Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 21 października 2019 r, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 14 sierpnia 2016 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. Jak widzimy został odsłonięty portal główny naszej Kolegiaty. Prace renowacyjne przebiegają sprawnie. Osłoniliśmy dwie kaplice boczne, które niestety były mocno zawilgocone i teraz przystępujemy do dalszych prac konserwatorskich. Trwają także prace na plebanii. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w Kolegiacie według porządku niedzielnego. O godzinie 11.00 Uroczysta Msza św. z udziałem asysty wojskowej. Pragniemy oddać hołd żołnierzom, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny, a także modlić się o pomyślność dla naszego kraju.

3. W piątek 19.08. br o godzinie 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godziny 18.00. W Roku Miłosierdzia niech ten moment uwielbienia Boga ukrytego w Sakramencie Ołtarza będzie sposobnością doświadczenia Miłości samego Stwórcy.

4. Przed odpustem parafialnym zapraszamy do sprzątania naszej Kolegiaty. W sobotę od godziny 9.00 ruszymy do boju, aby nasza świątynia jaśniała pięknem i czystością. Zapraszam dobre dusze do współpracy!

5. Wzorem lat minionych Nasza Parafialna „Caritas” organizuje festyn odpustowy 21.08.2016 od godz. 9.00- 16.00. Prosimy, aby kochane Panie upiekły smakowite ciasta, które zostaną rozprowadzone podczas festynu. Na pewno będzie to piękne przeżycie jedności i wspólnoty.

6. Zapraszamy na odpust parafialny 22.08. br o godzinie 18.00 Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie J.E ks. bp Henryk Wejman.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 7 sierpnia 2016 r.

1. Dziś o godzinie 15.00 zgromadzimy się przed Bramą Miłosierdzia i rozpocznie się nabożeństwo pokutno- błagalne, podczas którego będzie można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Rok Święty, Rok Miłosierdzia jest dla nas szczególną sposobnością, aby doświadczyć Miłości Boga Ojca.

2. Tydzień temu rozpoczęliśmy sierpień, miesiąc trzeźwości i modlitwy za osoby, które są uzależnione od alkoholu, narkotyków, środków farmakologicznych. Chciejmy włączyć się w nurt modlitwy Kościoła za przeżywających swoje trudności życiowe, ale także podejmijmy sami postanowienie, aby nie spożywać alkoholu i nim nie częstować.

3. Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się w piątek 12.07. nabożeństwo "Jerycho Różańcowe". Modlitwa potrwa do wieczora następnego dnia. Serdecznie zapraszamy, aby poświęcić choć kilkadziesiąt minut na modlitwę we wspólnocie.

4. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwo fatimskie 13.08 o godzinie 18.00. Podczas Mszy św. procesji fatimskiej modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny, naszych rodzin.

5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne.

6. Nasza parafia organizuje Pielgrzymkę do Loretto, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Rzymu. W dniach 18. – 26.10.2016r. Zapisy potrwają do końca sierpnia. Serdecznie zapraszamy.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 31 lipca 2016 r.

1. Wizyta Ojca św. W naszej Ojczyźnie i spotkanie z młodymi z całego świata podnosi nas na duchu i daje nam nadzieję, ukazuje Kościół jako wspólnotę żywą i dynamiczną. Na pewno wielu z nas czuje się zbudowanych entuzjazmem ludzi młodych, którzy, aby się spotkać na modlitwie ze swoimi rówieśnikami musieli niejednokrotnie pokonać tysiące kilometrów- wszystko po to, aby dać świadectwo o Chrystusie. Dla nas jest to dar Opatrzności, iż możemy czerpać z mocy Ducha św.

2. W najbliższy czwartek modlić się będziemy o godzinie 18.00 w intencji nowych, licznych i świętych powołań do życia zakonnego i kapłaństwa.

3. W pierwszy piętek miesiąca o godzinie 12.00 Msza święta w intencji ludzi chorych, cierpiących. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godziny 17.00. Ks. Prałat odwiedzi z posługą kapłańską chorych.

4. W pierwszą sobotę miesiąca Ks. Marcin odwiedzi chorych i udzieli Komunii św.

5. W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 uroczysta Msza św. W intencji członków żywego różańca i po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 24 lipca 2016 r.

1. Światowe Dni Młodzieży są niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem obecnego czasu. Przyjazd Ojca Św. Franciszka na spotkanie z młodymi niesie w sobie ogromny potencjał modlitwy, czuwania, rozważania Słowa Bożego. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Ojcu Św. i tych, którzy na to spotkanie przybyli. Niech to wydarzenie przyniesie błogosławione owoce.

2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie miłych gości, którzy odwiedzili nasz kościół i z nami się modlą. Niech czas wakacji przeżywany w naszym pięknym mieście będzie bogaty w duchowe przeżycia.

3. Jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszej Niedzieli i Gościu Niedzielnym znajdują się przepiękne artykuły poświęcone wizycie Ojca Św. i Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie.

4. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. Bożego Błogosławieństwa i opieki św. patronów.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza Św. w intencji Kolejarzy. Ogromnie się cieszę, że wspólnota Kolejarzy podejmie się organizacji pieszej pielgrzymki do Sanktuarium MB Fatimskiej na Os. Słonecznym. Pielgrzymka wyruszy 15.08. Szczegóły zostaną podane w najbliższym czasie.

6. Wszystkim drogim parafianom, miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku. Niech Bóg nam obficie błogosławi.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F