Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 24 kwietnia 2019 r, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 21 kwietnia 2019 r.

1. Dziś na całym świecie wybrzmiewa radosne Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Dzieląc się to radością prosimy Was Kochani Parafianie, mili Goście modlący się z nami, abyście przekazali to wielkanocne przesłanie do tych, którzy nie mogli być z nami: chorych, cierpiących, samotnych, przebywających w szpitalach, zmagających się z różnymi trudnościami zdrowotnymi. Niech Zmartwychwstały Pan wszystkich przeniknie nadzieją, iż On jest prawdziwym zwycięzcą nad śmiercią; niech obdarza swoją łaską i wewnętrznym pokojem.

2. Z całego serca chciałbym podziękować za przygotowanie tych świąt. Szczególne słowa wdzięczności kieruję pod adresem barci kapłanów: ks. Prałata Henryka, ks. Andrzeja, ks. Marcina Kalaty i Ks. Marcina Miczkuły za posługę w konfesjonale, wspólnotową modlitwę oraz za żywe świadectwo wiary. Bóg zapłać za przygotowanie ciemnicy, Grobu Pańskiego - szczególnym zaangażowaniem wykazał się ks. Marcin Miczkuła, jego siostra Agnieszka, ale także ojcowe naszych kapłanów: p. Grzelak i p. Regucki oraz młodzież. Jesteśmy wdzięczni wszystkim lektorom, ministrantom za ich posługę przy ołtarzu. Zawsze można na was liczyć i zawsze posługujecie z wielka godnością i zaangażowaniem. Dziękujemy naszym organistom, panu kościelnemu. Przede wszystkim dziękujemy Wam Kochani za świadectwo wiary i przywiązania do tego kościoła, za wspólną modlitwę.

3. Dziś Nieszpory kończące Triduum Paschalne połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.

4. Jutro zapraszamy wszystkich panów na procesję Emaus. Rozpocznie się ona o godz. 7:00 przy kościele w Strachocinie, a zakończy Mszą św. o godz. 8:00 w Kolegiacie.
Nowenna do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do soboty o godz. 17:50. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie nowenny o godz. 15:00.

5. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjne w tym dniu swoimi ofiarami chcemy wesprzeć Katolicki Uniwersytet Lubelski. Już dziś w imieniu ks. rektora KUL za wsparcie dziękujemy.

6. Święta zawsze kojarzą się z pomocą dla najuboższych i w tym roku nasza Parafialna Caritas przygotowała pomoc dla najuboższych. Bardzo wszystkim wspierającym dzieło miłosierdzia dziękuję. Paczka od Caritas-u, to często był jedyny promyk wsparcia. Za Wasze serca czułe i wrażliwe gorąco dziękujemy.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 14 kwietnia 2019 r.

1. Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Dla chrześcijan jest to najważniejszy okres w kalendarzu liturgicznym, obchodzimy pamiątkę chwalebnej męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Chciejmy tak zaplanować czas, aby we wspólnocie przeżywać tajemnice Misterium Paschalnego.

2. Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.

3. Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po liturgii wieczornej czuwanie modlitewne do godz. 22:00.

4. Jutrznia - poranna modlitwa Kościoła, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8:00.

5. Wielki Piątek. Czuwanie modlitewne dzieci o godz. 9:00, młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich o godz. 14:00. Droga Krzyżowa o godz. 15:00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Gorzkie Żale w Wielki Piątek o godz. 21:00.

6. Wielka Sobota. Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym od 9:00 do 14:30 co pół godziny, w Strachocinie o 10:00, w Świętem o 10:30. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 7 kwietnia 2019 r.

1. Już piąta niedziela, na znak zbliżającej się Niedzieli Palmowej w kościołach zasłania się krzyże. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach św. zostaną poświęcone palmy. O godz. 12.15 zapraszamy na Rynek Staromiejski dzieci, młodzież, dorosłych. Po uroczystym poświęceniu palm przejdziemy w procesji do Kolegiaty, aby w ten sposób nawiązać do wydarzeń wielkotygodniowych. Jak co roku także nasza Parafialna Caritas przygotowała palmy, które będzie można nabyć przed Liturgią.

2. Zapraszamy w najbliższy piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 7.30; 16.30 (nabożeństwo dla dzieci); 17.30 i o godz. 19.00. Dziś rozważania Męki Chrystusa, Gorzkie Żale o godz. 17.30.

3. Nasza parafialna "Caritas” przy wyjściu z kościoła sprzedaje symbole wielkanocne, które mogą posłużyć w przygotowaniu świąt: baranki wielkanocne, kartki świąteczne. Nabywając wspomniane symbole przyczyniamy się do przygotowania paczek świątecznych dla osób samotnych, biednych. Wszystkim Wam, najmilsi, ludzi o wrażliwym sercu za tę pomoc i wsparcie z całego serca dziękujemy!

4. W środę o godz. 17:30 nabożeństwo do św. Rity połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W najbliższą sobotę, 13.04. br. ks. Marcin Miczkuła będzie obchodził swoje święto patronalne, imieniny. Solenizant będzie sprawował Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie okazja, aby osobiście złożyć ks. Marcinowi życzenia.

6. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 31 marca 2019 r.

1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Karol Karwowski, kapłan naszej diecezji, pracujący na co dzień na Ukrainie. Serdecznie ks. Karola witamy w naszej Kolegiacie i życzymy, aby czas wspólnego rozważania Słowa Bożego był dla nas wszystkich błogosławiony. Plan rekolekcji: w niedzielę na wszystkich Mszach św. nauka ogólna; w poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne o godz. 9.00 i 18.00. Na wtorek na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących. Podczas Mszy się zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. W Strachocinie rekolekcje w tych dniach o godz. 17.00. Wiernych ze Świętego prosimy o przyjście do kościoła w Strachocinie.

2. Zapraszamy w najbliższy piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 7.30; 16.30 ( nabożeństwo dla dzieci); 17.30 i o godz. 19.00 ulicami Starego Miasta – początek w Kolegiacie. Dziś rozważania Męki Chrystusa, Gorzkie Żale o godz. 17.30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek ks. Prałat i księża wikariusze odwiedzą chorych z Komunią św.. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. nabożeństwo pierwszosobotnie- wyjątkowo- z racji na uroczystości wieczorne będzie sprawowanie w naszej kolegiacie o godz. 7.30 rano.

4. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 grupa młodzieży i dorosłych z naszej wspólnoty parafialnej przez posługę ks. biskupa Henryka Wejmana otrzyma sakrament bierzmowania. Bardzo dziękujemy ks. Marcinowi Kalacie za całoroczne przygotowywanie młodzieży do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

5. Nasza parafialna "Caritas” przy wyjściu z kościoła sprzedaje symbole wielkanocne, które mogą posłużyć w przygotowaniu świąt: baranki wielkanocne, kartki świąteczne. Nabywając wspomniane symbole przyczyniamy się do przygotowania paczek świątecznych dla osób samotnych, biednych. Wszystkim Wam, najmilsi, ludzi o wrażliwym sercu za tę pomoc i wsparcie z całego serca dziękujemy!

6. Jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszej Niedzieli i Gościu Niedzielnym, znajdują się informacje na tematy aktualne z życia Kościoła. Także w tym tygodniu ks. Marcin Miczkuła, nasz wikariusz, napisał do "Niedzieli” dwa ciekawe artykuły. Chciejmy więc tym bardziej przeczytać ten najnowszy egzemplarz.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F