Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś sobota, 20 lipca 2019 r, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 9 kwietnia 2017 r.1. Z całego serca dziękujemy Paniom i Panom za przygotowanie palm, które symbolizują uroczysty wjazd Zbawiciela do Jerozolimy i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele inwestycyjne. Cieszy nas, że wieża południowa została pięknie odnowiona. Wkrótce po świętach w kaplicy św. Jana Chrzciciela zostanie zamontowany ołtarz wraz z obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej.

3. Dziś w naszym mieście trwają wybory na stanowisko prezydenta miasta. Zachęcamy wszystkich uprawnionych do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu. Zgodnie z nauką Kościoła obowiązkiem katolików jest udział w życiu społecznym poprzez czynny udział w wyborach.

4. Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.

5. W poniedziałek o godz. 17:00 do naszej wspólnoty przybędzie Ks. Abp Andrzej Dzięga, który przewodniczyć będzie liturgii przyjęcia do Kapituły Kolegiackiej nowych kanoników gremialnych i honorowych. O godz. 17:30 rozpoczną się nieszpory kapitulne. Wszystkich z całego serca zapraszamy.

6. We wtorek, przy Bramie Pyrzyckiej, o godz. 19:00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.

7. W środę ks. Marcin Miczkuła będzie obchodził imieniny. Solenizant będzie sprawował Mszę św. o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


8. Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po liturgii wieczornej czuwanie modlitewne do godz. 22:00.

9. Jutrznia - poranna modlitwa Kościoła, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8:00.

10. Wielki Piątek. Czuwanie modlitewne dzieci o godz. 10:00, młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich o godz. 11:00. Droga Krzyżowa, którą poprowadzi Straż Honorowa Serca Jezusowego o godz. 15:00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Gorzkie Żale w Wielki Piątek o godz. 21:00.

11. Wielka Sobota. Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym od 9:00 do 14:30 co pół godziny, w Strachocinie o 10:00, w Świętem o 10:30. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00.

12. Okazja do spowiedzi św. codziennie od godz. 17:30. W Wielki Czwartek i Piątek od 17:00 i po liturgii. W Wielką Sobotę spowiedź od 9:00 do 15:00.

13. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 15:00. W Niedzielę Zmartwychwstania przed wieczorną Mszą św.

14. Msza św. rezurekcyjna w niedzielę o godz. 6:00. Pozostałe Msze św. od godz. 9:30 według porządku niedzielnego.

15. Nieszpory świąteczne kończące Triduum Sacrum w niedzielę o godz. 17:30.

16. Jeszcze dziś możemy wesprzeć naszą parafialną Caritas. Kupując świece na stół wielkanocny, kartki świąteczne przyczyniamy się do wsparcia dla najuboższych. Bóg zapłać, Kochani, za Wasze dobre serca.

17. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy można złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację kościoła. Do tej pory zebraliśmy 893 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy nasze podziękowanie.

18. W tym roku Archidiecezjalne Dni Młodych w dniach 1-3 maja odbywają się w Goleniowie. Młodzież, która chciałaby wziąć w nich udział proszona jest o zgłoszenie się do zakrystii.

19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone egzemplarze Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zapraszamy do lektury.

20. Parafia pw. Ducha Świętego organizuje w dniach 28-29 kwietnia pielgrzymkę do Lichenia. Szczegóły na plakacie.

21. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia. Życzymy Wszystkim Wam, wspaniałej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

22. W minionym tygodniu odeszła do domu Ojca śp. Krystyna Łuniewska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2017-04-09 05:58:12

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F