Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 21 października 2019 r, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 23 kwietnia 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski; we wtorek święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

2. Dziś Niedziela Miłosierdzia - uroczystość ustanowiona przez św. Jana Pawła. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, koronka oraz zakończenie nowenny, dziś o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy.

3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11:00 będzie śpiewał chór Echo Arioso.

4. Jutro o godz. 17:00 będzie sprawowana Msza św. w intencji żołnierzy II Batalionu Saperów. Liturgii przewodniczył będzie Ks. Kapelan. Serdecznie zapraszamy wszystkich żołnierzy i służby mundurowe na tę Eucharystię.

5. Jutro o godz. 17:00 spotkanie w salce dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum, natomiast we wtorek o godz. 17:00 spotkanie dla klas I i II gimnazjum.

6. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie przed pielgrzymką do Kielc.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 16 kwietnia 2017 r.

1. Radość płynąca z tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa przenika te dni, kiedy dziękujemy Bogu za dar Odkupienia. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza wszystkich drogich nam Parafian i miłych Gości swoją łaską, niech obdarza pokojem i swoim błogosławieństwem.

2. Bardzo dziękujemy za wspólne przeżycie Wielkiego Tygodnia, za wspólną modlitwę, czuwanie, dobre postanowienia. W sposób szczególny chcemy podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszej Kolegiaty na Święta Zmartwychwstania. W Wielki Poniedziałek liczna grupa parafian podjęła się sprzątania Kolegiaty. Efekt jest widoczny! Bóg zapłać!

3. Nasza parafialna Caritas przygotowała ponad 100 paczek dla rodzin potrzebujących. Ogromny wysiłek nie tylko w przygotowanie tej pomocy materialnej, ale także w rozprowadzenie świec, kartek świątecznych. Wszystkim z całego serca dziękujemy.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone w drugą niedzielę miesiąca. Na cele inwestycyjne złożono sumę 7 341 zł. Wszystkim Ofiarodawcom z całego serca dziękujemy. Nasza Kolegiata pięknieje, ale mamy świadomość, że dokonuje się to dzięki Waszej, Kochani, pomocy!

5. Jestem wdzięczny Ks. Prałatowi Henrykowi, Ks. Andrzejowi, Wikariuszom za ich ofiarną posługę w konfesjonale podczas Wielkiego Tygodnia. Dzięki tej posłudze wielu parafian mogło skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Gorące podziękowania kieruję także pod adresem p. Organisty i p. Zenona, naszego kościelnego.

6. Dziś Nieszpory kończące Triduum Paschalne połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 9 kwietnia 2017 r.

1. Z całego serca dziękujemy Paniom i Panom za przygotowanie palm, które symbolizują uroczysty wjazd Zbawiciela do Jerozolimy i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele inwestycyjne. Cieszy nas, że wieża południowa została pięknie odnowiona. Wkrótce po świętach w kaplicy św. Jana Chrzciciela zostanie zamontowany ołtarz wraz z obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej.

3. Dziś w naszym mieście trwają wybory na stanowisko prezydenta miasta. Zachęcamy wszystkich uprawnionych do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu. Zgodnie z nauką Kościoła obowiązkiem katolików jest udział w życiu społecznym poprzez czynny udział w wyborach.

4. Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.

5. W poniedziałek o godz. 17:00 do naszej wspólnoty przybędzie Ks. Abp Andrzej Dzięga, który przewodniczyć będzie liturgii przyjęcia do Kapituły Kolegiackiej nowych kanoników gremialnych i honorowych. O godz. 17:30 rozpoczną się nieszpory kapitulne. Wszystkich z całego serca zapraszamy.

6. We wtorek, przy Bramie Pyrzyckiej, o godz. 19:00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.

7. W środę ks. Marcin Miczkuła będzie obchodził imieniny. Solenizant będzie sprawował Mszę św. o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 2 kwietnia 2017 r.

1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Misje Fatimskie. Jest to szczególny czas łaski i roku jubileuszu objawień Matki Bożej w Fatimie. Dziś podczas wszystkich Mszy św. nauki ogólne, a w tygodniu od poniedziałku do czwartku o godz. 9:00 i 18:00. Każdego dnia misji o godz. 21:00 Apel Fatimski połączony z procesją światła, na który prosimy zabrać świece.

2. We wtorek na Mszę św. o godz. 9:00 zapraszamy szczególnie ludzi chorych i cierpiących. Podczas Mszy św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych, sakrament umocnienia dla nas wszystkich zmagających się z problemem zdrowotnym. Mamy ogromną prośbę, aby pomóc osobom starszym i schorowanym przybyć do naszej Kolegiaty na to wyjątkowe spotkanie.

3. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msza św. w int. chorych i cierpiących. Ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. W sobotę wieczorem nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

4. Połączone chóry „Canto Choralis” z Drezdenka oraz „Echo Arioso” ze Stargardu zapraszają do naszej Kolegiaty w sobotę, 08 kwietnia, na koncert zatytułowany „Misterium Paschalne”.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Palmową, pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Parafialna Caritas przygotowuje palmy do poświęcenia. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie palm i ich rozprowadzenie. W Niedzielę Palmową o godz. 12:00 gromadzimy się na Rynku, gdzie zostaną poświęcone palmy w uroczystej procesji wejdziemy do kościoła. Wśród dzieci rozstrzygnięty zostanie konkurs na najdłuższą palmę.

6. Trwamy w duchowym przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych. Chciejmy w tym szczególnym czasie wesprzeć naszą parafialną Caritas. Kupując świece na stół wielkanocny, kartki świąteczne przyczyniamy się do przygotowania dla najuboższych paczek świątecznych. Bóg zapłać, Kochani, za Wasze dobre serca.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F