Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 21 sierpnia 2019 r, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 18.08.2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Bernarda, w sobotę św. Bartłomieja Apostoła.

2. Trwają w naszej wspólnocie "Misje u stóp Krzyża”. W miniony piątek zostały intronizowane w naszej Kolegiacie relikwie Krzyża św. oraz "Krzyż Ottonowy”- najstarszy wizerunek Zbawiciela ukrzyżowanego, który został przywieziony przez św. Biskupa z Bambergu św. Ottona. Czas nawiedzenia świętych relikwii przeżywać będziemy przez najbliższy tydzień. Szczegółowy program został dostarczony wraz z najnowszym egzemplarzem Stargardzkiego Informatora Samorządowego, oraz można wziąć ze sobą przy wyjściu z kościoła.

3. Dziś o 15:00 Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zapraszamy do uczestnictwa. Dajmy żywe świadectwo naszej wiary.

4. Bardzo dziękuję p. Antoniemu Matysowi, członkom Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich, ks. Marcinowi Kalacie i wszystkim pielgrzymom za zorganizowanie, udział i piękne świadectwo wiary podczas pielgrzymki do "Fatimskiej Pani na Os. Słonecznym”.

5. W najbliższy czwartek 22.08.2019 przeżywać będziemy nasz odpust parafialny: Święto NMP Królowej Świata. Eucharystia połączona będzie z procesją wokół Kolegiaty. Chcemy wyśpiewać Matce Bożej naszą wdzięczność za wszystkie dary i łaski, które otrzymaliśmy. W tym dniu także pragniemy podziękować za posługę kapłańską ks. Marcina Kalaty i ks. Marcina Miczkuły, którzy zostali skierowani przez księdza Arcybiskupa do nowych parafii. Ich praca i zaangażowanie zasługują na to, aby z serca wyrazić wdzięczność za duszpasterską troskę i postawę kapłańską.

6. Od piątku 23.08. do niedzieli 25.08.na naszym Rynku Staromiejskim organizowany jest "Jarmark u Królowej Świata”. To już trzecia edycja. Na naszą szczególną uwagę zasługują koncerty: w piątek: o 17.00 muzyka gospel pod dyrekcją pani Marii Pyry a potem muzyka szantowa w wykonaniu zespołu "Old Schmugler”; w sobotę cudowny, młodzieżowy koncert "Siewcy Lednicy”, a w niedzielę na zakończenie jarmarku o 16.00 w Kolegiacie "Stargardzka Camerata”. Program jest bogaty, przyjadą rożni wystawcy. Zapraszajmy naszych znajomych, sąsiadów, aby zarówno Kolegiata jak i Rynek Staromiejski zapełniały się. Jest to święto parafii, Kolegiaty i wszystkich mieszkańców Stargardu.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 11.08.2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia: wspominamy w środę św. Maksymiliana Marię Kolbego a sobotę św. Jacka.

2. W poniedziałek 12.08. Mszą św. wieczorną rozpocznie się czuwanie modlitewne w ramach "Jerycha Różańcowego”. Niech każdy z nas znajdzie choć kwadrans, aby adorować Najświętszy Sakrament i modlić się w intonacjach naszych rodzin.

3. W środę o godz. 17.15 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Chcemy spełniać prośbę Matki Bożej skierowaną do trojga pastuszków, aby odmawiać różaniec w instancji pokoju na świecie.

4. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas wszystkich Mszy św. zostaną poświęcone zboża, zioła i owoce. W tym dniu o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Liturgia w intencji naszej Ojczyzny z udziałem: władz naszego miasta, powiatu, służb mundurowych, pocztów sztandarowych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W uroczystość Wniebowzięcia NMP z naszej Kolegiaty wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka organizowana przez środowiska kolejarzy do Sanktuarium Matki Bożej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pielgrzymka wyruszy z naszej Kolegiaty o godz. 4.00 rano. Zapisy na pielgrzymkę w dniu rozpoczęcia, dodatkowe informacje znajdują się na plakatach.

6. W najbliższy piątek o godzinie 18.00 rozpoczną się w naszej wspólnocie "Rekolekcje u stóp Krzyża”. Zostanie przywieziony do nas kopia "Krzyża Ottonowego”, przy którym w całej naszej Archidiecezji gromadzą się wierni, aby podziękować za dar świętej wiary i prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. Program nabożeństw można wziąć ze sobą przy wyjściu z kościoła.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 4.08.2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia: we wtorek obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego; 8.08 wspomnienie liturgiczne św. Dominika, a w piątek święto św. Teresy Benedykty - Edyty Stein

2. Informujemy, iż 15.08 br. z naszej Kolegiaty wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka organizowana przez środowiska kolejarzy do Sanktuarium Matki Bożej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pielgrzymka wyruszy z naszej Kolegiaty o godz. 4.00 rano. Zapisy na pielgrzymkę w dniu rozpoczęcia, dodatkowe informacje znajdują się na plakatach.

3. "Caritas parafialna” zorganizowała także w tym roku akcję "Tornister pełen uśmiechów”. Bardzo dziękujemy Państwu za wyposażenie plecaków w przybory szkolne, które zapewne ucieszą naszych małych Rodaków mieszkających na Białorusi. Przy tej okazji wyrażamy naszą wdzięczność członkom naszej "Caritas”, wiele godzin pracy i zaangażowania ofiarują Panie dla posługi wobec najbardziej potrzebujących. Za to jesteśmy bardzo wdzięczni.

4. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne.

5. Zapraszamy w najbliższą środę na nabożeństwo ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Do skarbonki przy kapicy można składać kartki z intencjami modlitewnymi; wieczorem natomiast zapraszamy na "Apel Jasnogórski” w intencji naszej Ojczyzny o godz. 21.00.

6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Do naszej parafii trafia 15 egzemplarzy "Niedzieli” z naszym ekskluzywnym dodatkiem "Kościół nad Odrą i Bałtykiem”. Stąd gorąca prośba, aby lektura "Niedzieli” stała się stałym punktem naszego życia. Zapraszamy do lektury.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 28.07.2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia jutro wspomnienie św. Marty; w najbliższą środę św. Ignacego z Loyoli.

2. W najbliższy czwartek w naszej Kolegiacie będzie sprawowana o godz. 17.00 uroczysta Msza św. w intencji poległych podczas Powstania Warszawskiego. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości, która stanowi wyraz hołdu dla tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.

3. W pierwszy piątek miesiąca ks. Prałat odwiedzi chorych z Komunia św. Od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i okazja do spowiedzi św.

4. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Już dziś informujemy, iż 15.08 br. z naszej Kolegiaty wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka organizowana przez środowiska kolejarzy do Sanktuarium Matki Bożej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pielgrzymka wyruszy z naszej Kolegiaty o godz. 4.00 rano. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym pięknym wydarzeniu.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zachęcamy, aby przyłączyć się do tej wspólnoty permanentnej modlitwy w intencjach naszych rodzin i naszej wspólnoty Parafialnej.

7. "Caritas parafialna” organizuje także w tym roku akcję "Tornister pełen uśmiechu”. Biorąc ze sobą plecak, wyposażając go w materiały piśmiennicze, zeszyty, przybory szkolne włączamy się w dzieło pomocy dla dzieci polskich mieszkających na Białorusi. Pozostało kilka plecaków, które czekają, aby je wyposażyć. Tym z Państwa, którzy tydzień temu zainteresowali się tą akcją w imieniu małych Polaków mieszkających na Białorusi z całego serca dziękujemy.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F