Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś wtorek, 26 czerwca 2019 r, imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 30 kwietnia 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek św. Atanazego i Zygmunta, w czwartek św. Floriana, patrona strażaków, w piątek św. Stanisława Kazimierczyka, a w sobotę obchodzimy święto św. apostołów Filipa i Jakuba.

2. Dziś po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na pomoc Syryjczykom. Caritas buduje 6000 mieszkań dla uchodźców. Chciejmy wesprzeć to dzieło charytatywne. W ten sposób daje się perspektywę powrotu do normalności tysiącom ludzi, szczególnie, że na naszych oczach rozgrywa się ten dramat.

3. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj. Każdego dnia będziemy spotykać się na nabożeństwie majowym o godz. 17:30. Nabożeństwo majowe dla dzieci w piątek o godz. 16:30. Nabożeństwo dla kandydatów do bierzmowania we wtorek i czwartek o godz. 17:30.

4. Jutro, 1 maja, wspominamy św. Józefa Robotnika, patrona ludzi pracy. W tym dniu o godz. 18:00 pragniemy modlić się za tych, którzy budują swoją pracą przyszłość naszej Ojczyzny.

5. We wtorek, 3 maja, będziemy obchodzić uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Tego dnia wspominamy 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w naszej kolegiacie będą sprawowane w porządku niedzielnym. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem wojska, służb mundurowych i pocztów sztandarowych o godz. 11:00. Eucharystię uświetniać będzie Chór Echo Arioso i Orkiestra Dęta naszych stargardzkich kolejarzy. Po Mszy św. w Kolegiacie na Rynku Staromiejskim będą miały miejsce uroczystości państwowe. Na to wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta, Starosta Stargardzki, Dowódcy Jednostek Wojskowych, Policji, Straży Pożarnej, Straży Więziennej i Straży Miejskiej.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 23 kwietnia 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski; we wtorek święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

2. Dziś Niedziela Miłosierdzia - uroczystość ustanowiona przez św. Jana Pawła. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, koronka oraz zakończenie nowenny, dziś o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy.

3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11:00 będzie śpiewał chór Echo Arioso.

4. Jutro o godz. 17:00 będzie sprawowana Msza św. w intencji żołnierzy II Batalionu Saperów. Liturgii przewodniczył będzie Ks. Kapelan. Serdecznie zapraszamy wszystkich żołnierzy i służby mundurowe na tę Eucharystię.

5. Jutro o godz. 17:00 spotkanie w salce dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum, natomiast we wtorek o godz. 17:00 spotkanie dla klas I i II gimnazjum.

6. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie przed pielgrzymką do Kielc.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 16 kwietnia 2017 r.

1. Radość płynąca z tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa przenika te dni, kiedy dziękujemy Bogu za dar Odkupienia. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza wszystkich drogich nam Parafian i miłych Gości swoją łaską, niech obdarza pokojem i swoim błogosławieństwem.

2. Bardzo dziękujemy za wspólne przeżycie Wielkiego Tygodnia, za wspólną modlitwę, czuwanie, dobre postanowienia. W sposób szczególny chcemy podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszej Kolegiaty na Święta Zmartwychwstania. W Wielki Poniedziałek liczna grupa parafian podjęła się sprzątania Kolegiaty. Efekt jest widoczny! Bóg zapłać!

3. Nasza parafialna Caritas przygotowała ponad 100 paczek dla rodzin potrzebujących. Ogromny wysiłek nie tylko w przygotowanie tej pomocy materialnej, ale także w rozprowadzenie świec, kartek świątecznych. Wszystkim z całego serca dziękujemy.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone w drugą niedzielę miesiąca. Na cele inwestycyjne złożono sumę 7 341 zł. Wszystkim Ofiarodawcom z całego serca dziękujemy. Nasza Kolegiata pięknieje, ale mamy świadomość, że dokonuje się to dzięki Waszej, Kochani, pomocy!

5. Jestem wdzięczny Ks. Prałatowi Henrykowi, Ks. Andrzejowi, Wikariuszom za ich ofiarną posługę w konfesjonale podczas Wielkiego Tygodnia. Dzięki tej posłudze wielu parafian mogło skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Gorące podziękowania kieruję także pod adresem p. Organisty i p. Zenona, naszego kościelnego.

6. Dziś Nieszpory kończące Triduum Paschalne połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 9 kwietnia 2017 r.

1. Z całego serca dziękujemy Paniom i Panom za przygotowanie palm, które symbolizują uroczysty wjazd Zbawiciela do Jerozolimy i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele inwestycyjne. Cieszy nas, że wieża południowa została pięknie odnowiona. Wkrótce po świętach w kaplicy św. Jana Chrzciciela zostanie zamontowany ołtarz wraz z obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej.

3. Dziś w naszym mieście trwają wybory na stanowisko prezydenta miasta. Zachęcamy wszystkich uprawnionych do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu. Zgodnie z nauką Kościoła obowiązkiem katolików jest udział w życiu społecznym poprzez czynny udział w wyborach.

4. Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.

5. W poniedziałek o godz. 17:00 do naszej wspólnoty przybędzie Ks. Abp Andrzej Dzięga, który przewodniczyć będzie liturgii przyjęcia do Kapituły Kolegiackiej nowych kanoników gremialnych i honorowych. O godz. 17:30 rozpoczną się nieszpory kapitulne. Wszystkich z całego serca zapraszamy.

6. We wtorek, przy Bramie Pyrzyckiej, o godz. 19:00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.

7. W środę ks. Marcin Miczkuła będzie obchodził imieniny. Solenizant będzie sprawował Mszę św. o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F