Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś sobota, 25 maja 2019 r, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 11 czerwca 2017 r.

1. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: we wtorek św. Antoniego z Padwy, w środę bł. bp. Michała Kozala, a w sobotę św. Brata Alberta.

2. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary, które zostały złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. W ostatnim czasie udało się wymienić stare, popękane i poklejone różnymi rodzajami szkła, okna w ambicie. Można się przejść wokół ołtarza i zobaczyć nowe oszklenie. Chcielibyśmy podziękować za pomoc dla naszej parafii rodzinom, które systematycznie w kopertach składają ofiary na cele inwestycyjne. To duże wsparcie dla prowadzenia dalszych prac w Kolegiacie. Wszystkim Dobroczyńcom składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

3. W minioną niedzielę na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie zebraliśmy sumę 1113 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy nasze podziękowanie.

4. W tym tygodniu spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy w tym roku przystąpią do tego sakramentu w poniedziałek i piątek o godz. 18:30, a we wtorek o 16:30. Spowiedź św. w sobotę o godz. 9:00. Próba ze świadkami w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30.

5. W poniedziałek, 12 maja, po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Jerycho Różańcowe, które potrwa do wtorkowej Mszy św. wieczornej.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 4 czerwca 2017 r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zalęknieni, zebrani w Wieczerniku Apostołowie zostają napełnieni Duchem Świętym, który sprawia, że stają się mężni, pełni nadziei głoszą Ewangelię. Niech moc Ducha Świętego ożywia nasze życie modlitwy, medytacji, naszą codzienność chrześcijańską.

2. Dziś przeżywamy "Dzień Dziękczynienia”. Bogu składamy dzięki za dar niepodległości. Symbolem odzyskania przez Polskę wolności jest budowana w Wilanowie Świątynia Opatrzności Bożej. Po Mszy św. można złożyć ofiarę na ten szczytny cel. Niech dom Boży, który powstaje w centrum Polski będzie wsparty „cegiełką” także od nas, od naszej rodziny.

3. W tym tygodniu w liturgii: jutro obchodzimy Uroczystość NMP Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

4. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30.

5. W poniedziałek o godz. 18:30 spotkanie dla wszystkich przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania w tym roku.

6. Od poniedziałku w naszej Archidiecezji będziemy przeżywać Tydzień Ewangelizacyjny. W naszej kolegiacie będzie on miał następujący przebieg: od poniedziałku do środy po Mszy św. wieczornej sprawowane będą nabożeństwa uwielbienia. W czwartek o 16:30 w kolegiacie rozpoczniemy różaniec w intencji Ojczyzny, który będziemy odmawiać w procesji ulicami naszego miasta. W piątek po Mszy św. wieczornej będziemy przeżywać wieczór misyjny, natomiast w sobotę wieczorem będziemy modlić się o świętość naszych rodzin.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 28 maja 2017 r.

1. W środę zakończymy nabożeństwa majowe. Od 01 czerwca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30.

2. Przez najbliższy tydzień podczas nabożeństwa wieczornego nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą od poniedziałku do piątku na nabożeństwo o godz. 17:30, a następnie uczestniczą we Mszy św. wieczornej. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zatroszczyli się o religijne wychowanie swoich dzieci i poprzez ich świadectwo wiary dzieci mogły podczas I Komunii św. potwierdzić akt wiary.

4. W poniedziałek o godz. 18:30 spotkanie dla wszystkich przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania w tym roku.

5. W I czwartek miesiąca modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne do Chrystusowego kapłaństwa.

6. W I piątek miesiąca o godz. 12:00 Msza św. w int. chorych. Ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 21 maja 2017 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy w środę NMP Wspomożycielkę Wiernych, a w piątek, św. Filipa Nereusza, jest to jednocześnie Dzień Matki. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 chcemy modlić się w intencji wszystkich matek prosząc dla żyjących o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych o radość Nieba.

2. W minioną niedzielę na nasze inwestycje zabraliśmy 7218 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy nasze podziękowanie. W tzw. "międzyczasie” zostały oszklone doświetlenia nad drzwiami wejściowymi, a także okno po prawej stronie od wejścia bocznego. Wkrótce w tym miejscu pojawi się witraż ku czci św. Antoniego.

3. W poniedziałek o godz. 18:30 spotkanie dla wszystkich przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania w tym roku.

4. W najbliższy piątek podczas wieczornego nabożeństwa rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Niech nasza modlitwa i wewnętrzne otwarcie się na działanie łaski płynącej od Chrystusa przemienia nasze życie osobiste i rodzinne.

5. Zapraszamy do udziału w spotkaniu modlitewnym na Polach Lednickich. Młodzież i dorosłych prosimy o skontaktowanie się z p. Małgosią lub ks. Marcinem Miczkułą.

6. Nasza parafialna Caritas wychodzi z inicjatywą pomocy rodzinom syryjskim "Rodzina - rodzinie”. Chętnych pragnących wspomóc tę inicjatywę, wpłacając środki na ten cel prosimy o kontakt w naszym parafialnym sklepiku.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F