w Świętem i w Strachocinie o godz. 17:00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły – nie spożywamy pokarmów mięsnych.

4. Droga Krzyżowa jest szczególnym rozważaniem Męki Chrystusa. Chciejmy zorganizować sobie czas, aby w każdy piątek uczestniczyć w tym nabożeństwie pasyjnym. W najbliższy piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:30, 16:30 dla dzieci, 17:30 i 19:00 dla młodzieży. W przyszłą niedzielę, o godz. 17:30, nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.

5. W piątek, 08 marca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składamy najlepsze życzenia. Jest to szczególna okazja, by przypomnieć sobie o szczególnym powołaniu kobiety, która jest nie tylko matką nowego życia, ale także kapłanką życia rodzinnego.

6. W dniach 30.09.-10.10.2019 r. zapraszamy do pielgrzymki autokarowo-samolotowej do Fatimy, Lourdes i La Salette. Szczegóły w gablocie lub u ks. Marcina Miczkuły.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 24 lutego 2019 r.

1. Na prośbę wielu parafian chcemy w marcu bieżącego roku sprawować Msze św. gregoriańskie zbiorowe w intencji zmarłych z naszych rodzin. Trzydzieści Mszy św. sprawowanych każdego dnia w tych intencjach to wielki dar modlitewny, dla tych, którzy odeszli do domu Ojca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Marcinem Miczkułą

2. W najbliższy pierwszy czwartek modlić się będziemy o godzinie 18.00 w intencji nowych, licznych i świętych powołań do życia zakonnego i kapłaństwa. Po Mszy św. nabożeństwo w intencji nowych powołań.

3. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą z posługą kapłańską chorych.

4. W pierwszą sobotę miesiąca Ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych i udzieli Komunii św. Nabożeństwo pierwszosobotnie o 17:15.

5. W piątek, 1 marca, obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Msza św. w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych uczestników walk o niepodległość naszej Ojczyzny będzie sprawowana w kościele św. Jana o godz. 17:00.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 17 lutego 2019 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła w piątek obchodzimy święto Katedry św. Piotra, a w sobotę wspominamy św. Polikarpa.

2. W ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 7185 zł. Bóg zapłać za hojność serca.

3. Jutro po Mszy św. wieczornej w salce katechetycznej odbędzie się nabożeństwo do Ducha Świętego.

4. W poniedziałek o godz. 17:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII SP i III Gim.

5. Na prośbę wielu parafian chcemy w marcu bieżącego roku sprawować Msze św. gregoriańskie zbiorowe w intencji zmarłych z naszych rodzin. Trzydzieści Mszy św. sprawowanych każdego dnia w tych intencjach to wielki dar modlitewny, dla tych, którzy odeszli do domu Ojca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Marcinem Miczkułą


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 10 lutego 2019 r.

1. W poniedziałek w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Tego dnia przeżywamy w Kościele światowy Dzień Chorego. Dla nas wszystkich jest to wezwanie do modlitwy, refleksji i dostrzegania tych, którzy cierpią. Polećmy w naszych modlitwach wszystkich chorych z naszej parafii.

2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Pragniemy podziękować za wszystkie ofiary, złożone na tacę i przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej wspólnocie. Cały czas spłacamy zobowiązania, powstałe przy remoncie wieży w Świętem oraz renowacji budynku Caritas. Za wszelką dobroć i życzliwość składamy serdeczne podziękowania.

3. Na prośbę wielu parafian chcemy w marcu bieżącego roku sprawować Msze św. gregoriańskie zbiorowe w intencji zmarłych z naszych rodzin. Trzydzieści Mszy św. sprawowanych każdego dnia w tych intencjach to wielki dar modlitewny dla tych, którzy odeszli do domu Ojca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Ks. Marcinem.

4. We wtorek rozpocznie się całodobowe czuwanie modlitewne w ramach tzw. "Jerycha Różańcowego”. Niech każdy znajdzie choć chwilę na osobiste spotkaniem z Jezusem, ukrytym w Najświętszym Sakramencie.

5. Jutro, na godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie młodzież klas ósmych i trzecich gimnazjum, w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F