Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r, imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 23 lipca 2017 r.

1. W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Kingę, we wtorek św. Jakuba, w środę św. Joachima i Annę, a w sobotę św. Martę.

2. W minioną niedzielę wierni naszej parafii wsparli odbudowę spalonej, zabytkowej wieży Katedry w Gorzowie sumą 1 312 zł. Wszystkim Ofiarodawcom w imieniu Ks. Bp. Tadeusza Lityńskiego składamy nasze podziękowanie.

3. We wtorek wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Tego dnia po Mszy św. wieczornej poświęcenie pojazdów.

4. Zapraszamy w środę na nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a o godz. 21:00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej.

5. Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Niech te gazety umilą nam czas wakacji.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 16 lipca 2017 r.

1. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Abp. Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego w całej diecezji zbierane są ofiary na odbudowę wieży katedralnej w Gorzowie Wielkopolskim. Jak pamiętamy, 01 lipca pojawił się ogień, który strawił historyczną wieżę Katedry NMP. Diecezja szczecińsko-kamieńska należy do naszej metropolii, stąd ten gest solidarności. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie.

2. W minioną niedzielę na nasze inwestycje parafialne zebraliśmy sumę 5.931 zł. Z całego serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie, ale także i zrozumienie dla naszych działań. Chcemy, aby nasza Kolegiata piękniała i była chlubą parafii i naszego pięknego miasta.

3. Zapraszamy w każdą środę na nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Do skrzynki przy kaplicy Matki Bożej można wrzucać kartki z intencjami, w których będziemy się wspólnotowo modlić. W środę także o godz. 21:00 Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej. Zapraszamy.

4. Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Niech te gazety umilą nam czas wakacji.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - XIV Niedziela zwykła 2 lipca 2017 r.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w bieżącym tygodniu: we wtorek św. Benedykta z Nursii a w środę świętych Brunona i Bonifacego.

2. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. W ostatnim czasie złożyliśmy wniosek na dofinansowanie remontu kościoła w Świętem. Przygotowanie wniosku i dokumentacji na planowaną renowację świątyni pochłonęło ponad 11.000 złotych. Jest to poważny koszt, niemniej możliwe to jest dzięki wsparciu jakie otrzymujemy od wiernych naszej parafii i ludzi, którym leży na sercu dbałość o dziedzictwo przekazane nam przez pokolenia. Wszystkim ofiarodawcom, dobrodziejom składamy nasze podziękowanie i zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.

3. Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie zwróciła się do nas z prośbą, aby uwrażliwić osoby starsze, samotne na problem wyłudzeń pieniędzy, do których dochodzi w naszym mieście. Często przestępcy działają metodą na tzw. „wnuczka”, mówiąc przez telefon, że ktoś z rodziny uległ wypadkowi i należy szybko przekazać pieniądze na pokrycie kosztów transportu lub leczenia. W ostatnim czasie były przypadki podawania się przestępców za funkcjonariuszy CBA, którzy niby załatwiają odstąpienie od czynności operacyjnych wobec osób, które popełniły jakieś wykroczenie. Bardzo prosimy, aby nie ulegać emocjom i sprawdzać dokładnie, kto zwraca się do nas o jakiekolwiek pieniądze. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o zwracanie się do Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112.

4. Parafialna Caritas prowadzi nadal akcję wspierania rodzin w Syrii. Gromadzone są środki finansowe na potrzeby utrzymania rodzin dotkniętych wojną. Zainteresowany pomocą prosimy o kontakt z paniami z Caritasu w sklepiku parafialnym.

5. W przyszłą sobotę Ks. Prałat Henryk Ozga obchodzić będzie swoje imieniny. Dostojny Solenizant przewodniczyć będzie Mszy św. w sobotę o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie okazja, aby złożyć Ks. Prałatowi życzenia imieninowe.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 2 lipca 2017 r.

1. Wakacje to czas wypoczynku, urlopów. Wszystkim udającym się na letni wypoczynek życzymy pięknych wrażeń, uspokojenia swojego serca i przede wszystkim harmonii ducha. Nie zapominajmy w czasie urlopu o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

2. W minioną niedzielę Caritas Parafialna zebrała 1470 zł na kolonie organizowane przez Caritas dla dzieci z rodzin najuboższych. Wszystkim Ofiarodawcom z całego serca dziękujemy za wrażliwość na potrzeby dzieci.

3. W I czwartek miesiąca modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne do Chrystusowego kapłaństwa.

4. W I piątek miesiąca o godz. 12:00 Msza św. w int. chorych.

5. W I sobotę miesiąca wieczorna Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Niech publikatory Niedziela i Gość Niedzielny będą dla nas miłą lekturą podczas letniego wypoczynku.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F