Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 20 lutego 2019 r, imieniny: Anety, Lehca, Leona


Ogłoszenia duszpasterskie na XXX niedzielę roku 26.10.2014 r.1. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH. Zapraszamy wszystkich dorosłych na katechezę we wtorek po Mszy św. wieczornej.

2. Zapraszamy w środę na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Na ostatni Apel Jasnogórski zapraszamy w środę o godz. 21.00.

3. Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza naszą młodzież na czuwanie modlitewne w piątek 31 października o godz. 20.00. Chcemy aby ta modlitwa była zadośćuczynieniem za grzech popełnione w tę noc.

4. W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych, msze św. na nowym cmentarzu o godz. 11.00. W naszej świątyni po sumie odmówimy Anioł Pański i indywidualnie udamy się do kościoła Ducha Świętego i dalej na cmentarz gdzie około godz. 13.00 Uroczysta Msza święta za zmarłych. Nie będzie Mszy św. w kościele o godz. 12.30. Dzisiaj można jeszcze wziąć karty wypominkowe.

5. W niedzielę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada o godz. 17.00 procesja modlitewna w kościele. Polecajmy w modlitwie zmarłych kapłanów ks. Abp Kazimierza Majdańskiego, ks. Abp Mariana Przykuckiego, ks. Abp Zygmunta Kamińskiego, ks. Edmunda Malicha. Modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych od 02.11. codziennie o godz. 17.30.

6. Informujemy, że na Cmentarzu w Stargardzie Szczecińskim klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego będą przyjmowali wypominki za zmarłych, które wierni mogą składać w miejscach oznaczonych tablicami z napisem Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne. Wypominki będą przyjmowane: na Cmentarzu w Stargardzie – 1 i 2 listopada w godz. od 9.00 do 17.00.


7. Za tydzień zapraszamy Członków Żywego Różańca na Mszę św. o godz. 11.00 i na spotkanie po Mszy w kaplicy.

8. W każdą niedzielę listopada zapraszamy na modlitwę Różańcową na godz. 15.00, która odbywa się jednocześnie na starym i nowym cmentarzu.

9. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Szymona i Judy Tadeusza Ap, święto, w sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych, w niedzielę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

10. Z serca dziękujemy Pani organistce Agnieszce Kępińskiej, która pod nieobecność Pana Bogumiła Dreli pełniła tę posługę w naszej wspólnocie. Jednocześnie informujemy, że od 1 listopada do posługi organistowskiej powróci Pan Bogumił.

11. Gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Losservatore Romano.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki naszej patronki NMP Królowej Świata. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół, wypominki i na renowację ołtarza, w ubiegłą niedzielę na ten cel złożono 950 zł. razem na Prezbiterium zebrano 9690 zł.

13. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: + Beata Józefiak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ODPUSTY:

1. Wiernemu, który pobożnie nawiedza cmentarz i modli się choćby tylko myślnie za zmarłych, udziela się odpustu, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W dniach od 1 do 8 listopada odpust ten będzie w poszczególnych dniach zupełny, w inne zaś dni roku będzie częściowy.

2. Wierni mogą uzyskać odpust ZUPEŁNY, który może być ofiarowany TYLKO za dusze w czyśćcu, jeżeli w Dniu Zadusznym nawiedzą pobożnie kościół albo kaplicę . W czasie nawiedzenia należy odmówić OJCZE NASZ, ZDROWAŚ MARIO i WIERZĘ W BOGA, oraz wypełnić inne warunki jak: spowiedź (stan łaski), Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca Świętego. (Ench. Indulg., n. 67).

Ks. Henryk Marczak
Proboszcz


© 2014-10-26 03:17:51

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F