Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś wtorek, 26 marca 2019 r, imieniny: Dory, Olgi, Teodora


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 11 marca 2018 r.1. Dziś o godzinie 17.30 nabożeństwo Gorzkich żali połączone z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy i rozważania męki Pańskiej.

2. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Wkrótce przystąpimy do prac związanych z remontem budynku, w którym mieści się siedziba "Caritas”. Koniecznym jest wymiana dachu, instalacji grzewczej, instalacji eklektycznej oraz ogólny remont toalet i salek. Naszym pragnieniem jest przygotować salki, z których mogłyby korzystać grupy młodzieży z także seniorów. Wszystkim ofiarodawcom składamy nasze podziękowanie i zapewniamy, iż zebrane środki zostaną wydane zgodnie z wolą ofiarodawców.

3. Jak mogliśmy się naocznie zorientować zostały wykonane prace dokonane cięcia pielęgnacyjne drzew przy naszej Kolegiacie. Były to prace konieczne, gdyż wiele gałęzi było suchych i zagrażało bezpieczeństwu ludzi korzystających z ciągów pieszych. Chciałbym zapewnić - bo były takie głosy - iż na korekcję drzew, jak również na wycinkę zagrażających bezpieczeństwu ludzi nasadzeń, mieliśmy stosowne zezwolenia od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Jerycha Różańcowego. Modlitwa zakończy się przed wtorkową Mszą św. wieczorną.

5. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

6. W najbliższy piątek zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej. Pierwsze nabożeństwo o godz. 7.30. O godzinie 16.30 nabożeństwo dla dzieci i o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych.


7. Rekolekcje parafialne, przygotowujące nas na Święta Wielkanocne, rozpoczną się w naszej wspólnocie w przyszłą niedzielę. Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Oliwiak, proboszcz z Grzędzic. Prosimy o modlitwę w intencji księdza rekolekcjonisty, a także całej naszej parafii, aby rekolekcje przyniosły błogosławione owoce.

8. Trwa akcja charytatywna przez świętami wielkanocnymi. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świecę paschalną. Niech nie zabraknie jej na naszych stołach podczas śniadania wielkanocnego. Są także do nabycia kartki świąteczne. Przez nabycie tych symboli świątecznych wspieramy zakup artykułów spożywczych dla ubogich.

9. Przypominamy o kwietniowej pielgrzymce do San Giovanni Rotondo, Monte Sant Angelo, Asyżu z okazji 50 rocznicy śmierci św. Ojca Pio. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

10. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Chciejmy korzystać z daru słowa drukowanego. Po lekturze czasopism prosimy przekazywać te egzemplarze dalej: sąsiadom, znajomym, aby jak największa liczba wiernych mogła poszerzać swoja wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i świecie.

11. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego.

12. Naszym Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy z całego serca dobrego czasu wypoczynku i błogosławionego nowego tygodnia.

13. Do domu Ojca w minionym tygodniu odeszli: Robert Berg, Marian Sagan, Andrzej Sobierajski i Andrzej Krężlewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2018-03-11 05:21:17

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F