Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś sobota, 20 lipca 2019 r, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny


Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę Adwentu 8.12.2013 r.1. ADWENT - to czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie i poważnego przygotowania duszy do bliższego spotkania z Bogiem. Pamiętajmy o modlitwie, zaplanujmy spowiedź przedświąteczną.

2. Dzisiaj II Niedzielę Adwentu przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 11.00 na zakończenie Mszy św. będzie można przyjąć cudowny medalik Matki Bożej Niepokalanej. Poświęcenie medalików dla dzieci o godz. 12.30. W poniedziałek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00 będzie odprawiona z Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. W poczuciu solidarności z odradzającym się Kościołem za wschodnią granicą Polski oraz w trosce o naszych braci i siostry katolików, dzisiaj przeżywamy Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie, który będziemy wspierać ofiarami, zbieranymi do puszek po Mszy św.

4. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH. Zapraszamy wszystkich dorosłych na katechezę we wtorek po Mszy św. wieczornej.

5. W czwartek uroczysta Msza św. pontyfikalna pod przewodnictwem ks. Abp Andrzeja Dzięgi z okazji wizytacji kanonicznej, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian o godz. 17.30.

6. Za tydzień w III Niedzielę Adwentu w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy Rekolekcje które poprowadzi ks. kan. dr Krzysztof Łuszczek. Błogosławiony Jan Paweł II do Polaków, temat na każmy dzień, w niedzielę RODZINA, w poniedziałek PRACA, we wtorek WIARA. Módlmy się o to, aby jak najwięcej osób skorzystało z Rekolekcji świętych.

7. W Adwencie Msze św. roratnie codziennie o godz. 7.00. Msza św. ranna w Adwencie w dużym kościele. Dla dzieci w poniedziałek, w środę i piątek o godz. 18.00. Dzieci przychodzą z lampionami.


8. Można nabyć wigilijną świecę Caritasu. Mała świeca 5 zł. Świeca duża 15 zł. Kartki świąteczne w kościele i sklepiku. Wzorem lat ubiegłych, wystawione jest drzewko a na nim serduszka. Ufundowaną paczkę wraz z serduszkiem należy złożyć do kosza pod drzewkiem do 15-go grudnia. Decyzję o przygotowaniu paczki podejmują jedynie osoby dorosłe. Chciałbym przestrzec przed oszustami którzy niby w imieniu parafii rozprowadzają opłatki. Opłatki można nabyć jedynie w zakrystii, w sklepiku i w biurze parafialnym.

9. W tym tygodniu wspominamy: w piątek św. Łucji dz m, w sobotę św. Jana od Krzyża prez. dK.

10. Gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Losservatore Romano.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki naszej patronki NMP Królowej Świata. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół, i na renowację ołtarza, w ubiegłą niedzielę na ten cel złożono 1600 zł.

12. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: + Czesław Mrozowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Henryk Marczak
Proboszcz


© 2013-12-09 04:30:43

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F