Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 21 sierpnia 2019 r, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 24 grudnia 2017 r.1. Dziś IV Niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. W naszej Kolegiacie pasterki sprawowane będą o godz. 21:00, 22:30 i 24:00. W przyszłą niedzielę Msze św. według stałego porządku. O godz. 18:00 Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski w roku 2017.

2. Z całego serca dziękujemy za wsparcie naszej parafialnej Caritas, za zakupione świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz przekazywane paczki żywnościowe. To wszystko zostało pieczołowicie zebrane, przekazane dla osób potrzebujących, biednych. Bardzo jesteśmy wdzięczni członkom Caritas za wiele godzin ciężkiej pracy na rzecz najuboższych. To jest bardzo konkretna , wymierna, ale i ciężka praca.

3. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia pragniemy wesprzeć ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 12:30 zostanie poświęcony witraż ku czci św. Rity, patronki kobiet pragnących zostać matkami. Serdecznie zapraszamy na tę Eucharystię.

4. Rozpoczynamy kolędę, wizytę duszpasterską. Z racji iż w tym roku ferie zimowe rozpoczynają się w połowie stycznia i dzieci wyjeżdżają na zimowisko poprosiliśmy o pomoc ks. Rusłana Marciszaka i ks. Mirosława Staroszczyka. Przyjmijmy tych kapłanów z całą życzliwością. Plan kolędy:

środa, 27 grudnia, ul. Gdańska, Gdyńska, Kilińskiego, Źródlana, Klonowa, Grudziądzka, Skłodowskiej-Curie, Ochronna

czwartek, 28 grudnia, ul. Grunwaldzka, Graniczna, Na Grobli, Rzemieślnicza, Robotnicza 1-7a

piątek, 29 grudnia, ul. Robotnicza od 7b do końca, Bydgoska nieparzyste wszystkie, parzyste od 6-34a

sobota, 30 grudnia, Strachocin i Święte, ul. Bydgoska parzyste 86-126

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o 16:00, w sobotę o 12:00. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej.


5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii dostępne są egzemplarze Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

6. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia. Wszystkim naszym kochanym Parafianom, miłym Gościom przeżywającym święta w Stargardzie, Przyjaciołom Kolegiaty, składamy nasze kapłańskie życzenia: błogosławionych świąt!

7. W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Bogumiła Gołdyn, Irena Bilińska, Zofia Rochnowska, Lech Maciejewski, Maria Doszczeczko i Marian Więcek. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2017-12-24 17:30:38

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F