Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 21 sierpnia 2019 r, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 10 marca 2019 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, czas naszego nawrócenia, pokuty, świętych postanowień. Dobrze by było podjęć się w tym okresie zadania, które pozwoliłoby nam pokonać nasze słabości, złe przyzwyczajenia, nałogi. Wielu podejmuje konkretne działanie w celu wyeliminowania alkoholu, nikotyny, innych używek. Bardzo pomocnym w pokonywaniu naszych słabości będzie uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych: drodze krzyżowej, Gorzkich żalach. Rozważania Męki Pańskiej koncentrują naszą uwagę na cierpieniu Chrystusa, który czyni to z miłości do człowieka i dla jego odkupienia. Zapraszamy w najbliższy piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 7.30; 16.30 ( nabożeństwo dla dzieci); 17.30 i o godz. 19.00. Dziś rozważania Męki Chrystusa, Gorzkie Żale o godz. 17.30.

2. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. W dalszym ciągu regulujemy zobowiązania za remont kościoła filialnego w Świętem i domu "Caritas”. W związku z planowanym remontem ul. Krzywoustego jesteśmy zmuszeni podjąć jeszcze jedno wyzwanie wykonania izolacji pionowej i poziomej fundamentów "Organistówki”. Niestety stan techniczny fundamentów jest w opłakanym stanie, występuje zawilgocenie ścian. Bardzo prosimy o modlitwę w tej intencji. Wszystkim Ofiarodawcom - Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty składamy staropolskie "Bóg zapłać”.

3. W poniedziałek o godz. 18:45 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do Mszy św. wieczornej w środę.

5. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wkrótce w naszej świątyni parafialnej pojawi się nowy witraż poświęcony św. Jadwidze Śląskiej, patronce budujących się kościołów. Ofiarodawcami są Państwo Jadwiga i Zbigniew Waniakowie. Z całego serca Państwu za ten dar serca dziękujemy!

6. W dniach 30 września – 10 października br. planujemy pielgrzymkę autokarowo-samolotową do Lourdes, Fatimy i La Salette. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 3 marca 2019 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: jutro św. Kazimierza Królewicza a w czwartek święte Perpetuę i Felicytę.

2. W poniedziałek o godz. 18:45 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

3. W najbliższą środę rozpoczniemy Wielki Post – czas szczególnej modlitwy, czuwania i jednocześnie naszego nawracania się. Wezwanie Wielkiego Postu: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię jest zaproszeniem do zmiany życia. Niech ten czas będzie także okazją do podjęcia postanowień wielkopostnych. W naszej Kolegiacie w Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Msza św. w Świętem i w Strachocinie o godz. 17:00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły – nie spożywamy pokarmów mięsnych.

4. Droga Krzyżowa jest szczególnym rozważaniem Męki Chrystusa. Chciejmy zorganizować sobie czas, aby w każdy piątek uczestniczyć w tym nabożeństwie pasyjnym. W najbliższy piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:30, 16:30 dla dzieci, 17:30 i 19:00 dla młodzieży. W przyszłą niedzielę, o godz. 17:30, nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.

5. W piątek, 08 marca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składamy najlepsze życzenia. Jest to szczególna okazja, by przypomnieć sobie o szczególnym powołaniu kobiety, która jest nie tylko matką nowego życia, ale także kapłanką życia rodzinnego.

6. W dniach 30.09.-10.10.2019 r. zapraszamy do pielgrzymki autokarowo-samolotowej do Fatimy, Lourdes i La Salette. Szczegóły w gablocie lub u ks. Marcina Miczkuły.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 24 lutego 2019 r.

1. Na prośbę wielu parafian chcemy w marcu bieżącego roku sprawować Msze św. gregoriańskie zbiorowe w intencji zmarłych z naszych rodzin. Trzydzieści Mszy św. sprawowanych każdego dnia w tych intencjach to wielki dar modlitewny, dla tych, którzy odeszli do domu Ojca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Marcinem Miczkułą

2. W najbliższy pierwszy czwartek modlić się będziemy o godzinie 18.00 w intencji nowych, licznych i świętych powołań do życia zakonnego i kapłaństwa. Po Mszy św. nabożeństwo w intencji nowych powołań.

3. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą z posługą kapłańską chorych.

4. W pierwszą sobotę miesiąca Ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych i udzieli Komunii św. Nabożeństwo pierwszosobotnie o 17:15.

5. W piątek, 1 marca, obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Msza św. w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych uczestników walk o niepodległość naszej Ojczyzny będzie sprawowana w kościele św. Jana o godz. 17:00.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 17 lutego 2019 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła w piątek obchodzimy święto Katedry św. Piotra, a w sobotę wspominamy św. Polikarpa.

2. W ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 7185 zł. Bóg zapłać za hojność serca.

3. Jutro po Mszy św. wieczornej w salce katechetycznej odbędzie się nabożeństwo do Ducha Świętego.

4. W poniedziałek o godz. 17:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII SP i III Gim.

5. Na prośbę wielu parafian chcemy w marcu bieżącego roku sprawować Msze św. gregoriańskie zbiorowe w intencji zmarłych z naszych rodzin. Trzydzieści Mszy św. sprawowanych każdego dnia w tych intencjach to wielki dar modlitewny, dla tych, którzy odeszli do domu Ojca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Marcinem Miczkułą


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F