Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś sobota, 25 maja 2019 r, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę roku 25.01.2015 r.

1. Dzisiaj o godz. 17.00 w Cerkwi Prawosławnej odbędzie się V Koncert Kolęd WSCHODNIOSŁOWIAŃSKICH. Do udziału serdecznie zapraszamy.

2. BIERZMOWANIE DLA DOROSŁYCH. Wszystkich dorosłych od maturzystów wzwyż, którzy jeszcze nie przystąpili do sakramentu bierzmowania, a chcieliby się przygotować, zapraszamy aby się zapisywali w zakrystii lub w biurze parafialnym.

3. NAUKI PRZEDŚLUBNE. Wszystkich tych którzy w tym roku będą zawierać sakramentalny związek małżeński zapraszamy aby zapisywali się na kurs przedmałżeński w zakrystii lub w biurze parafialnym.

4. Wszystkich tych którzy w czasie kolędy nie byli w domu, czy też z innych powodów nie odbyła się kolęda, a chcieliby przyjąć kapłana z Bożym błogosławieństwem, zapraszamy do zakrystii, aby podać adres zamieszkania. Kolęda uzupełniająca odbędzie się 08.02.2015 od godz. 15.00.

5. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek w poniedziałek św. Tymoteusza i Tytusa bp, we wtorek bł. Jerzego Matulewicza bp, w środę św. Tomasza z Akwinu prezb dK. W sobotę św. Jana Bosko prezb.


 Ogłoszenia duszpasterskie II niedzielę roku 18.01.2015 r.

1. Od 18-25 stycznia przeżywamy tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie miał w Stargardzie następujący przebieg: - W poniedziałek 19.01., o godz. 10.00 Msza św. w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną, a o koło godz. 11.00 zapraszamy na nabożeństwo „Jordanu”, czyli poświęcenia wody, które odbędzie się przy cerkwi nad Iną. Prosimy zabrać ze sobą naczynia na poświęconą wodę. W sobotę 24.01 o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ekumeniczne do parafii św. Józefa . Dnia 25.01.2015 r. o godz. 17.00 w Cerkwi Prawosławnej odbędzie się V Koncert Kolęd WSCHODNIOSŁOWIAŃSKICH. Do udziału serdecznie zapraszamy.

2. W dzisiejszą niedzielę na prośbę Episkopatu Polski będzie zebrana ofiara do puszek z przeznaczeniem na wsparcie Stowarzyszenia – Pomoc Kościołowi w Potrzebie („Kirche In Not”).

3. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich parafian na Mszę świętą wotywną do Ducha Świętego. W tym dniu ks. proboszcz Henryk Marczak będzie obchodził imieniny. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną bez nabożeństwa.

4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Józefa Sebastiana Pelczara bp, w środę św. Agnieszki dz m, w sobotę św. Franciszka Salezego bp dK.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki naszej patronki NMP Królowej Świata. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół, w tym tygodniu złożono 3800 zł.


 Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego 11.01. 2015 r.

1. W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy święto Chrztu Pańskiego który kończy okres Bożego Narodzenia.

2. W sobotę w Kościele katolickim w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu. W niedzielę od 18-25 stycznia tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

3. W trzecią niedzielę stycznia tj. 18.01.2015 r. na prośbę Episkopatu Polski będzie zebrana ofiara do puszek z przeznaczeniem na wsparcie Stowarzyszenia – Pomoc Kościołowi w Potrzebie („Kirche In Not”).

4. W tym tygodniu wspominamy: w sobotę św. Antoniego op.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki naszej patronki NMP Królowej Świata. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół, w tym tygodniu złożono 2700 zł.


 Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę w Oktawie Bożego Narodzenia 4.01.2015 r.

1. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego.

2. Zapraszamy w każdą środę na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po Nabożeństwie Msza święta.

3. W tym tygodniu wspominamy: We wtorek uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w niedziele.

4. W dniu 6 stycznia 2015 r. Ks. Bp Marian Błażej Kruszyłowicz OFMConv będzie obchodził 25. rocznicę sakry biskupiej, otrzymanej z rąk św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra na Watykanie. W tym dniu Dostojny Jubilat będzie przewodniczył Mszy Świętej, z udziałem przedstawicieli Korpusu Dyplomatycznego, w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie o godz. 9.00, a następnie o godz. 12.00 na Placu Armii Krajowej w Szczecinie otworzy V Szczeciński Orszak Trzech Króli.

Zwieńczeniem uroczystości jubileuszowych będzie Msza Święta, sprawowana w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie w sobotę, 10 stycznia 2015 r. o godz. 11.00. Do udziału w tych uroczystościach Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza jak najliczniej całe Duchowieństwo, Członków Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, Osoby żyjące indywidualną konsekracją, a także wszystkie środowiska duszpasterskie, członków Ruchów, Stowarzyszeń i innych Wspólnot Kościelnych oraz wszystkich wiernych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F