Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś sobota, 20 lipca 2019 r, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 27 listopada 2016 r.1. Rozpoczęliśmy adwent, czas duchowego przygotowania na radosne Święta Bożego Narodzenia. Dziś podczas wszystkich Mszy św. święcimy opłatki na stół wigilijny. Jest to nasz staropolski zwyczaj, kiedy senior rodziny bierze w swoje ręce poświęcony opłatek i rozpoczyna składanie życzeń. Nierozłącznym elementem wigilii jest świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nasz parafialny zespół Caritas rozprowadza te świece. Niech nie zabraknie tego elementu, światła świecy wigilijnej, na naszych stołach. Są także do nabycia kartki świąteczne, część z nich została wykonana przez uczniów II LO w Stargardzie. Przez nabycie tych symboli świątecznych wspieramy zakup artykułów spożywczych dla ubogich.

2. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystawione jest drzewko. Na drzewku zawieszone są serduszka z imionami i wiekiem dzieci z naszej parafii. Drogich Parafian prosimy o wylosowanie serduszka i wykonanie paczki świątecznej dla malucha. Decyzję o zrobieniu paczki podejmują tylko osoby dorosłe. Paczkę wraz z serduszkiem prosimy złożyć do 12 grudnia.

3. Codziennie o godz. 7:00 rano modlimy się podczas Mszy św. roratniej o dobre przygotowanie – razem z Maryją – do przyjęcia Mesjasza, Syna Bożego.

4. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16:30.

5. Rekolekcje adwentowe w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy w IV Niedzielę Adwentu.

6. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się w int. nowych i licznych powołań kapłańskich i zakonnych.


7. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 12:00 Msza św. w int. chorych i cierpiących. W pierwszą sobotę miesiąca księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną, a wieczorem uroczysta Msza św. wynagradzająca Sercu NMP.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Msza św. dla członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

9. Członkowie Żywego Różańca serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w pielgrzymce do Krakowa.

10. Stargardzki chór Echo-Arioso przy Domu Kultury Kolejarza, ul. Szczecińska 17, zaprasza osoby, które lubią śpiewać – dorosłych i młodzież – do wspólnego śpiewania. Spotkania w poniedziałki i czwartki w godz. 18:00-20:00.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny. Na pewno zainteresują nas artykuły pogłębiające naszą wiedzę o życiu Kościoła.

12. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, otaczamy naszą życzliwością i składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg Wam błogosławi. Życzymy Wam, Kochani Parafianie, jak również wszystkim modlącym się z nami na Eucharystii, wspaniałej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

13. W minionym tygodniu odeszła do domu Ojca: śp. Emilia Olszańska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2016-11-28 10:54:05

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F