Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.





Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...



strona główna
Dziś poniedziałek, 21 października 2019 r, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 13 sierpnia 2017 r.

1. Dziś niedziela inwestycyjna. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. W ostatnim czasie przygotowaliśmy pełną dokumentację remontu kościoła w Świętem. Całość dokumentacji kosztowała 20 000 zł. Jako wspólnota czujemy się odpowiedzialni za tę cząstkę lokalnego kościoła. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

2. Dziś o godz. 18.00 rozpoczniemy uroczyste nabożeństwo fatimskie połączone z precesją. Serdecznie zapraszamy, szczególnie, że obchodzimy w tym roku setna rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie.

3. W uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia, Msze św. w naszej Kolegiacie sprawowane będą według porządku niedzielnego. O godz. 11:00 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny. Przypominamy o szlachetnym zwyczaju poświęcania wianków z kwiatów polnych i ziół. Aktu poświęcenia dokonamy na zakończenie każdej Mszy św.

4. Dnia 15 sierpnia z naszej Kolegiaty wyruszy już XXIX Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Wymarsz o godz. 4:00. Msza św. kończąca pielgrzymkę w sanktuarium o godz. 13:00. Zapisy na trasie pielgrzymki.

5. W tym roku przypada 60-ta rocznica powstania naszej parafii. Jest to doniosłe wydarzenie, do którego też chcemy się duchowo przygotować. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy tydzień dziękczynienia za powstanie naszej Wspólnoty Parafialnej, szczególnie będziemy dziękować za sakramenty, które były udzielane w naszej parafii. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:00 będziemy dziękować za sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy św. udzielenie sakramentu namaszczenia chorych. Wszystkich, którzy opiekują się chorymi prosimy o przywiezienie do kościoła chorych i starszych, aby oni również mogli przeżyć, umocnieni sakramentami, odpust i jubileusz parafialny. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:30 będziemy dziękować za sakrament małżeństwa. Podczas tej Mszy św. specjalne błogosławieństwo dla jubilatów, którzy ślubowali w 1957, 1967 i 1992 r. Prosimy, parafian, którzy nie otrzymali jeszcze zaproszenia, aby zgłosili się dziś po Mszy św. w zakrystii. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 zapraszamy do Kolegiaty na Godzinę Miłosierdzia. Również w przyszłą niedzielę o godz. 21:00 zapraszamy na procesję fatimską ulicami naszego miasta. Wraz z figurą Matki Bożej i modlitwą różańcową wyruszymy pomiędzy nasze domy, aby w tym szczególnym roku jubileuszu Fatimy dać świadectwo naszej wiary. Szczegółowy plan jubileuszu parafii będzie dostępny w przyszłą niedzielę.


 



Ogłoszenia Duszpasterskie - XVIII Niedziela zwykła 6 sierpnia 2017 r.

1. W tym roku przypada 60-ta rocznica powstania naszej parafii. Jest to doniosłe wydarzenie w historii Kościoła na Pomorzu Zach i Stargardu. Kolegiata została dźwignięta z ruin i stała się Świątynią poświęconą NMP Królowej Świata. W niedzielę 20.08 rozpoczniemy tydzień dziękczynienia za powstanie naszej Wspólnoty Parafialnej. Tradycyjnie w tym dniu nasza parafialna „Caritas” wraz w woluntariuszami i ludźmi zaangażowanymi zorganizuje „Festyn Parafialny”. Dasze informacje na temat obchodów naszego Jubileuszu zostaną podane w najbliższym czasie.

2. W najbliższą środę, 9.08 po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie pielgrzymów udających się do Wilna w dniach od 25.09-30.09. Prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty.

3. W przyszłą niedzielę tzw. „niedzielę inwestycyjna” ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na cele budowlano- remontowe prowadzone w naszej Kolegiacie.

4. Mszą św. O godz. 18 w najbliższą sobotę rozpoczniemy „Jerycho różańcowe”. , które potrwa do niedzieli do godziny 18.00. zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.

5. W przyszłą niedzielę 13.08 o godz. 18.00 rozpoczniemy uroczyste nabożeństwo fatimskie połączone z precesją. Serdecznie zapraszamy, szczególnie, że obchodzimy w tym roku setna rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie.

6. Informujemy, że 2.09. br. o godz. 19.00 w salce parafialnej rozpoczniemy cykl spotkań w ramach kursu przedmałżeńskiego, dla osób przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Bardzo prosimy o poinformowaniu zainteresowanych o tym wydarzeniu.


 



Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 30 lipca 2017 r.

1. W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Ignacego Loyolę, we wtorek św. Alfonsa Marię Liguori, a w piątek św. Jana Marię Vianneya.

2. Jesteśmy praktycznie na półmetku wakacji. Czas urlopowy na pewno sprzyja regeneracji sił, odetchnieniu od bieżących problemów życiowych. Wszystkim udającym się na zasłużony wypoczynek życzymy dobrej pogody, radości z przebywania wśród najbliższych. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się podczas wieczornego nabożeństwa o liczne i święte powołania do zakonu i kapłaństwa.

4. W I piątek miesiąca o godz. 12:00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących. Ks. Prałat odwiedzi chorych z Najśw. Sakramentem. Od godz. 17:00 okazja do spowiedzi.

5. W I sobotę miesiąca o godz. 18:00 Msza św. połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca na Eucharystię o godz. 11:00. We Mszy św. modlić się będziemy w intencjach żywych i zmarłych krzewicieli nabożeństwa do Matki Bożej Różańcowej. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.


 



Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 23 lipca 2017 r.

1. W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Kingę, we wtorek św. Jakuba, w środę św. Joachima i Annę, a w sobotę św. Martę.

2. W minioną niedzielę wierni naszej parafii wsparli odbudowę spalonej, zabytkowej wieży Katedry w Gorzowie sumą 1 312 zł. Wszystkim Ofiarodawcom w imieniu Ks. Bp. Tadeusza Lityńskiego składamy nasze podziękowanie.

3. We wtorek wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Tego dnia po Mszy św. wieczornej poświęcenie pojazdów.

4. Zapraszamy w środę na nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a o godz. 21:00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej.

5. Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Niech te gazety umilą nam czas wakacji.


 




projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F