Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś sobota, 25 maja 2019 r, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 4 września 2016 r.


1. Dziś o godzinie 15.00 gromadzimy się przed bramą Miłosierdzia, aby uczestniczyć w nabożeństwie pokutno- błagalnym połączonym z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. Podczas tego nabożeństwa modlić się będziemy również w intencji osób, które dopuściły się świętokradztwa. W Lipianach kilka dni temu złodzieje włamali się do kościoła parafialnego i wynieśli tabernakulum z Najświętszym Sakramentem. Znieważona została największa Świętość. Błagać będziemy Boga o miłosierdzie dla tych, którzy dopuścili się tego haniebnego czynu.

2. Za tydzień 2. Niedziela miesiąca. Ofiary, które będziemy składać na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jak widzimy w dalszym ciągu prowadzone są prace na wieży kościoła, wewnątrz naszej świątyni i na plebanii.

3. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 12.30 dzieci przygotowujące się do I. Komunii św. wraz z rodzicami, mają swoją Mszę św. inicjacyjną. Bardzo prosimy, aby rodzice wypełniali deklaracje zgłaszające dzieci do I Komunii św.

4. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać do gazet katolickich. Znajdziemy zawsze wiele ciekawych artykułów, które ubogacą naszą wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i w świecie.

5. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów.

6. Wszystkim kochanym parafianom, miłym gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


 
 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 28 sierpnia 2016 r.

1. Tydzień temu przeżywaliśmy nasz odpust parafialny, który poprzedził fantastyczny festyn parafialny. Mam nadzieję, że wszystkim naszym parafianom festyn się podobał i wszystkie przygotowane potrawy, ciasto smakowały. Z całego serca chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego pięknego wydarzenia. Dopisała nam pogoda, mogliśmy cieszyć się występami Zespołu Folklorystycznego z Pęzina. Dziękuję za upieczenie wykwintnych ciast, które były sprzedawane. Wszyscy znamy te osoby, które już od wielu lat podejmują się organizacji festynu więc nie będziemy wymieniali ich imiennie, ale wszystkim z serca mówię: Bóg Wam zapłać.

2. Stargardzkie Stowarzyszenie Muzyczne „Cantore Gospel” zaprasza dziś do Parku Chrobrego na Koncert Finałowy „Stargard Gospel Days”. Rozpoczęcie koncertu o godzinie 17.00.

3. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Marcina Miczkułę, który będzie pracowała jako wikariusz. Otoczmy naszego nowego księdza życzliwością i naszą modlitwą. Ufam, że ks. Marcin będzie równie owocnie pracował jak w poprzedniej parafii. Ks. Marcin Miczkuła pochodzi z parafii pw. św. Rodziny ze Szczecina. Został wyświęcony na kapłana w 2010 roku i przed sześć lat posługiwał w parafii Niepokalanego Serca NMP w Barlinku.

4. 1.09 br. rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Wieczorem o godz.18.00 uroczysta Eucharystia w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających naukę. W tym dniu wspominamy także wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.

5. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlili i intencji nowych, licznych powołań kapłańskich i zakonnych. Msza św. o godz. 18.00. Musimy więcej się modlić o nowe powołania kapłańskie, aby nie brakowało tych, którzy głosić będą Chrystusa Zmartwychwstałego.

6. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 12. Msza św. w intencji chorych. O godzinie 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i medytacja w ciszy. Chciejmy w Roku Miłosierdzia znaleźć czas na osobistą modlitwę przed Chrystusem utajonym w Sakramencie Ołtarza. Od 17.00 okazja do spowiedzi św. Ks. Prałat odwiedzi chorych z Komunią św.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 21 sierpnia 2016 r.

1. Dziś od godziny 9.00-16.00 przy naszym kościele odbywa się Festyn Odpustowy- zorganizowany przez parafialny zespół Caritas i przemiłych parafian, którzy przez przygotowanie ciasta i innych smakołyków chcą po prostu dzielić się radością wspólnoty. Zapraszamy więc na kawę, herbatę, ciasto. Wszyscy są mile widziani. Jutro o godzinie 18.00 Ks. bp Henryk Wejman sprawować będzie Mszę św. ku czci Patronki Naszej Parafii MB Królowej Świata. Zapraszam serdecznie na wspólne dziękczynienie. Podczas Mszy św. w roku, w którym wspominamy 1050 rocznicę chrztu Polski odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone w drugą niedzielę miesiąca podczas tzw. „niedzieli inwestycyjnej”. Zebraliśmy sumę 4.954 zł. Bardzo dziękuję za szczodrość serca i zrozumienie dla prac podejmowanych w naszej Kolegiacie i plebanii. Wielu parafian poczuwa się do tego, aby wspierać dzieła renowacji naszych obiektów i to także dodaje mi sił i motywacji. Jak widzimy trwają dalsze prace renowacyjne wieży zachodniej. Ponad 10 pracowników pracuje nad elewacją, aby została gruntownie oczyszczona, zakonserwowana, ale również aby blendy stargardzkie na nowo odzyskały blask. Poza na naszej plebanii trwają prace wykończeniowe w biurze parafialnym. Wymieniana jest całkowicie instalacja wodna, kanalizacyjna, elektryczna. Możemy mówić o dużym szczęściu i łaskawości płynącej od samego Boga, że nasza plebania nie spaliła się. Wewnątrz poniemieckiej instalacji elektrycznej widoczne są liczne nadpalenia i widać, że dochodziło do zwarć instalacji elektrycznej. Teraz mamy nadzieję założona nowoczesna instalacja elektryczna będzie służyła przez kolejne lata. Chciałbym zapewnić, że wszystkich dobrodziejów, dobroczyńców, cierpiących ofiarujących swoje cierpienia w intencjach parafii wspominamy w naszej kapłańskiej modlitwie i polecamy miłości samego Boga.

