Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś sobota, 20 lipca 2019 r, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 28 stycznia 2018 r.1. Zakończyły się ferie zimowe dzieci i młodzieży. Ufamy, że był to dobry czas wypoczynku, regeneracji sił. Niech nowy semestr dla wszystkich uczących się będzie owocny i dostarcza wiele satysfakcji.

2. Dziś, 28.01.2018 o godzinie 17.00 w kościele św. Ducha w Stargardzie, Chór „Echo Arioso” wykona najpiękniejsze kolędy i pastorałki polskie. Będzie to jednocześnie ostatni koncert kolędowy Echo Arioso w tym roku. Okazja więc jest wyjątkowa! Serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. W piątek jest to także Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie zwana uroczystością Marki Bożej Gromnicznej. Msze św. w Kolegiacie będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00. 12.00 (w intencji chorych i cierpiących) oraz wieczorem o godz. 18.00. Na Eucharystię przynieśmy ze sobą gromnice. Podczas wieczornej Mszy św. śpiewać będzie Chór „Echo Arioso”. W tym dniu ks. Marcin Miczkuła i ks. Prałat odwiedzą chorych z Komunią św. Msza św.. W Strachocinie o godz. 17.00 uroczysta Eucharystia.

4. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP rozpocznie się o godz. 17.15, a następnie będzie celebrowana Eucharystia. W tym dniu ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.

5. Spełniając prośbę wielu Parafian, aby w okresie Wielkiego Postu były sprawowane Msze św. gregoriańskie zbiorowe, informujemy, że pierwsza Msza św. w intencji polecanych zmarłych będzie celebrowana 28.02.2018. Wszystkich zainteresowanych podaniem imion i nazwisk zmarłych, których polecać będziemy modlitwie Kościoła prosimy o kontakt z ks. Marcinem Miczkułą.

6. Od najbliższej soboty tj. 3.02. 2018 zapraszamy na kurs przedmałżeński, który stanowi bezpośrednie przygotowanie przed zawarciem sakramentalnego małżeństwa. Prosimy o poinformowanie zainteresowanych. Kurs rozpoczyna się o godz. 19.00 w salce parafialnej,


7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII SP i II G we wtorek o 17:00, a z klas III G w środę o 17:00.

8. Spotkanie dla seniorów w II LO w środę o 12:30.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii dostępne są egzemplarze Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Chciejmy sięgać do prasy katolickiej. Na pewno znajdziemy wiele ciekawych informacji dotyczących życia Kościoła w Polsce i świecie. Jesteśmy zmartwieni faktem, iż praktycznie w każdą niedzielę zostają niesprzedane egzemplarze gazet. Jest tylu wspaniałych, inteligentnych katolików. Niech to zobowiązuje, aby na stałe sięgać do prasy katolickiej, czytać i przekazywać dalej.

10. Informujemy, że został zmieniony numer telefonu parafialnego. Aktualny numer to: 791-160-941. Nowy adres poczty elektronicznej: kolegiata.stargard@wp.pl

11. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia. Dla nas duszpasterzy to ogromna radość, że zamawiane są intencje Mszy świętych w intencji Jubilatów, a także w dniu imienin. Jest pięknym zwyczajem, iż w dniu 18. urodzin rodzice zamawiają Mszę św. w intencji swojego syna, czy córki, która wchodzi w życie dorosłe. Jakiś banalny prezent nie jest w stanie zastąpić mocy Eucharystii, podczas której modlimy się o potrzebne dary i łaski dla jubilata To duchowy kwiat dla tych którzy przeżywają swoje uroczystości osobiste i rodzinne.

12. Wszystkim drogim Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w Kolegiacie życzymy miłej, spokojnej niedzieli, dobrego wypoczynku i dobrego, nadchodzącego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz

Strona internetowa: www.parafia.stargard.pl
Poczta elektroniczna: kolegiata.stargard@wp.pl
Telefon:  791-160-941    


© 2018-01-28 06:42:31

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F