Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś sobota, 25 maja 2019 r, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 12 czerwca 2016 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca – taca zebrana przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Kontynuujemy remont kapitalny plebanii polegający na wymianie instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej oraz przebudowie pomieszczeń mieszkalnych. Bóg zapłać wszystkim za pomoc w finansowaniu tej ważnej dla nas inwestycji. Jak widzimy trwają także prace związane z konserwacją wieży zachodniej. Czynimy wszystko, by nasza kolegiata piękniała i była prawdziwą perłą naszego miasta.

2. W przyszłą niedzielę parafialny zespół „Caritas” będzie prowadził zbiórkę do puszek na sfinansowanie wakacji dla dzieci z rodzin ubogich. Każdego roku dzięki ofiarom wiernych kilkaset dzieci może skorzystać z wypoczynku w różnych ośrodkach prowadzonych przez „Caritas”. Za każdy gest pomocy składam serdeczne „Bóg zapłać”.

3. W poniedziałek 13.06. o godz. 18.00 Msza Św. połączona z procesją fatimską. Chcemy łączyć się duchowo z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i wypraszać błogosławieństwo dla naszych Rodzin.

4. Zapraszamy na Jerycho Różańcowe. Rozpoczęcie dzisiaj po Mszy Św. wieczornej.

5. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 18.00. Intencje i prośby do Matki Bożej prosimy składać do skarbony przy kaplicy Cudownej Ikony. W każdą środę do końca sierpnia zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 5 czerwca 2016 r.

1. Niedziela Dziękczynienia za odzyskanie przez Polskę niepodległości. W tym ważnym dla naszej historii dniu chcemy w sposób szczególny pamiętać o tych, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolną, niepodległą Polskę. Jak słyszeliśmy w liście Ks. Kardynała Nycza, w Warszawie wznoszone jest Wotum – Centrum Opatrzności Bożej. Zechciejmy, by przez złożenie ofiary do puszek – po Mszy Św. wesprzeć tę cenną inicjatywę.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo pokutno-błagalne. Gromadzimy się przed bramą miłosierdzia, aby móc uzyskać dar odpustu zupełnego połączonego z przeżywaniem Roku Świętego – Roku Miłosierdzia.

3. W najbliższą środę 8.06. o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Św. imieninową ks. Norberta.

4. Zapraszamy w niedzielę 12.06. na Jerycho Różańcowe. Rozpoczęcie po Mszy Św. o godz. 18.00. Zakończenie 13 czerwca przed Mszą Św. wieczorną.

5. Prosimy o podpisy na liście w obronie życia. Listy wyłożone są w sklepiku.

6. Biuro pielgrzymkowe Santiago organizuje pielgrzymkę do Włoch i Medjugorie. Więcej informacji u ks. Marcina.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 29 maja 2016 r.

1. Gościmy dziś w naszej parafii kleryków Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Dzieląc się swoim świadectwem powołania, przybliżając młodym ludziom swoją drogę ku kapłaństwu, razem z nami modlą się o nowe, liczne, święte powołania do kapłaństwa.

2. Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Procesja była przepiękną manifestacją i uwielbieniem Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza.

3. Najbliższy czwartek to pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe, liczne, święte powołania do kapłaństwa. Naszym dziękczynieniem ogarniamy wszystkich kapłanów, siostry zakonne, które pochodzą z naszej wspólnoty.

4. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. Ks. Prałat odwiedzi w tym dniu chorych z Najświętszym Sakramentem.

5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 18.00. Księża wikariusze oraz ks. proboszcz odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
W tym dniu o godz. 13.00 Ks. Tomasz Szura, oblat, odprawi Mszę Św. prymicyjną i udzieli nam błogosławieństwa. Gorąco zapraszamy na to dziękczynienie za dar kapłaństwa ks. Tomasza.


 Ogłoszenia Duszpasterskie. - niedziela 22 maja 2016 r.

1. W najbliższy czwartek 26.05. przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Boże Ciało. Tradycyjnie o godz. 9.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św., po której wyruszy procesja do ołtarzy. Z Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie wyruszymy ulicami naszej parafii. W tym dniu Msze Św. o godz. 8.00, 9.30 i 18.00.

2. W Uroczystość Bożego Ciała o godz. 12.30 wyruszy procesja ze Świętego do Strachocina. Na zakończenie procesji w Strachocinie przewidziana jest agapa.

3. W dniu 28.05.2016r. w Obrze nasz były parafianin diakon Tomasz Szura otrzyma w Obrze święcenia kapłańskie. Ks. Neoprezbiter odprawi swoją Mszę Św. prymicyjną 04.06.2016 r. o godz. 13.00. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszego kapłana i do uczestnictwa w uroczystej liturgii prymicyjnej.

4. Wyjazd na nabożeństwo i modlitwę młodych w Lednicy organizuje p. Małgosia ze scholii. Wyjazd 4.06.! Zapraszamy!

5. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe po Mszy Św. o godz. 18.00. Codziennie także gromadzimy się przy figurze Matki Bożej o godz. 21.00 na Apelu Jasnogórskim. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F