Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 21 sierpnia 2019 r, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 21 sierpnia 2016 r.

1. Dziś od godziny 9.00-16.00 przy naszym kościele odbywa się Festyn Odpustowy- zorganizowany przez parafialny zespół Caritas i przemiłych parafian, którzy przez przygotowanie ciasta i innych smakołyków chcą po prostu dzielić się radością wspólnoty. Zapraszamy więc na kawę, herbatę, ciasto. Wszyscy są mile widziani. Jutro o godzinie 18.00 Ks. bp Henryk Wejman sprawować będzie Mszę św. ku czci Patronki Naszej Parafii MB Królowej Świata. Zapraszam serdecznie na wspólne dziękczynienie. Podczas Mszy św. w roku, w którym wspominamy 1050 rocznicę chrztu Polski odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone w drugą niedzielę miesiąca podczas tzw. „niedzieli inwestycyjnej”. Zebraliśmy sumę 4.954 zł. Bardzo dziękuję za szczodrość serca i zrozumienie dla prac podejmowanych w naszej Kolegiacie i plebanii. Wielu parafian poczuwa się do tego, aby wspierać dzieła renowacji naszych obiektów i to także dodaje mi sił i motywacji. Jak widzimy trwają dalsze prace renowacyjne wieży zachodniej. Ponad 10 pracowników pracuje nad elewacją, aby została gruntownie oczyszczona, zakonserwowana, ale również aby blendy stargardzkie na nowo odzyskały blask. Poza na naszej plebanii trwają prace wykończeniowe w biurze parafialnym. Wymieniana jest całkowicie instalacja wodna, kanalizacyjna, elektryczna. Możemy mówić o dużym szczęściu i łaskawości płynącej od samego Boga, że nasza plebania nie spaliła się. Wewnątrz poniemieckiej instalacji elektrycznej widoczne są liczne nadpalenia i widać, że dochodziło do zwarć instalacji elektrycznej. Teraz mamy nadzieję założona nowoczesna instalacja elektryczna będzie służyła przez kolejne lata. Chciałbym zapewnić, że wszystkich dobrodziejów, dobroczyńców, cierpiących ofiarujących swoje cierpienia w intencjach parafii wspominamy w naszej kapłańskiej modlitwie i polecamy miłości samego Boga.

3. W środę 24.08. o godz. 18.00 ks. Norbert Krawczyk odprawi Mszę św. dziękczynną za rok pracy w naszej Wspólnocie i niestety pożegna się z nami, gdyż ks. Abp Metropolita skierował go do parafii MB Fatimskiej w Dębnie. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za jego piękną posługę kapłańską, pełną uśmiechu i otwartości. Ks. Norbert opiekował się wspólnotą ministrantów, uczył w Liceum Ogólnokształcącym. Jestem mu osobiście wdzięczny za pomoc, kiedy przychodziłem do parafii, wykazywał wiele zainteresowania, aby wspomóc, doradzić i być obecnym. W przyszłą niedzielę przywitamy w naszej parafii ks. Marcina Miczkułę, który dotychczas posługiwał w Barlinku. Ufam, że ks. Marcin Miczuła będzie owocnie pracował dla dobra naszej Wspólnoty.

4. W piątek 26.08. Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Pamiętajmy, aby uczcić Matkę, która promieniuje na nasz Naród z Jasnej Góry. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00 połączona z Aktem Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. W piątek także wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 i adoracja w ciszy. Od godziny 17.00 okazja do spowiedzi świętej. Przeżywamy Rok Święty, Rok Miłosierdzia, obyśmy wszyscy skorzystali z owoców tego wyjątkowego czasu. Osobiste nawrócenie, spowiedź święta, Komunia święta- to wszystko jest w zasięgu naszych możliwości, wystarczy pójść i rzucić się w ramiona Miłosiernego Boga.

