Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 21 października 2019 r, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 8 lipca 2018 r.1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. Kończymy pilny remont kościoła filialnego w Świętem. Dwie ściany wieży zostały wyremontowane i zakonserwowane. Dopiero po ustawieniu rusztowań można było ocenić zniszczenia, jakim uległa wieża od czasu jej wybudowania. Ponad 130 lat nie dokonywano jakichkolwiek napraw; nie konserwowano metalowych żaluzji, przez które wentyluje się wnętrze wieży. Praktycznie wszystkie fugi należało usunąć i założyć nowe, aby zabezpieczyć ten zabytek na kolejne dziesięciolecia. Nadal musimy jednak zbierać środki, aby uregulować należności i jednocześnie myśleć o dalszych etapach remontu. Stąd też ogromna prośba - nie tylko do mieszkańców Świętego - aby wspomóc nasze działania. W salkach Caritasu zostały położone nowe instalacje wodne i kanalizacyjne; od poniedziałku zostanie założona nowa instalacja elektryczna. Zostały zamówione nowe okna, drzwi; wkrótce także zmieni cię całkowicie bryła budynku od strony ul. Krzywoustego. Architektem odpowiedzialnym za projekt jest p. mgr Sławomir Nowicki, któremu jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaangażowanie i owocną współpracę. Trwają prace na ścianie południowej Kolegiaty, przygotowywane są tynki podokapowe, na których odtworzone będą malowidła, które nie przetrwały próby czasu. Kolegiata zyska także nowe, miedziane orynnowanie, aby nie zamakały mury i w ten sposób znacznie przedłużą się efekty renowacyjne. Ufamy, iż po zakończeniu tego etapu nasza świątynia nabierze nowego blasku i piękna. Wszystkim Ofiarodawcom - Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty składamy staropolskie: "Bóg zapłać” za wsparcie i zrozumienie dla naszych działań.

2. W najbliższy czwartek tj. 12.07. Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się nabożeństwo Jerycha Różańcowego, które potrwa do piątku wieczorem. Niech każdy z nas znajdzie chwilę czasu na adorację Najświętszego Sakramentu i osobistą modlitwę w intencji własnej bądź swojej rodziny. Chciejmy błagać Boga o deszcze, aby rolnicy i działkowcy, mogli się cieszyć obfitymi owocami swojej pracy i dobrymi zbiorami.

3. W sobotę 14.07. 2018 o godzinie 18.00 ks. Prał. Henryk Ozga będzie celebrował Mszę św. ku czci św. Henryka, w przededniu swoich imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. będzie okazja, aby złożyć Solenizantowi życzenia.

4. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie miłych gości, którzy odwiedzili nasz kościół i z nami się modlą. Niech czas wakacji przeżywany w naszym pięknym mieście będzie bogaty w duchowe przeżycia.


5. Jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszej Niedzieli i Gościu Niedzielnym znajdują się informacje poświęcone życiu i działalności Kościoła w Polce i świecie. Jest także najnowszy numer pisma "Miłujcie się” . Zapraszamy do lektury

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. Bożego Błogosławieństwa i opieki św. patronów.

7. Wszystkim drogim parafianom, miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku. Niech Bóg nam obficie błogosławi.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2018-07-08 02:52:53

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F