Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś sobota, 20 lipca 2019 r, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 12 sierpnia 2018 r.1. W Liturgii Kościoła w nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy we wtorek 14.08 wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, w piątek św. Jacka.

2. Dziś druga niedziela miesiąca, niedziela inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. W dalszym ciągu trwają prace przy przebudowie salek parafialnych. Dekarze zakładają nowy dach, trzeba było wymienić nie tylko dachówki, ale także łaty i kontrłaty. Zakładana jest nowa instalacja elektryczna. Mam nadzieję, że na początku września udostępnimy ten dom i będzie można zobaczyć efekty pracy. Na realizację tych prac nie mamy dotacji, wszystko dzieje się dzięki dobroci Parafian i Przyjaciół Kolegiaty. W dalszym ciągu trwają prace na ścianie południowej Kolegiaty. Uzupełniane są ubytki, wymieniane fugi, cegła poddawana jest procesowi oczyszczania i hrdrofobizacji. Odtwarzane są malowidła podokapowe i laserunki w rozetach. Kilka dni temu prace konserwatorskie oceniła pani Ewa Stanecka, Wojewódzki Konserwator Zabytków ze Szczecina. Pani konserwator wyraziła zadowolenie z przebiegu prac i oceniła bardzo wysoko fachowość firmy "Konsart” ze Szczecina, która podjęła się zadania przywrócenia piękna naszej Kolegiacie. Raz jeszcze wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

3. Dziś wieczorem Mszą św. o godzinie 18.00 rozpocznie się w naszym kościele Jerycho różańcowe. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej Ojczyzny. Modlitwa potrwa do poniedziałku do godziny 17.15, gdyż o tej godzinie rozpocznie się nabożeństwo Fatimskie. Chciejmy znaleźć czas, aby pomodlić się w ciszy i skupieniu w intencji naszych rodzin i nas samych.

4. W uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. w naszej Kolegiacie sprawowane będą według porządku niedzielnego. O godzinie 11.00 Msza św. z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego, gdyż jak wiemy jest to święto wszystkich żołnierzy służących dla dobra Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcimy wianki, wykonane z kwiatów, traw i ziół. W naszej polskiej tradycji uroczystość Wniebowzięcia NMP zwana była "Matki Bożej Zielnej”.

5. 15.08.2018 wspólnota ze Strachocina i Świętego zaprasza na dożynki, dziękczynienie Bogu i ludziom za tegoroczne żniwa. Nie był to łatwy rok dla rolników i działkowców, ale tym bardziej trzeba się modlić wspólnie, aby Bóg nas uchronił od wszelkich klęsk. Msza św. w Strachocinie o godzinie 13.00. Po Mszy św. Mieszkańcy zapraszają na wspólnotowy poczęstunek.


6. Także 15.08 o godzinie 4.00 wyruszy z naszej Kolegiaty piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej na Os. Słonecznym w Szczecinie. Organizatorem pielgrzymki jest Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich i nasza parafia. Bardzo dziękujemy panu Prezesowi Antoniemu Matysowi za podjęcie się zadania organizacji od strony technicznej tej pielgrzymki.

7. Już po raz drugi w ramach przeżywanego odpustu parafialnego organizowany będzie w dniach od 24.08- 26.08.2018 r. "Jarmark u Królowej Świata”. Obok przeżyć duchowych, codziennych nabożeństw, okazji do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, Mszy św., na Rynku Staromiejskim odbywać będą się koncerty, zabawa dla dzieci, będzie także okazja do skorzystania z oferty rękodzielników, artystów, wystawców i producentów zdrowej żywności.

8. W przyszłą niedzielę pragniemy zaprosić - w ramach rozpoczynającego się tygodnia odpustowego naszej parafii - na godzinę 11.00 wszystkich chorych i cierpiących, aby mogli podczas wspólnej modlitwy przyjąć sakrament namaszczenia chorych, sakrament umocnienia i pocieszenia. Natomiast o godzinie 12.30 będziemy celebrowali Mszę św. w intencji wszystkich przeżywających jubileusz małżeństwa. Bardzo prosimy Jubilatów, którzy nie otrzymali informacji na temat tej Mszy św. o kontakt z ks. Marcinem Miczkułą. Ubiegłoroczna Msza św. dla Jubilatów dla wielu była okazją do rodzinnego dziękczynienia. Przepiękny to był obraz Jubilatów, otoczonych swoimi bliskimi, którzy po Mszy św. szli na wspólny niedzielny obiad. Po południu natomiast pragniemy wyruszyć na ulice naszej parafii w procesji dziękczynnej za otrzymane łaski. Rozpoczęcie procesji o godzinie 15.00.

9. Od 19.08.-26.08.2018 w ramach przeżywanego odpustu parafialnego gromadzimy się o godz. 15.00 na nabożeństwie wypominkowym połączonym z koronką do Miłosierdzia Bożego. Pragniemy modlić się z tych z naszych rodzin, którzy odeszli do domu Ojca, błagamy dla nich o miłosierdzie Boże. O 17.45 nabożeństwo do Ducha Świętego - przeżywamy bowiem rok szczególnej modlitwy do Ducha Świętego. Prosimy, aby Duch Święty uzdalniał nas do mężnego wyznawania wiary i dawania świadectwa we współczesnym świecie; wieczorem o godz. 21.00 Apel u Królowej Świata.

10. W sobotę, 25 sierpnia, Wspólnota Apostołów Miłosierdzia Bożego organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu. Wyjazd autokaru sprzed Kolegiaty o godz. 09:45. Koszt wyjazdu: 25 zł. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie telefonicznie pod nr. 602300688.

11. Spotkanie pielgrzymkowe przed wyjazdem do Wrocławia – Pragi – Drezna 14 sierpnia o godz. 18:30.

12. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela oraz Gość Niedzielny. Dla nas katolików są to media o tyle istotne, że przekazują informacje na temat życia Kościoła. Po przeczytaniu tych gazet przekazujmy je dalej, aby w ten sposób poszerzał się krąg osób, do których dociera informacja z redakcji katolickich.

13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze, najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

14. Wam, kochani Parafianie, mili Goście modlący się z nami w Kolegiacie życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2018-08-12 01:58:40

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F