Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 23 września 2019 r, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 15 października 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w poniedziałek wspominamy św. Jadwigę Śląską, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę św. Łukasza Ewangelistę, w piątek św. Jana Kantego.

2. Z całego serca dziękujemy za wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary zebrane w dzień papieski w wysokości 1811 zł zostały przesłane. Wszystkim Ofiarodawcom składamy "Bóg zapłać”.

3. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 6630 zł. Spłacamy nadal zobowiązania związane z kapitalnym remontem plebanii, ale także myślimy o nowych inwestycjach. To wszystko jest możliwe dzięki dobroci serca Parafian i wszystkich ludzi, dla których Kolegiata jest wartością ponadczasową.

4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30, różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 16:30.

5. W poniedziałek, na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie zgromadzili się na zakończenie tegorocznych jubileuszowych nabożeństw fatimskich. Dziękujemy za wspólną modlitwę, spowiedzi św. oraz przyjętą Komunię św. To piękna manifestacja wiary, a jednocześnie spełnienie prośby Matki Bożej o codziennej modlitwie na różańcu.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 8 października 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w piątek obchodzimy wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

2. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne i spłatę zobowiązań za gruntowny remont plebanii. Bardzo nas cieszy, że nasza Kolegiata wzbogaciła się o nowy witraż św. Antoniego. Wszystkim Ofiarodawcom z całego serca dziękujemy.

3. Dziś w całej Polsce obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją! Tego dnia młodzież na ulicach miast zbiera fundusze przeznaczone na stypendia naukowe dla uczniów i studentów z rodzin najuboższych. Chciejmy i my wesprzeć ten żywy pomnik św. Jana Pawła.

4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30, różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 16:30.

5. We wtorek, na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

6. W czwartek 12 października, po Mszy św. wieczornej, rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do piątkowej Mszy św. wieczornej.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 1 października 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Świętych Aniołów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustynę Kowalską, a w sobotę Matkę Bożą Różańcową.

2. Rozpoczynamy dziś miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30, różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 16:30.

3. We wtorek, na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum. Po Mszy św. wieczornej o 18:45 spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klas VII i II gimnazjum.

4. W czwartek o godz. 16:30 w Kolegiacie rozpocznie się procesja różańcowa.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na wieczorną Eucharystię zapraszamy ministrantów, lektorów i ich rodziców. Będziemy modlili się o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów. Na to spotkanie zapraszamy również chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu.

6. W I piątek miesiąca o godz. 12:00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących. W tym dniu Ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 17:00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 24 września 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy w piątek święto Św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, a w sobotę św. Hieronima.

2. Dziś o godz. 12:30 Msza św. i konferencja dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.

3. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, o 18:45, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

4. W czwartek, 28 września, na całym świecie organizowana jest akcja modlitewna Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata. My również włączamy się w ten nurt modlitwy. Tego dnia o godz. 15:00 koronka odmawiana będzie na skrzyżowaniu ulic: Bydgoskiej i Skłodowskiej-Curie oraz Łokietka, Pocztowej i Złotników. Serdecznie zapraszamy.

5. Przypominamy, że jest możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej zbiorowej. Zbliża się listopad, a Msza św. gregoriańska jest szczególną modlitwą za zmarłych. Codziennie w intencji poleconych zmarłych będzie sprawowana Eucharystia. Chciejmy włączyć się w tę modlitwę Kościoła.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Codziennie o godz. 17:30 będziemy modlić się na różańcu. Spełniamy tym samym prośbę Matki Bożej wzywającą w Fatimie, aby codziennie odmawiać różaniec.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F