Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś niedziela, 25 marca 2019 r, imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 13 maja 2018 r.1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Trwają prace na ścianie południowej Kolegiaty. Trzeba było zdjąć dachówkę z części dachu nad boczną nawą. Wkrótce nastąpi oczyszczenie cegieł, uzupełnienie ubytków oraz wymiana fug. Wszystkim naszym Parafianom oraz Przyjaciołom Kolegiaty dziękujemy za wsparcie i pomoc.

2. Dziś o godz. 17:00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Maryja objawiła się trojgu pastuszkom po raz pierwszy 13 maja 1917 r. Każdego 13 dnia miesiąca przekazywała dzieciom orędzie dla świata. Serdecznie zapraszamy.

3. W piątek, 18 maja, o godz. 19:00 w Kolegiacie odbędzie się patriotyczna wieczornica "Dar Wolności”, przygotowana przez uczniów szkół, przedszkoli i ośrodków oświatowych. Nad uroczystością Narodowy Patronat w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

4. W sobotę o godz. 16:00 odbędzie się koncert chórów w ramach corocznego cyklu "Śpiewy Maryjne w Kolegiacie”. Chciejmy znaleźć czas, aby przeżyć ten wyjątkowy koncert ku czci Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy.

5. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się Mszą św. wieczorną o 18:00 i zakończy Apelem Jasnogórskim o 20:00.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 15:30 w Kolegiacie orkiestra Cammerata Nova wykona utwór Vivaldiego "Cztery pory roku”. To fantastyczna muzyczna podróż poprzez cały rok. Wstęp wolny!

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Zielone Świątki. Tego dnia o godz. 18:00 sprawowana będzie Msza św. w intencji naszego nieodżałowanego kościelnego śp. Zenona Miętkiewicza w 1 rocz. śm.


8. Przeżywamy maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Codziennie w naszej Kolegiacie nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Zapraszamy także codziennie na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej o 21:00.

9. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce organizowanej w dniach 10-15 września br. Trasa pielgrzymki będzie wiodła przez Paradyż-Wrocław-Wambierzyce-Pragę-Drezno. Zapisy do 20 maja.

10. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy Jerycha Różańcowego w Stargardzie, które jest wotum dziękczynienia za pontyfikat św. Jana Pawła II i za 100-lecie odzyskania niepodległości w naszej Ojczyźnie. Szczegółowy plan jest zawieszony w gablotach.

11. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum w środę o 18:45 i w piątek o 19:00.

12. Wspominaliśmy już, że wprowadzamy w naszej parafii nabożeństwo do św. Rity. W przyszłą niedzielę, przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć modlitewniki za wstawiennictwem św. Rity.

13. Wiele jest w naszym życiu spraw, wobec których nie możemy, a nawet nie wolno nam przejść obojętnie. Świadomość, że nie jesteśmy sami, że ktoś współodczuwa, że ktoś się modli, bardzo pomaga. Odpowiadając na prośbę wielu parafian w Kolegiacie będą sprawowane Msze św. nowennowe zbiorowe w intencji osób żyjących z prośbą o Boże błogosławieństwo dla nich. Msze św. będą sprawowane od Bożego Ciała do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapisy intencji w biurze parafialnym lub zakrystii.

14. W sobotę, 2 czerwca, organizujemy wyjazd na Lednicę. Młodzież, która chce uczestniczyć w tym wydarzeniu prosimy o kontakt z p. Małgosią ze scholi lub z ks. Marcinem Miczkułą.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone egzemplarze Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zapraszamy do lektury.

16. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia.

17. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca śp. Leon Szewc, Tadeusz Katanowski i Helena Błaszkiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2018-05-13 04:06:58

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F