Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 21 sierpnia 2019 r, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 26 czerwca 2016 r.

1. Rozpoczął się czas wakacji, wypoczynku. Wszystkim udającym się na urlopy życzymy dobrej regeneracji sił. Serdecznie witamy także w naszym kościele miłych gości, którzy są z nami na Eucharystii.

2. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 modlić się będziemy o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Zapraszamy na tę Mszę Św. wszystkich, a w szczególności ministrantów, lektorów oraz ich rodziców.

3. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 12.00 Msza Św. w intencji Chorych. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. W tym dniu Ks. Prałat odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.

4. W pierwszą sobotę miesiąca Ks. Proboszcz i Ks. Norbert odwiedzą chorych i udzielą Komunii Św.

5. W niedzielę o godz. 11.00 Uroczysta Msza Św. dla członków Żywego Różańca. Po Mszy Św. wymiana tajemnic różańcowych.

6. W środę 29.06. obchodzimy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu modlimy się szczególnie w intencji Ojca Świętego Franciszka. W tym dniu taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 19 czerwca 2016 r.

1. Kończy się rok katechetyczny i szkolny. W najbliższy piątek dzieci, młodzież zakończą naukę. Zapraszamy na Mszę Św. 24.06.2016r. o godz. 18.00. Chcemy podziękować Bogu za wszystkie łaski – udzielone w minionym roku szkolnym: nauczycielom, wychowawcom, młodzieży, dzieciom.

2. W piątek także obchodzimy Uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela. Msze Św. będą sprawowane w tych dniach o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu swój odpust parafialny przeżywa parafia Księży Chrystusowców.

3. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w II niedzielę miesiąca – tzw. taca inwestycyjna. Zebraliśmy sumę 3.958 zł. Jak widzimy prowadzone są prace przy naszej kolegiacie, ale także na plebanii. Zdaję sobie sprawę, że czasy są trudne i nie jest łatwo żyć, ale ufam, iż z pomocą wszystkich Parafian uda się nam przeprowadzić konieczne inwestycje. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne, staropolskie - „Bóg zapłać”.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Z całą pewnością najnowsze egzemplarze „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” dostarczą nam wszelkich cennych informacji na temat życia Kościoła w Polsce.

5. Wszystkim Drogim Parafianom udającym się na wakacje życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 12 czerwca 2016 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca – taca zebrana przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Kontynuujemy remont kapitalny plebanii polegający na wymianie instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej oraz przebudowie pomieszczeń mieszkalnych. Bóg zapłać wszystkim za pomoc w finansowaniu tej ważnej dla nas inwestycji. Jak widzimy trwają także prace związane z konserwacją wieży zachodniej. Czynimy wszystko, by nasza kolegiata piękniała i była prawdziwą perłą naszego miasta.

2. W przyszłą niedzielę parafialny zespół „Caritas” będzie prowadził zbiórkę do puszek na sfinansowanie wakacji dla dzieci z rodzin ubogich. Każdego roku dzięki ofiarom wiernych kilkaset dzieci może skorzystać z wypoczynku w różnych ośrodkach prowadzonych przez „Caritas”. Za każdy gest pomocy składam serdeczne „Bóg zapłać”.

3. W poniedziałek 13.06. o godz. 18.00 Msza Św. połączona z procesją fatimską. Chcemy łączyć się duchowo z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i wypraszać błogosławieństwo dla naszych Rodzin.

4. Zapraszamy na Jerycho Różańcowe. Rozpoczęcie dzisiaj po Mszy Św. wieczornej.

5. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 18.00. Intencje i prośby do Matki Bożej prosimy składać do skarbony przy kaplicy Cudownej Ikony. W każdą środę do końca sierpnia zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 5 czerwca 2016 r.

1. Niedziela Dziękczynienia za odzyskanie przez Polskę niepodległości. W tym ważnym dla naszej historii dniu chcemy w sposób szczególny pamiętać o tych, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolną, niepodległą Polskę. Jak słyszeliśmy w liście Ks. Kardynała Nycza, w Warszawie wznoszone jest Wotum – Centrum Opatrzności Bożej. Zechciejmy, by przez złożenie ofiary do puszek – po Mszy Św. wesprzeć tę cenną inicjatywę.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo pokutno-błagalne. Gromadzimy się przed bramą miłosierdzia, aby móc uzyskać dar odpustu zupełnego połączonego z przeżywaniem Roku Świętego – Roku Miłosierdzia.

3. W najbliższą środę 8.06. o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Św. imieninową ks. Norberta.

4. Zapraszamy w niedzielę 12.06. na Jerycho Różańcowe. Rozpoczęcie po Mszy Św. o godz. 18.00. Zakończenie 13 czerwca przed Mszą Św. wieczorną.

5. Prosimy o podpisy na liście w obronie życia. Listy wyłożone są w sklepiku.

6. Biuro pielgrzymkowe Santiago organizuje pielgrzymkę do Włoch i Medjugorie. Więcej informacji u ks. Marcina.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F