Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 23 września 2019 r, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 20 sierpnia 2017 r.1. Dziś od rana trwa festyn parafialny zorganizowany przez Członków Caritas i fantastycznych Parafian, którzy pragną w ten sposób rozpocząć obchody 60-lecia powstania naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tym festynie. Koniecznie trzeba spróbować specjału przygotowywanego na świeżo „Całuski Ks. Proboszcza”.

2. W minioną niedzielę, tzw. „niedzielę inwestycyjną” zebraliśmy sumę 7.832 zł. To znaczna suma, która pozwala nam spłacać zobowiązania po remoncie plebanii, a także myśleć o nowych inwestycjach. Wszystkim Ofiarodawcom składamy nasze podziękowanie. Cieszy nas, że na początku września zostanie zamontowany witraż ku czci św. Antoniego.

3. Z okazji jubileuszu 60-lecia powstania naszej parafii przez najbliższy tydzień będziemy dziękować za sakramenty, które były udzielane w naszej parafii. Dziś dziękujemy za sakrament namaszczenia chorych i małżeństwa. Jutro będziemy dziękować za sakrament chrztu. Podczas wieczornej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Na tę Mszę św. przynosimy świece. We wtorek będziemy odnawiać zobowiązania podjęte podczas sakramentu bierzmowania. W środę dziękujemy za sakrament Eucharystii. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu aż do apelu. W czwartek dziękujemy za sakrament święceń. Będziemy się modlić za kapłanów i siostry zakonne pochodzących z naszej parafii. W tym dniu będziemy również prosić o nowe, liczne i święte powołania z naszej wspólnoty. W piątek dziękujemy za sakrament pokuty i pojednania. Tego dnia w Godzinie Miłosierdzia nabożeństwo pokutne połączone ze spowiedzią św. W sobotę Dzień Maryjny. Dziękujemy za 300 lat koronacji Matki Bożej Częstochowskiej i 100-lecie Objawień w Fatimie. Każdego dnia od dziś o 15:00 Godzina Miłosierdzia. Od jutra do czwartku podczas tego nabożeństwa będziemy polecać zmarłych parafian oraz duszpasterzy. Każdego dnia o 21:00 nabożeństwo maryjne. Dziś o 21:00 procesja fatimska ulicami miasta. Z soboty na niedzielę, o północy, zapraszamy na Godzinę Czytań wraz z wigilią. Wspólne świętowanie zakończymy sumą odpustową ku czci Matki Bożej Królowej Świata w przyszłą niedzielę o godz. 12:30. Obchodom naszego jubileuszu towarzyszyć będzie na Rynku Staromiejskim Jarmark u Królowej Świata. Rozpocznie się on w piątek, 25 sierpnia, a zakończy w niedzielę 27 sierpnia. Podczas trwania jarmarku będą występy i koncerty wielu zespołów. Szczegółowy plan jubileuszu parafii rozdawany jest przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach jubileuszowych.


4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Gniezna, Torunia, Gietrzwałdu, Wilna, Troków i Św. Lipki w dniach 25-30 września br. Zapraszamy!

5. Informujemy, że 02 września br. o godz. 19.00 w salce parafialnej rozpoczniemy cykl spotkań w ramach kursu przedmałżeńskiego, dla osób przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Bardzo prosimy o poinformowaniu zainteresowanych o tym wydarzeniu.

6. Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Niech te gazety umilą nam czas wakacji.

7. Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i dużo zdrowia. Wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom – modlącym się z nami – życzymy miłej i spokojnej niedzieli.

8. Wspólnota Apostołów Miłosierdzia, 25 sierpnia, organizuje pielgrzymkę do Myśliborza na uroczystości urodzinowe św. Faustyny. Zapisy w zakrystii.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2017-08-20 01:37:02

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F