3. W środę 24.08. o godz. 18.00 ks. Norbert Krawczyk odprawi Mszę św. dziękczynną za rok pracy w naszej Wspólnocie i niestety pożegna się z nami, gdyż ks. Abp Metropolita skierował go do parafii MB Fatimskiej w Dębnie. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za jego piękną posługę kapłańską, pełną uśmiechu i otwartości. Ks. Norbert opiekował się wspólnotą ministrantów, uczył w Liceum Ogólnokształcącym. Jestem mu osobiście wdzięczny za pomoc, kiedy przychodziłem do parafii, wykazywał wiele zainteresowania, aby wspomóc, doradzić i być obecnym. W przyszłą niedzielę przywitamy w naszej parafii ks. Marcina Miczkułę, który dotychczas posługiwał w Barlinku. Ufam, że ks. Marcin Miczuła będzie owocnie pracował dla dobra naszej Wspólnoty.

4. W piątek 26.08. Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Pamiętajmy, aby uczcić Matkę, która promieniuje na nasz Naród z Jasnej Góry. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00 połączona z Aktem Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. W piątek także wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 i adoracja w ciszy. Od godziny 17.00 okazja do spowiedzi świętej. Przeżywamy Rok Święty, Rok Miłosierdzia, obyśmy wszyscy skorzystali z owoców tego wyjątkowego czasu. Osobiste nawrócenie, spowiedź święta, Komunia święta- to wszystko jest w zasięgu naszych możliwości, wystarczy pójść i rzucić się w ramiona Miłosiernego Boga.

5. Z całego serca dziękuję wszystkim naszym parafianom, za posprzątanie i przygotowanie naszej Kolegiaty na dzisiejszą niedzielę i odpust parafialny. Dbałość o naszą świątynię jest wyrazem miłości Kościoła Powszechnego. Pracy było bardzo dużo, gdyż przez całe wakacje wykonywane były prace archeologiczne, zostały usunięte przepierzenia drewniane z dwóch kaplic, został zbity tynk zmurszały w tychże kaplicach, nic więc dziwnego, że nazbierało się dużo kurzu. Ufam, że będzie przybywało osób, które poświęca parę godzin na posprzątanie naszej świątyni. Nam wszystkim powinno zależeć, aby Kolegiata Mariacka lśniła i przede wszystkim, by była miejscem modlitwy i medytacji.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 14 sierpnia 2016 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. Jak widzimy został odsłonięty portal główny naszej Kolegiaty. Prace renowacyjne przebiegają sprawnie. Osłoniliśmy dwie kaplice boczne, które niestety były mocno zawilgocone i teraz przystępujemy do dalszych prac konserwatorskich. Trwają także prace na plebanii. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w Kolegiacie według porządku niedzielnego. O godzinie 11.00 Uroczysta Msza św. z udziałem asysty wojskowej. Pragniemy oddać hołd żołnierzom, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny, a także modlić się o pomyślność dla naszego kraju.

3. W piątek 19.08. br o godzinie 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godziny 18.00. W Roku Miłosierdzia niech ten moment uwielbienia Boga ukrytego w Sakramencie Ołtarza będzie sposobnością doświadczenia Miłości samego Stwórcy.

4. Przed odpustem parafialnym zapraszamy do sprzątania naszej Kolegiaty. W sobotę od godziny 9.00 ruszymy do boju, aby nasza świątynia jaśniała pięknem i czystością. Zapraszam dobre dusze do współpracy!

5. Wzorem lat minionych Nasza Parafialna „Caritas” organizuje festyn odpustowy 21.08.2016 od godz. 9.00- 16.00. Prosimy, aby kochane Panie upiekły smakowite ciasta, które zostaną rozprowadzone podczas festynu. Na pewno będzie to piękne przeżycie jedności i wspólnoty.

6. Zapraszamy na odpust parafialny 22.08. br o godzinie 18.00 Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie J.E ks. bp Henryk Wejman.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F