Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 21 października 2019 r, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 8 października 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w piątek obchodzimy wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

2. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne i spłatę zobowiązań za gruntowny remont plebanii. Bardzo nas cieszy, że nasza Kolegiata wzbogaciła się o nowy witraż św. Antoniego. Wszystkim Ofiarodawcom z całego serca dziękujemy.

3. Dziś w całej Polsce obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją! Tego dnia młodzież na ulicach miast zbiera fundusze przeznaczone na stypendia naukowe dla uczniów i studentów z rodzin najuboższych. Chciejmy i my wesprzeć ten żywy pomnik św. Jana Pawła.

4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30, różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 16:30.

5. We wtorek, na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

6. W czwartek 12 października, po Mszy św. wieczornej, rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do piątkowej Mszy św. wieczornej.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 1 października 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Świętych Aniołów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustynę Kowalską, a w sobotę Matkę Bożą Różańcową.

2. Rozpoczynamy dziś miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30, różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 16:30.

3. We wtorek, na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum. Po Mszy św. wieczornej o 18:45 spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klas VII i II gimnazjum.

4. W czwartek o godz. 16:30 w Kolegiacie rozpocznie się procesja różańcowa.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na wieczorną Eucharystię zapraszamy ministrantów, lektorów i ich rodziców. Będziemy modlili się o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów. Na to spotkanie zapraszamy również chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu.

6. W I piątek miesiąca o godz. 12:00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących. W tym dniu Ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 17:00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 24 września 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy w piątek święto Św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, a w sobotę św. Hieronima.

2. Dziś o godz. 12:30 Msza św. i konferencja dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.

3. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, o 18:45, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

4. W czwartek, 28 września, na całym świecie organizowana jest akcja modlitewna Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata. My również włączamy się w ten nurt modlitwy. Tego dnia o godz. 15:00 koronka odmawiana będzie na skrzyżowaniu ulic: Bydgoskiej i Skłodowskiej-Curie oraz Łokietka, Pocztowej i Złotników. Serdecznie zapraszamy.

5. Przypominamy, że jest możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej zbiorowej. Zbliża się listopad, a Msza św. gregoriańska jest szczególną modlitwą za zmarłych. Codziennie w intencji poleconych zmarłych będzie sprawowana Eucharystia. Chciejmy włączyć się w tę modlitwę Kościoła.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Codziennie o godz. 17:30 będziemy modlić się na różańcu. Spełniamy tym samym prośbę Matki Bożej wzywającą w Fatimie, aby codziennie odmawiać różaniec.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 17 września 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w poniedziałek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, w czwartek św. Mateusza Apostoła a w sobotę wspominamy św. o. Pio.

2. W minioną niedzielę na tacę zebraliśmy sumę 6.292 zł. Wszystkim Ofiarodawcom z całego dziękujemy. To budujący znak dla nas, że wspólnota parafialna uczestniczy bardzo konkretnie w dziele rewitalizacji naszej Kolegiaty.

3. Jutro obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona ministrantów i młodzieży. W związku z tym zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18:00 ministrantów i kandydatów do bierzmowania z klasy VII oraz II i III gimnazjum. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów z III gimnazjum.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się konferencja i spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. Prosimy, aby tak zaplanować czas, by móc w tym spotkaniu uczestniczyć.

5. Informujemy, że jest możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej zbiorowej, która będzie sprawowana w listopadzie. Wielu parafian prosi, aby móc dołączyć imiona i nazwiska zmarłych, by byli polecani w kolejnych Mszach św. W sprawie Mszy św. gregoriańskich prosimy o kontakt z ks. Marcinem Miczkułą.

6. W piątek, 22 września, o godz. 19:00 odbędzie się koncert Chóru Echo Arioso i Chóru z Norwegii. Wstęp bezpłatny. Chciejmy skorzystać z tej oferty kulturalnej dla naszej Kolegiaty. To także wielka promocja świątyni w zaprzyjaźnionej Norwegii.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F