Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 21 października 2019 r, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 26 lutego 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła, w sobotę, obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza.

2. W najbliższą środę przeżywać będziemy rozpoczęcie Wielkiego Postu. W Środę Popielcową wszystkich katolików od 18 roku życia obowiązuje post ścisły – nie jemy pokarmów mięsnych. Jest to dzień szczególnej modlitwy i rozpoczęcia naszego osobistego nawrócenia do Boga, który czeka na każdego z nas. W tym dniu będą sprawowane Msze św. połączone z obrzędem posypania głów o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Msza św. w Świętem o godz. 16:00, a w Strachocinie o 17:00.

3. W I czwartek miesiąca modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne do Chrystusowego kapłaństwa.

4. W I piątek miesiąca o godz. 12:00 Msza św. w int. chorych. Ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. W piątek rozpoczniemy modlitwę pasyjną, rozważania Męki Chrystusa – Drogę Krzyżową. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 7:30, 16:30 (dla dzieci) i o 17:30 (dla dorosłych i młodzieży gimnazjalnej).

5. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30.

6. W I sobotę miesiąca wieczorna Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP połączona z nabożeństwem pierwszosobotnim. Tego dnia ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 19 lutego 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła w środę obchodzimy święto Katedry św. Piotra, a w czwartek wspomnienie św. Polikarpa.

2. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na cele inwestycyjne. Zebrano sumę 5215 zł. Jak widać, zostały rozpoczęte prace rekonstrukcyjne przy elewacji południowej wieży Kolegiaty. Na ile pogoda pozwoli chcemy poprzez renowację ścian, detali architektonicznych, wymianę uszkodzonych kształtek, nadać blask naszej miejskiej świątyni. Jednocześnie trwają prace projektowe związane z wymianą instalacji elektrycznej w kościele i iluminacją zewnętrzną i wewnętrzną Kolegiaty. Za hojność serca wszystkim dobroczyńcom składamy podziękowanie.

3. Zapraszamy do Szkoły Biblijnej, która rozpocznie się 25 lutego w salce parafialnej. Zajęcia będą prowadzili wykładowcy Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Całkowity koszt kursu biblijnego to 50 zł.

4. Parafialna Caritas prosi o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz wsparcia najuboższych z naszej wspólnoty. Kartki z danymi, które należy wpisać na formularzach zeznań podatkowych, wyłożone są na stoliku przy zakrystii. Prosimy, aby tę informację przekazać bliskim i sąsiadom. Zespół Caritas – wykorzystuje te środki – na pomoc dla najuboższych.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 będzie sprawowana Msza św. w int. kolejarzy i ich rodzin. Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich jest głównym organizatorem tej uroczystości. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 12 lutego 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła we wtorek obchodzimy święto św. Cyryla i Metodego.

2. Dziś II niedziela miesiąca. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. W ostatnim czasie zostały wymienione okna i drzwi w salce katechetycznej. Koszt wymiany to 5.300 zł. Cena wysoka, ale w obiektach zabytkowych nie możemy stosować innych materiałów poza drewnem. Bardzo się cieszymy, że nareszcie nasza sala parafialna będzie docieplona i będziemy mogli korzystać z niej w korzystnych warunkach. Trwa wymiana okien w zabytkowej organistówce. Wszystko po to, aby uszczelnić obiekt i dzięki temu oszczędzać na kosztach eksploatacji. Na wieży kościoła zostało ustawione rusztowanie, aby kontynuować prace związane z odnawianiem fasady kolegiaty.

3. Rozpoczynają się ferie szkolne. Wszystkim dzieciom i młodzieży udającym się na zasłużony, zimowy wypoczynek, jak również nauczycielom i wychowawcom, życzymy dobrej regeneracji sił po I semestrze pracy. Z naszej parafii, 14 lutego, ministranci i lektorzy, pod opieką ks. Marcina Miczkuły, pojadą na wypoczynek na Kaszuby. Przy tej okazji chciałbym podziękować ks. Marcinowi za zorganizowanie tego wyjazdu.

4. Dziś po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu w salce parafialnej i modlitwa Jerycha Różańcowego do Mszy św. wieczornej w poniedziałek.

5. Zapraszamy do Szkoły Biblijnej, która rozpocznie się 25 lutego w salce parafialnej. Wykłady będą prowadzili wykładowcy Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Całkowity koszt kursu biblijnego to 50 zł.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 5 lutego 2017 r.

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie o. Artura Piwowarczyka, który głosi kazania podczas wszystkich Mszy św. Jest naszym parafianinem i jednocześnie misjonarzem głoszącym słowo Boże wśród tych, którzy Chrystusa nie znają. Bóg zapłać za dzielenie się z nami swoim misjonarskim świadectwem.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Pawła Mikę i Towarzyszy, a w piątek św. Scholastykę.

3. W poniedziałek o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie dla klas III gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania, we wtorek o godz. 17:00 zapraszamy klasy I i II gimnazjum.

4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne.

5. W maju planujemy pielgrzymkę do Kielc, Sandomierza, Tarnobrzega i na Święty Krzyż. Szczegóły są wywieszone w gablocie, a zapisy w zakrystii.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F