Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 21 sierpnia 2019 r, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 17 grudnia 2017 r.1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które mają nas duchowo przygotować do Uroczystości Bożego Narodzenia. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. proboszcza Macieja Pliszkę, który przeprowadzi nas przez ten czas zadumy i modlitwy – adwent. Zapraszamy w poniedziałek i wtorek na nauki o godz. 9:00 i 18:00. W Strachocinie nauki o godz. 17:00. W tych dniach okazja do spowiedzi św. od godz. 17:00.

2. W minioną niedzielę inwestycyjną zebraliśmy sumę 7 033 zł. To bardzo wysoka kwota, świadczy ona o zrozumieniu dla naszych działań, aby Kolegiata piękniała. Cieszymy się, że 26 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12:30 będziemy mogli poświęcić nowy witraż ku czci św. Rity, patronki małżeństw proszących o potomstwo oraz orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych.

3. Roraty codziennie o godz. 7:00 od poniedziałku do soboty. Pragniemy razem z Maryją oczekiwać narodzenia Zbawiciela. Dzieci zapraszamy na roraty we wtorki i czwartki o 16:30. Młodzież gimnazjalną, przygotowującą się do bierzmowania oraz młodzież szkół średnich zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o 6:30, a w sobotę o 7:00.

4. Rozpoczęliśmy adwent, czas duchowego przygotowania na radosne Święta Bożego Narodzenia. Przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki. Nierozłącznym elementem wigilii jest świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nasz parafialny zespół Caritas rozprowadza te świece. Niech nie zabraknie tego elementu, światła świecy wigilijnej, na naszych stołach. Są także do nabycia kartki świąteczne. Przez nabycie tych symboli świątecznych wspieramy zakup artykułów spożywczych dla ubogich. Przy wyjściu z kościoła można nabyć także sianko pod obrus na stół wigilijny, przygotowane przez harcerzy, która w ten sposób pragną zebrać fundusze na szkolenie wakacyjne. Przy wyjściu z kościoła można również nabyć modlitewnik, w którym znajdują się modlitwy na najważniejsze wydarzenia rodzinne, m.in. modlitwy rozpoczynające wieczerzę wigilijną. Wychodząc z kościoła możemy wrócić do domu z choinką, ponieważ na placu przykościelnym znajduje się stoisko z drzewkami na Boże Narodzenie.

5. W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia wypada w IV Niedzielę Adwentu. Nie zapominajmy o obowiązku Mszy św. niedzielnej, pasterki bowiem należą już do liturgii Bożego Narodzenia.

6. W Wigilię Bożego Narodzenia pasterki sprawowane będą o godz. 21:00, 22:30 i 24:00, a w Strachocinie i Świętem o 20:00. W I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego.


7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii dostępne są egzemplarze Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Przy wyjściu z kościoła rozdawane są Dobre Nowiny.

8. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.

9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Aleksander Żakowicz, Helena Kaźmierczak i Maria Kuczyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2017-12-17 03:40:01

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F