Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 21 października 2019 r, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 9 października 2016 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary, które zostały zebrane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Możemy podziwiać przepięknie odnowioną fasadę zachodnią naszej Kolegiaty. Możemy być dumni, że współuczestniczymy w dziele przywracania blasku naszej świątyni. Wszystkim Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie.

2. Dziś obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II - bądźcie świadkami miłosierdzia". Przed kościołem kwestuje młodzież zbierając fundusze na stypendia dla dzieci i młodzieży z rodzin najuboższych.

3. Zapraszamy codziennie o godz. 17:30 na nabożeństwo różańcowe. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16:30.

4. W środę, 12 października, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką do Rzymu. Zapraszamy wszystkich, którzy będą uczestniczyć w tym wyjeździe.

5. Mszą św. wieczorną w środę, 12 października rozpoczniemy modlitwę w ramach Jerycha Różańcowego. Zapraszamy do modlitwy. Dobrze by było, aby każdy z nas znalazł czas na adorację Najśw. Sakramentu.

6. W najbliższy czwartek, 13 października, o godz. 18:00 rozpocznie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Będziemy modlić się w intencjach naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.

7. W piątek, 14 października, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkich pracowników oświaty zapraszamy na różaniec o godz. 17:30, który będzie ofiarowany w ich intencji oraz w intencji ich rodzin.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 2 października 2016 r.

1. Dziś o godz. 15:00 gromadzimy się przed Bramą Miłosierdzia, aby uczestniczyć w nabożeństwie pokutno-błagalnym. Rok Święty daje nam sposobność uzyskania odpustu zupełnego. Chciejmy skorzystać z tego daru płynącego od Miłosiernego Ojca.

2. Zapraszamy codziennie o godz. 17:30 na nabożeństwo różańcowe. Pragniemy modlić się w intencji naszych rodzin i naszej parafii. Różaniec dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17:00.

3. Zapraszamy młodzież klas I i II gimnazjum na spotkanie przygotowujące do bierzmowania w poniedziałek o godz. 17:00. Młodzież klas III zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 17:00.

4. W najbliższy czwartek podczas różańca i Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji nowych, licznych powołań do kapłaństwa i życia duchowego. Na tę modlitwę szczególnie zapraszamy ministrantów, lektorów i ich rodziców, a także rodziców kapłanów i sióstr zakonnych. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców ministrantów i lektorów.

5. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 12:00 Msza św. w intencji ludzi chorych i cierpiących. Ks. Prałat w tym dniu odwiedzi chorych z Komunią św. Wieczorem o godz. 18:00 sprawowana będzie Msza św. odpustowa ku czci Matki Bożej Różańcowej.

6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18:00 Msza św. ku czci Matki Bożej, połączona z nabożeństwem ku czci Najświętszej Maryi Panny. Chciejmy włączyć się do modlitwy wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi

7. W przyszłą niedzielę, tj. niedzielę inwestycyjną ofiary przeznaczone są na bieżące prace podejmowane w naszej Kolegiacie jak i na plebanii.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 25 września 2016 r.

1. Dziś po Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na potrzeby Wydziału Teologicznego, który działa przy Uniwersytecie Szczecińskim. Bóg zapłać za wsparcie dla tej instytucji, szczególnie, że kształci przyszłe elity Kościoła

2. Z całego serca dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę na wsparcie dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Na ten cel zebrano 1183 zł. Bóg zapłać!

3. W sobotę, 01 października, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą sprawowane codziennie o godz. 17:30. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlili się w intencjach Kościoła i naszych osobistych. Dzieci zapraszamy na modlitwę różańcową w poniedziałki, środy i piątki października o godz. 17:00.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 sprawowana będzie uroczysta Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny. Na pewno zainteresują nas artykuły pogłębiające naszą wiedzę o życiu Kościoła.

6. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów otaczamy naszą życzliwością i składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg Wam błogosławi. Życzymy Wam, Kochani Parafianie, jak również wszystkim modlącym się z nami na Eucharystii, wspaniałej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 18 września 2016 r.


1. Konferencja Episkopatu Polski zdecydowała, aby we wszystkich kościołach w Polsce przeprowadzić zbiórkę dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Po Mszy św. będzie taka możliwość, abyśmy wspomogli tych, którzy ucierpieli podczas tego tragicznego wydarzenia.

2. Z całego serca dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele inwestycyjne. Zebraliśmy sumę 5.832 zł Jest to znaczna kwota i świadczy, że naszym Parafianom zależy, aby nasza Kolegiata piękniała i była ozdobą miasta. Wszystkich Ofiarodawców otaczamy naszą modlitwą.

3. Bardzo prosimy rodziców dzieci klas III o wypełnianie deklaracji przed przyjęciem dziecka do grupy komunijnej. Zależy nam, aby dzieci i rodzice wspólnie uczestniczyli w bezpośrednim przygotowaniu do I Komunii św.

4. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:30 zostaną poświęcone tornistry dzieci, które rozpoczęły nowy rok szkolny. Będziemy się modlili, aby dla wszystkich dzieci ten rok był udany i szczęśliwy, a dla nauczycieli i wychowawców był źródłem satysfakcji.

5. W każdą środę od 17:00 do 18:00 czynna jest nasza biblioteka parafialna. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej sposobności wypożyczenia książek i uprzyjemniania sobie wypoczynku.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F