Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 24 kwietnia 2019 r, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 2 września 2018 r.

1. Zakończyły się wakacje dla dzieci młodzieży. Hasło: "Witaj szkoło” niech ucieszy uczniów, nauczycieli, wychowawców. Życzymy wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny obfitości Bożego błogosławieństwa. W poniedziałek zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00 wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, katechetów. Chcemy się modlić, by nowy rok pracy, obfitował w dary Ducha św..

2. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tace przeznaczone są na cele inwestycyjne. W tym miesiącu zakończymy prace związane z remontem salek Caritas-u. Zostało jeszcze ocieplenie budynku i prace wykończeniowe wewnątrz. Wkrótce sami ocenimy, co zostało zrobione.

3. Zapraszamy serdecznie w najbliższą środę na Mszę św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Przy kaplicy znajduje się skrzyneczka, do której można wrzucać kartki z intencjami, które podczas nabożeństwa będą wyczytywane.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Podczas wieczornej Eucharystii modlimy się o nowe, liczne powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

5. W pierwszy piątek miesiąca ks. Prałat i Ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z Komunią św. Od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi św.

6. W pierwszą sobotę miesiąca ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych. O godzinie 17.15 rozpocznie się nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 26 sierpnia 2018 r.

1. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Augustyna, w środę męczeństwo św. Jana Chrzciciela, a w sobotę bł. Bronisławę.

2. Dziś po każdej Mszy św. można nabyć płytę naszego wspaniałego stargardzkiego pianisty Pana Artura Haftmana. Dziś o godz. 16:00 zapraszamy na koncert fortepianowy Pana Artura Haftmana. Nasz Wirtuoz zaprezentuje utwory podkreślające jubileusz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdecznie zapraszamy.

3. W sobotę, 01 września, będziemy obchodzić już 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Zapraszamy na Mszę św. z udziałem asysty wojskowej w int. Ojczyzny i tych, którzy w jej obronie zginęli, do naszej Kolegiaty o godz. 11:00.

4. Bogu niech będą dzięki za wszystko dobro, które wypłynęło z duchowych przeżyć naszego odpustu. Moją wdzięczność kieruję do wszystkich, którzy bardzo się natrudzili, aby uroczystości odpustowe przebiegły pięknie i sprawnie. Wszystkim tym, którzy włączyli się w to dzieło z serca składam: Bóg zapłać!

5. Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Niech te gazety umilą nam czas wakacji.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 19 sierpnia 2018 r.

1. Dziś rozpoczynamy nasze uroczystości odpustowe, czas szczególnej modlitwy i dziękczynienia Bogu i Jego Matce, Najświętszej Maryi Pannie Królowej Świata, za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę dla nas i dla naszych rodzin. O godzinie 11.00 Msza św. w intencji chorych cierpiących, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. O 12.30 zaniesiemy szczególe dziękczynienie Bogu za Jubilatów, którzy obchodzą w tym roku rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. O godz. 15.00 gromadzimy się w naszej Kolegiacie przy relikwiach św. Jana Pawła II, aby modlić się za całą naszą parafię, po adoracji wyruszy procesja z relikwiami ulicami naszego miasta. Na zakończenie nabożeństwa będzie można ucałować relikwie Świętego Jana Pawła II. Wieczorem o godzinie 21.00 apel u Królowej Świata.

2. Od poniedziałku 20.08 do soboty 25.08.2018 w ramach przeżywanego odpustu parafialnego gromadzimy się o godz. 15.00 na nabożeństwie wypominkowym połączonym z koronką do Miłosierdzia Bożego. Pragniemy modlić się za tych, z naszych rodzin, którzy odeszli do domu Ojca, błagamy dla nich o miłosierdzie Boże. O 17.45 nabożeństwo do Ducha Świętego - przeżywamy bowiem rok szczególnej modlitwy do Ducha św. Prosimy, aby Duch Święty uzdalniał nas do mężnego wyznawania wiary i dawania świadectwa we współczesnym świecie; Msza św. wieczorna o godz. 18.00 połączona z oddaniem czci relikwiom świętych polskich (zgodnie z programem); okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30; wieczorem o godz. 21.00 Apel u Królowej Świata.

3. Już po raz drugi w ramach przeżywanego odpustu parafialnego organizowany będzie w dniach od 24.08- 26.08.2018 r. „Jarmark u Królowej Świata”. Obok przeżyć duchowych, codziennych nabożeństw, okazji do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, Mszy św., na Rynku Staromiejskim odbywać będą się koncerty, zabawa dla dzieci, będzie także okazja do skorzystania z oferty rękodzielników, artystów, wystawców i producentów zdrowej żywności.

4. W przyszłą niedzielę zakończenie obchodów odpustowych uroczystą Mszą św. o godz. 12.30. Podczas tej Mszy św. chcemy dziękować Bogu za dar naszej umiłowanej Ojczyzny w 100-lecie odzyskania niepodległości.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 12 sierpnia 2018 r.

1. W Liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy we wtorek 14.08 wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, w piątek św. Jacka.

2. Dziś druga niedziela miesiąca, niedziela inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. W dalszym ciągu trwają prace przy przebudowie salek parafialnych. Dekarze zakładają nowy dach, trzeba było wymienić nie tylko dachówki, ale także łaty i kontrłaty. Zakładana jest nowa instalacja elektryczna. Mam nadzieję, że na początku września udostępnimy ten dom i będzie można zobaczyć efekty pracy. Na realizację tych prac nie mamy dotacji, wszystko dzieje się dzięki dobroci Parafian i Przyjaciół Kolegiaty. W dalszym ciągu trwają prace na ścianie południowej Kolegiaty. Uzupełniane są ubytki, wymieniane fugi, cegła poddawana jest procesowi oczyszczania i hrdrofobizacji. Odtwarzane są malowidła podokapowe i laserunki w rozetach. Kilka dni temu prace konserwatorskie oceniła pani Ewa Stanecka, Wojewódzki Konserwator Zabytków ze Szczecina. Pani konserwator wyraziła zadowolenie z przebiegu prac i oceniła bardzo wysoko fachowość firmy "Konsart” ze Szczecina, która podjęła się zadania przywrócenia piękna naszej Kolegiacie. Raz jeszcze wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

3. Dziś wieczorem Mszą św. o godzinie 18.00 rozpocznie się w naszym kościele Jerycho różańcowe. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej Ojczyzny. Modlitwa potrwa do poniedziałku do godziny 17.15, gdyż o tej godzinie rozpocznie się nabożeństwo Fatimskie. Chciejmy znaleźć czas, aby pomodlić się w ciszy i skupieniu w intencji naszych rodzin i nas samych.

4. W uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. w naszej Kolegiacie sprawowane będą według porządku niedzielnego. O godzinie 11.00 Msza św. z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego, gdyż jak wiemy jest to święto wszystkich żołnierzy służących dla dobra Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcimy wianki, wykonane z kwiatów, traw i ziół. W naszej polskiej tradycji uroczystość Wniebowzięcia NMP zwana była "Matki Bożej Zielnej”.

5. 15.08.2018 wspólnota ze Strachocina i Świętego zaprasza na dożynki, dziękczynienie Bogu i ludziom za tegoroczne żniwa. Nie był to łatwy rok dla rolników i działkowców, ale tym bardziej trzeba się modlić wspólnie, aby Bóg nas uchronił od wszelkich klęsk. Msza św. w Strachocinie o godzinie 13.00. Po Mszy św. Mieszkańcy zapraszają na wspólnotowy poczęstunek.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F