Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 23 września 2019 r, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli


II Jarmark u Królowej Świata w StargardzieII Jarmark u Królowej Świata w Stargardzie W dniach 24-26 sierpnia br. w Stargardzie odbył się Jarmark u Królowej Świata. Otwarcia jarmarku dokonali: Waldemar Gil, Wicestarosta Stargardzki, Rafał Zając, Prezydent Miasta Stargard, Ewa Sowa, Wiceprezydent Stargardu, Andrzej Haftman, prezes PEC w Stargardzie oraz ks. kan. Janusz Posadzy, kustosz Stargardzkiej Kolegiaty. Przy okazji uroczystości odpustowych ku czci Maryi Królowej Świata na Rynku przez trzy dni wystawiali się rękodzielnicy z całej Polski i realizowany był program kulturalny.


Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko informacyjno-promocyjne PO RYBY 2014-2020 Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Pomiędzy poszczególnymi występami prowadzona była animacja dla dzieci i młodzieży z konkursami z nagrodami ufundowanymi przez Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz organizatora jarmarku, oraz warsztaty taneczne z pokazami w wykonaniu Szkoły Tańca Respect. Na scenie występowały zespoły ludowe: Lipka z Kobylanki, Złota Jesień z Dolic, Suchanianki z Suchania, Pyrzyczanki z Pyrzyc, Łęczyca z Łęczycy, Popowianie z Popowa oraz Jarzębina z Chojny. Znane polskie przeboje polskie i zagraniczne wyśpiewała Wiktoria Pałasz. Piątkowy wieczór umilił zespół Łobuziacy. Sobotni wieczór rozpoczęła na ulicach miasta parada dla Królowej Świata w wykonaniu Bloco Pomerania, najlepszej w Polsce grupy perkusyjnej rytmów samby. Po paradzie, w związku z jubileuszem odzyskania przez Polskę niepodległości, zespół Altos zaprezentował polskie przeboje patriotyczne. Po wzmocnieniu uczuć patriotycznych nadszedł czas na modlitwę, koncert bowiem poprowadził Cantore Gospel, stargardzki zespół śpiewający muzykę gospel. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru był występ ks. Kuby Bartczaka, najlepszego hip-hopowego księdza w Polsce. W niedzielę jarmark na Rynku zakończył Koncert Niepodległościowy podczas którego mogliśmy wspólnie pośpiewać polskie piosenki patriotyczne. Na zakończenie jarmarku słowa podziękowania złożyli wszystkim Rafał Zając, Prezydent Miasta Stargard oraz ks. kan. Janusz Posadzy. Zwieńczeniem wszystkich kulturalnych wystąpień był koncert fortepianowy w Kolegiacie w wykonaniu młodego, zdolnego stargardzkiego pianisty Artura Haftmana, który zaprezentował utwory podkreślające jubileusz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości


© 2018-08-30 15:37:32

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F