Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 21 sierpnia 2019 r, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 10 lutego 2019 r.

1. W poniedziałek w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Tego dnia przeżywamy w Kościele światowy Dzień Chorego. Dla nas wszystkich jest to wezwanie do modlitwy, refleksji i dostrzegania tych, którzy cierpią. Polećmy w naszych modlitwach wszystkich chorych z naszej parafii.

2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Pragniemy podziękować za wszystkie ofiary, złożone na tacę i przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej wspólnocie. Cały czas spłacamy zobowiązania, powstałe przy remoncie wieży w Świętem oraz renowacji budynku Caritas. Za wszelką dobroć i życzliwość składamy serdeczne podziękowania.

3. Na prośbę wielu parafian chcemy w marcu bieżącego roku sprawować Msze św. gregoriańskie zbiorowe w intencji zmarłych z naszych rodzin. Trzydzieści Mszy św. sprawowanych każdego dnia w tych intencjach to wielki dar modlitewny dla tych, którzy odeszli do domu Ojca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Ks. Marcinem.

4. We wtorek rozpocznie się całodobowe czuwanie modlitewne w ramach tzw. "Jerycha Różańcowego”. Niech każdy znajdzie choć chwilę na osobiste spotkaniem z Jezusem, ukrytym w Najświętszym Sakramencie.

5. Jutro, na godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie młodzież klas ósmych i trzecich gimnazjum, w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 3 lutego 2019 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Agatę, a w środę św. Pawła Mikę i Towarzyszy.

2. Trwają ferie zimowe dzieci i młodzieży. Wszystkim udającym się na zimowy wypoczynek życzymy wspaniałych wrażeń i przede wszystkim szczęśliwego powrotu do domu.

3. W przyszłą niedzielę będzie druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne.

4. Na prośbę wielu parafian chcemy w marcu bieżącego roku sprawować Msze św. gregoriańskie zbiorowe w intencji zmarłych z naszych rodzin. Trzydzieści Mszy św. sprawowanych każdego dnia w tych intencjach to wielki dar modlitewny, dla tych, którzy odeszli do domu Ojca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Marcinem Miczkułą

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone egzemplarze Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Niedzieli znajdziemy relacje z pobytu papieża w Panamie. Zapraszamy do lektury.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 27 stycznia 2019 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Tomasza z Akwinu, a w czwartek św. Jana Bosko.

2. Dziś o godz. 17:00 odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne w Cerkwi Grekokatolickiej nad Iną. Serdecznie zapraszamy do modlitwy zgodnie z życzeniem Chrystusa, aby nastała jedna owczarnia i jeden pasterz.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek Ks. Prałat odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. W sobotę o godz. 17:15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

4. W sobotę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia Msze św. w Kolegiacie o godz. 7:00, 9:00, 12:00 i 18:00, w Strachocinie o 10:00. Podczas Mszy św. o godz. 12:00 zostanie poświęcony sztandar Związku Zawodowego Kolejarzy Pomorza Zachodniego. Na wszystkie Msze św. przynosimy świece. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone są na wsparcie zakonów klauzurowych.

5. Parafialna Caritas prosi o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz wsparcia najuboższych z naszej wspólnoty. Kartki z danymi, które należy wpisać na formularzach zeznań podatkowych, dostępne są w sklepiku Caritas i na stoliku przy zakrystii. W razie trudności panie z Caritas pomogą wypełnić formularz. Bóg zapłać za hojność serca.

6. W Strachocinie zbliżają się wybory na sołtysa. Wybory odbędą się w świetlicy wiejskiej, 08 lutego, o godz. 18:30.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 20 stycznia 2019 r.

1. W minioną niedzielę tzw. "inwestycyjną” zebraliśmy na tacę sumę 6.632 zł. To znaczna kwota, która wspiera działania związane z rewitalizacją naszej Kolegiaty. Wszystkim Ofiarodawcom, Parafianom i Przyjaciołom Kolegiaty składamy serdeczne podziękowanie z zapewnieniem o naszej kapłańskiej modlitwie.

2. W poniedziałek, 21 stycznia, o godz. 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej. Obecność obowiązkowa.

3. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo do Ducha Świętego.

4. We wtorek, 22 stycznia, o godz. 17:30, nabożeństwo do św. Rity. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W środę o godz. 9:00 w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida przy ul. Mieszka I odbędzie się spotkanie dla seniorów, na które zaprasza dyrekcja i samorząd uczniowski.

6. W tym tygodniu Ojciec Święty spotka się z młodymi w Panamie. Z tego względu, że nie wszyscy mogliśmy pojechać na Dni Młodych, zapraszamy na kolędowanie przy żłóbku z młodzieżą w środę po Mszy św. wieczornej. W piątek, o godz. 23:30, w Kolegiacie odbędzie się Droga Krzyżowa z młodzieżą i dla młodzieży w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F