Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 21 października 2019 r, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 14.07.2019 r.

1. Jutro swoje imieniny obchodzić będzie ks. Prałat Henryk Ozga. O godzinie 18.00 Dostojny Solenizant przewodniczyć będzie Mszy św. po której będziemy mieli możliwość osobiście złożyć życzenia imieninowe. Jako proboszcz jest bardzo wdzięczny Księdzu Prałatowi za wspieranie nas w pracy duszpasterskiej, posługę w konfesjonale, a także za życzliwość i dzielenie się swoim kapłańskim doświadczeniem.

2. Dziś druga niedziela miesiąca. Taca dziś zebrana przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Choć w Kolegiacie trwają teraz prace archeologiczne, to jednak cały czas przygotowywane są projekty wykonawcze instalacji elektrycznej, zabezpieczenia przeciwpożarowego, malarskie. Wszystko po to, abyśmy mogli na wiosnę ruszyć z pracami budowlanymi. Poza tym udało nam się zapłacić ostatnią tarę za prace związane z izolacją pionową plebanii od strony ul. Krzywoustego. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszych działań. O wszystkich ofiarodawcach naszej Kolegiaty pamiętamy w naszej kapłańskiej modlitwie.

3. Zapraszamy w najbliższą środę na nabożeństwo ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Do skarbonki przy kapicy można składać kartki z intencjami modlitewnymi; wieczorem natomiast zapraszamy na "Apel Jasnogórski” w intencji naszej Ojczyzny o godz. 21.00.

4. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury.

5. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Niech Pan Bóg błogosławi, strzeże, darzy łaską zdrowia. Wyjeżdzającym na zasłużony urlop życzymy pięknej pogody, miłego wypoczynku i przede wszystkim szczęśliwego powrotu do domu.

6. Wszystkim kochanym Parafianom, miłym Gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku, błogosławionego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


 
 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 7.07.2019 r.

1. W Liturgii Kościoła w najbliższy czwartek obchodzić będziemy święto św. Benedykta, Patrona Europy. Za Jego wstawiennictwem pragniemy modlić się, aby Europa wierna była swoim chrześcijańskim korzeniom.

2. Zapraszamy w najbliższą środę na nabożeństwo ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Do skarbonki przy kapicy można składać kartki z intencjami modlitewnymi; wieczorem natomiast zapraszamy na "Apel Jasnogórski” w intencji naszej Ojczyzny o godz. 21.00.

3. W najbliższy piątek 12.07. wieczorną Mszą św. rozpocznie się modlitwa "Jerycha Różańcowego” . Adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa do soboty do godz. 17.15. Zachęcamy, aby znaleźć trochę czasu na osobistą modlitwę, tym samym włączając się w ten wielki nurt modlitwy Kościoła.

4. W sobotę 13.07 tradycyjnie w naszej parafii o godz. 17.15 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Podczas objawień w Fatimie Maryja prosiła, aby ludzie odmawiali różaniec, by ratować ludzkość przed katastrofą. Na naszych oczach dokonuje się erozja wartości, autorytetów; świat zmierza ku samozagładzie. Będziemy modlili się o opamiętanie i nawrócenie.

5. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne.

6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. W najnowszej "Niedzieli” relacja ks. Marcina Miczkuły z otwarcia "Klubu Seniora”


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 30.06.2019 r.

1. W najbliższy czwartek modlić się będziemy podczas wieczornego nabożeństwa w intencji nowych, licznych i świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

2. W pierwszy piątek miesiąca ks. Prałat odwiedzi chorych z Komunią św. Od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja oraz okazja do spowiedzi świętej.

3. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.15

4. Wszystkim drogim Parafianom, udającym się na letni wypoczynek, życzymy przede wszystkim dobrego czasu dla podreperowania swojego zdrowia, wspaniałych wakacyjnych przeżyć i szczęśliwego powrotu do domu. Nie zapominajmy w czasie wakacji o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Cieszymy się bardzo, że ks. Marcin Miczkuła zorganizował w tym roku wyjazd dla dzieci na Węgry. Wszyscy wrócili zadowoleni i szczęśliwi.

5. Tydzień temu "Parafialna Caritas” zbierała do puszek na wakacje dla dzieci z rodzin najuboższych. Zebraliśmy sumę 1.395,70 złotych. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie dzieła służącemu dzieciom naszej Archidiecezji.

6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Niech lektura artykułów i doniesień prasowych będzie dla nas duchowym pokrzepieniem.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 23.06.2019 r.

1. Jutro w Liturgii obchodzimy Uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela, w piątek wspomnienie św. Ireneusza, a w sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

2. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy paniom i panom za przygotowanie czterech ołtarzy, przyozdobienie parafialnych chorągwi - a także za ich niesienie podczas procesji. Naszą wdzięczność kierujemy do wszystkich ministrantów, lektorów, scholii. Bóg zapłać za atmosferę modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu.

3. Rozpoczęły się wakacje dzieci, młodzieży, studentów. Wszystkim drogim Parafianom, udającym się na letni wypoczynek, życzymy przede wszystkim dobrego czasu dla podreperowania swojego zdrowia, wspaniałych wakacyjnych przeżyć i szczęśliwego powrotu do domu. Nie zapominajmy w czasie wakacji o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

4. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30 Po nabożeństwie w ramach Oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem. W środę zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00 przy figurze Matki Bożej.

5. Dziś członkowie "Caritas” zbierają do puszek ofiary na sfinansowanie organizacji wypoczynku dla dzieci z rodzin biednych, niewydolnych społecznie, z różnymi niepełnosprawnościami. Każdego roku "Caritas Archidiecezjalna” organizuje z zebranych środków wypoczynek dla ponad tysiąca dzieci. Jeśli ktoś ma takie pragnienie serca, aby wesprzeć dzieło można to uczynić przy wyjściu z kościoła. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy.

6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Niech lektura artykułów i doniesień prasowych będzie dla nas duchowym pokrzepieniem i umocnieniem w wierze. W najnowszej "Niedzieli” swój artykuł zamieścił ks. Marcin Miczkuła.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F