Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 23 września 2019 r, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 10 grudnia 2017 r.1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w środę św. Łucję, a w czwartek św. Jana od Krzyża.

2. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. W dalszym ciągu regulujemy zobowiązania wynikające z remontu plebanii, jak również przygotowujemy się do montażu kolejnego witraża. Bóg zapłać, Wam, Kochani Parafianie i Przyjaciele naszej Kolegiaty za wsparcie i konkretną pomoc.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Na wszystkich Mszach św. w niedzielę nauki ogólne, w poniedziałek oraz wtorek Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9:00 i 18:00. Od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św. Szczególny akcent połóżmy na przygotowanie adwentowe, abyśmy z czystymi sercami ozdobionymi na przyjście Pana mogli zasiąść do wigilijnego stołu oraz uczestniczyć w liturgiach świątecznych w kościele.

4. Roraty codziennie o godz. 7:00 od poniedziałku do soboty. Pragniemy razem z Maryją oczekiwać narodzenia Zbawiciela. Dzieci zapraszamy na roraty we wtorki i czwartki o 16:30. Młodzież gimnazjalną, przygotowującą się do bierzmowania oraz młodzież szkół średnich zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o 6:30, a w sobotę o 7:00.

5. Rozpoczęliśmy adwent, czas duchowego przygotowania na radosne Święta Bożego Narodzenia. Przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki. Jest to nasz staropolski zwyczaj, kiedy senior rodziny bierze w swoje ręce poświęcony opłatek i rozpoczyna składanie życzeń. Nierozłącznym elementem wigilii jest świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nasz parafialny zespół Caritas rozprowadza te świece. Niech nie zabraknie tego elementu, światła świecy wigilijnej, na naszych stołach. Są także do nabycia kartki świąteczne, część z nich została wykonana przez uczniów II LO w Stargardzie. Przez nabycie tych symboli świątecznych wspieramy zakup artykułów spożywczych dla ubogich. Przy wyjściu z kościoła można nabyć także sianko pod obrus na stół wigilijny, przygotowane przez naszą młodzież, która w ten sposób pragnie zebrać fundusz na warsztaty rękodzielnicze.


6. W Wigilię Bożego Narodzenia pasterki sprawowane będą o godz. 21:00, 22:30 i 24:00.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii dostępne są egzemplarze Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

8. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.

9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Józef Cichanowicz, Krzysztof Jabłoński oraz Władysław Jagodziński. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2017-12-10 03:35:26

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F