Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 21 października 2019 r, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 21 maja 2017 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy w środę NMP Wspomożycielkę Wiernych, a w piątek, św. Filipa Nereusza, jest to jednocześnie Dzień Matki. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 chcemy modlić się w intencji wszystkich matek prosząc dla żyjących o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych o radość Nieba.

2. W minioną niedzielę na nasze inwestycje zabraliśmy 7218 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy nasze podziękowanie. W tzw. "międzyczasie” zostały oszklone doświetlenia nad drzwiami wejściowymi, a także okno po prawej stronie od wejścia bocznego. Wkrótce w tym miejscu pojawi się witraż ku czci św. Antoniego.

3. W poniedziałek o godz. 18:30 spotkanie dla wszystkich przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania w tym roku.

4. W najbliższy piątek podczas wieczornego nabożeństwa rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Niech nasza modlitwa i wewnętrzne otwarcie się na działanie łaski płynącej od Chrystusa przemienia nasze życie osobiste i rodzinne.

5. Zapraszamy do udziału w spotkaniu modlitewnym na Polach Lednickich. Młodzież i dorosłych prosimy o skontaktowanie się z p. Małgosią lub ks. Marcinem Miczkułą.

6. Nasza parafialna Caritas wychodzi z inicjatywą pomocy rodzinom syryjskim "Rodzina - rodzinie”. Chętnych pragnących wspomóc tę inicjatywę, wpłacając środki na ten cel prosimy o kontakt w naszym parafialnym sklepiku.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - V Niedziela Wielkanocna 14 maja 2017 r.


1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy we wtorek św. Zofię a we wtorek św. Andrzeja Bobolę, patrona naszej Ojczyzny. W tym dniu swoje imieniny obchodzić będzie nasz Metropolita, ks. Abp Andrzej Dzięga. Chciejmy otoczyć naszego Pasterza szczególną modlitwą, aby Bóg dawała mu wiele siły w posłudze dla dobra Kościoła. Niech Matka Najświętsza obdarza potrzebnymi łaskami, aby mógł jak najdłużej służyć Ludowi Bożemu nad Odrą i Bałtykiem.

2. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Cieszy nas, że nasza Kolegiata pięknieje i w ostatnim czasie została zamontowany nowy ołtarz w kaplicy Patrona Stargardu św. Jana Chrzciciela. Obraz Matki Bożej Ostrobramskiej w ołtarzu przypomina wszystkich mieszkańców, którzy zostali wysiedleni po II wojnie światowej z terenów wschodniej Rzeczpospolitej. Niech będzie to miejsce szczególnej pamięci, o tych którzy budowali podwaliny naszej niepodległości i tożsamość narodową na ziemiach zachodnich. Wkrótce zakończą się prace na wieży od strony wschodniej, kolejny etap przywracania świetności naszej największej na Pomorzu Zachodnim Świątyni. Jest za co Bogu i ludziom dziękować!! Wam Kochani przede wszystkim za każdy gest życzliwości, wsparcia i modlitwy.

3. Jutro tj. w poniedziałek 16.05 zapraszamy młodzież, klas III przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie o godz. 18.30. Odbędzie się próba przed bierzmowaniem. Zapraszamy na to spotkanie także osoby dorosłe, które będą przyjmowały sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

4. Informujemy, uroczystość I Komunii św. w Stargardzie będzie miała miejsce 27.05 o godzinie 12.00. Następnego dnia o godzinie 11.00 swoją uroczystość będą miały dzieci, które rok temu przystąpiły do Komunii św. O godzinie 12.30 dzieci pierwszokomunijne uczestniczyć będą w Eucharystii, po której będzie możliwość wykonania wspólnej fotografii.

5. Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich Parafian, aby modlić się w intencji naszego kościelnego p. Zenona. Obecnie przebywa w szpitalu. Nie wiemy, kiedy wróci do sprawności fizycznej, aby mógł dalej pełnić swoją posługę. Stąd istnieje pilna konieczność znalezienia osób, które podjęłyby się posługi w zakrystii. Może jest jakaś pani, pan dysponujący czasem, aby podjąć się tego zadania. Idealnym rozwiązaniem byłoby znaleźć kilka osób, aby pracę podzielić na dyżury i nie byłoby to zbyt dużym obciążeniem. Zainteresowanych proszę o kontakt.