5. Z całego serca dziękuję wszystkim naszym parafianom, za posprzątanie i przygotowanie naszej Kolegiaty na dzisiejszą niedzielę i odpust parafialny. Dbałość o naszą świątynię jest wyrazem miłości Kościoła Powszechnego. Pracy było bardzo dużo, gdyż przez całe wakacje wykonywane były prace archeologiczne, zostały usunięte przepierzenia drewniane z dwóch kaplic, został zbity tynk zmurszały w tychże kaplicach, nic więc dziwnego, że nazbierało się dużo kurzu. Ufam, że będzie przybywało osób, które poświęca parę godzin na posprzątanie naszej świątyni. Nam wszystkim powinno zależeć, aby Kolegiata Mariacka lśniła i przede wszystkim, by była miejscem modlitwy i medytacji.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 14 sierpnia 2016 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. Jak widzimy został odsłonięty portal główny naszej Kolegiaty. Prace renowacyjne przebiegają sprawnie. Osłoniliśmy dwie kaplice boczne, które niestety były mocno zawilgocone i teraz przystępujemy do dalszych prac konserwatorskich. Trwają także prace na plebanii. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w Kolegiacie według porządku niedzielnego. O godzinie 11.00 Uroczysta Msza św. z udziałem asysty wojskowej. Pragniemy oddać hołd żołnierzom, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny, a także modlić się o pomyślność dla naszego kraju.

3. W piątek 19.08. br o godzinie 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godziny 18.00. W Roku Miłosierdzia niech ten moment uwielbienia Boga ukrytego w Sakramencie Ołtarza będzie sposobnością doświadczenia Miłości samego Stwórcy.

4. Przed odpustem parafialnym zapraszamy do sprzątania naszej Kolegiaty. W sobotę od godziny 9.00 ruszymy do boju, aby nasza świątynia jaśniała pięknem i czystością. Zapraszam dobre dusze do współpracy!

5. Wzorem lat minionych Nasza Parafialna „Caritas” organizuje festyn odpustowy 21.08.2016 od godz. 9.00- 16.00. Prosimy, aby kochane Panie upiekły smakowite ciasta, które zostaną rozprowadzone podczas festynu. Na pewno będzie to piękne przeżycie jedności i wspólnoty.

6. Zapraszamy na odpust parafialny 22.08. br o godzinie 18.00 Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie J.E ks. bp Henryk Wejman.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 7 sierpnia 2016 r.

1. Dziś o godzinie 15.00 zgromadzimy się przed Bramą Miłosierdzia i rozpocznie się nabożeństwo pokutno- błagalne, podczas którego będzie można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Rok Święty, Rok Miłosierdzia jest dla nas szczególną sposobnością, aby doświadczyć Miłości Boga Ojca.

2. Tydzień temu rozpoczęliśmy sierpień, miesiąc trzeźwości i modlitwy za osoby, które są uzależnione od alkoholu, narkotyków, środków farmakologicznych. Chciejmy włączyć się w nurt modlitwy Kościoła za przeżywających swoje trudności życiowe, ale także podejmijmy sami postanowienie, aby nie spożywać alkoholu i nim nie częstować.

3. Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się w piątek 12.07. nabożeństwo "Jerycho Różańcowe". Modlitwa potrwa do wieczora następnego dnia. Serdecznie zapraszamy, aby poświęcić choć kilkadziesiąt minut na modlitwę we wspólnocie.

4. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwo fatimskie 13.08 o godzinie 18.00. Podczas Mszy św. procesji fatimskiej modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny, naszych rodzin.

5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne.

6. Nasza parafia organizuje Pielgrzymkę do Loretto, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Rzymu. W dniach 18. – 26.10.2016r. Zapisy potrwają do końca sierpnia. Serdecznie zapraszamy.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 31 lipca 2016 r.

1. Wizyta Ojca św. W naszej Ojczyźnie i spotkanie z młodymi z całego świata podnosi nas na duchu i daje nam nadzieję, ukazuje Kościół jako wspólnotę żywą i dynamiczną. Na pewno wielu z nas czuje się zbudowanych entuzjazmem ludzi młodych, którzy, aby się spotkać na modlitwie ze swoimi rówieśnikami musieli niejednokrotnie pokonać tysiące kilometrów- wszystko po to, aby dać świadectwo o Chrystusie. Dla nas jest to dar Opatrzności, iż możemy czerpać z mocy Ducha św.

2. W najbliższy czwartek modlić się będziemy o godzinie 18.00 w intencji nowych, licznych i świętych powołań do życia zakonnego i kapłaństwa.

3. W pierwszy piętek miesiąca o godzinie 12.00 Msza święta w intencji ludzi chorych, cierpiących. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godziny 17.00. Ks. Prałat odwiedzi z posługą kapłańską chorych.

4. W pierwszą sobotę miesiąca Ks. Marcin odwiedzi chorych i udzieli Komunii św.

5. W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 uroczysta Msza św. W intencji członków żywego różańca i po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F