6. W niedzielę, 21 maja o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy XV Szczeciński Marsz dla Życia. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po Mszy świętej organizatorzy Marszu zapraszają na poczęstunek w siedzibie Fundacji Małych Stópek przy ul. Ducha Świętego 9.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 7 maja 2017 r.

1. Rozpoczęliśmy jeden z najpiękniejszych miesięcy roku, miesiąc poświęcony Maryi, Matce Kościoła. Przeżywamy ten czas w duchu dziękczynienia w setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą się modliły podczas nabożeństwa w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16:30. Młodzież gimnazjalna obowiązkowo przychodzi na nabożeństwa majowe we wtorki i czwartki o godz. 17:30.

2. W tym tygodniu spotkanie formacyjne w salce parafialnej dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 17:00 dla uczniów klas I i II gimnazjum, w czwartek o godz. 17:00 dla uczniów klas III gimnazjum.
w piątek, 12 maja, Mszą św. wieczorną rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do następnego dnia do godz. 18:00. Zapraszamy do modlitwy i medytacji.

3. Mszą św. o godz. 18:00, w sobotę, 13 maja, rozpoczniemy uroczyste dziękczynienie Bogu za dar objawień Matki Bożej w Fatimie. Cud objawień Matki Jezusa trojgu pastuszkom dały impuls do wielkiej modlitwy różańcowej w intencji całego świata. Dziś świat stoi także na niebezpiecznej krawędzi wojny. Nie ustawajmy w błaganiach, aby Bóg za przyczyną Najśw. Maryi Panny uchronił nas od wszelkich niebezpieczeństw. W tym dniu procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i szczególna modlitwa o pokój.

4. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Bóg zapłać Wam, Kochani, za zainteresowanie i wsparcie naszych programów inwestycyjnych.

5. W minioną niedzielę zebraliśmy do puszek na odbudowę mieszkań w pochłoniętej przez wojnę Syrii sumę 1397 zł. Niech Bóg hojnie wynagrodzi dobroczyńcom swoim błogosławieństwem.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 30 kwietnia 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek św. Atanazego i Zygmunta, w czwartek św. Floriana, patrona strażaków, w piątek św. Stanisława Kazimierczyka, a w sobotę obchodzimy święto św. apostołów Filipa i Jakuba.

2. Dziś po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na pomoc Syryjczykom. Caritas buduje 6000 mieszkań dla uchodźców. Chciejmy wesprzeć to dzieło charytatywne. W ten sposób daje się perspektywę powrotu do normalności tysiącom ludzi, szczególnie, że na naszych oczach rozgrywa się ten dramat.

3. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj. Każdego dnia będziemy spotykać się na nabożeństwie majowym o godz. 17:30. Nabożeństwo majowe dla dzieci w piątek o godz. 16:30. Nabożeństwo dla kandydatów do bierzmowania we wtorek i czwartek o godz. 17:30.

4. Jutro, 1 maja, wspominamy św. Józefa Robotnika, patrona ludzi pracy. W tym dniu o godz. 18:00 pragniemy modlić się za tych, którzy budują swoją pracą przyszłość naszej Ojczyzny.

5. We wtorek, 3 maja, będziemy obchodzić uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Tego dnia wspominamy 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w naszej kolegiacie będą sprawowane w porządku niedzielnym. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem wojska, służb mundurowych i pocztów sztandarowych o godz. 11:00. Eucharystię uświetniać będzie Chór Echo Arioso i Orkiestra Dęta naszych stargardzkich kolejarzy. Po Mszy św. w Kolegiacie na Rynku Staromiejskim będą miały miejsce uroczystości państwowe. Na to wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta, Starosta Stargardzki, Dowódcy Jednostek Wojskowych, Policji, Straży Pożarnej, Straży Więziennej i Straży Miejskiej.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F