Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś sobota, 20 lipca 2019 r, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny


Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedzielę roku 17.11.2013 r.1. W dzisiejszą niedzielę na Mszach świętych o godz. 8.00 i 12.30 gościmy Jego Ekscelencję ks. Abp. Andrzeja Dzięgę, w ramach wizytacji kanonicznej.

W kończącym się Roku Wiary z godnie z wolą ks. Abp. Andrzeja Dzięgi od soboty, 16.11.2013 r. do soboty 23.11.2013 r. po wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać Litanię do Chrystusa Króla z modlitwą osobistego uznania Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana. Diecezjalne Zamknięcie Roku Wiary odbędzie się w sobotę, 23 listopada br., podczas Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Liturgię poprzedzi czuwanie modlitewne od godz. 10.00. Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza wszystkich do wspólnotowego dziękczynienia za łaski Roku Wiary, a szczególnie Kapłanów i delegacje każdej parafii. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy: katolików świeckich, rodziny, siostry zakonne wszystkich zgromadzeń, członków organizacji, stowarzyszeń, ruchów i wspólnot kościelnych z pocztami sztandarowymi, członków rad diecezjalnych, katechetów, duszpasterstwa akademickie, młodzież, dzieci, a w szczególny sposób członków Akcji Katolickiej i KSM, którzy złożą przysięgi.

2. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej trwamy na modlitwie i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. Po każdej Mszy świętej Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na ten cel.

3. Modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych codziennie o godz. 17.30.

4. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich parafian na Mszę świętą wotywną i nabożeństwo do Ducha Świętego. Jest to propozycja kierowana również dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy was i waszych rodziców – abyśmy wszyscy mogli doświadczyć działania i żywej obecności Boga pośród nas.

5. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH. Zapraszamy wszystkich dorosłych na katechezę we wtorek o godz. 18.30 po Mszy św. wieczornej.


6. Zapraszamy w każdą środę na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po Nabożeństwie Msza święta. W czwartki zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.30 na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

7. W każdą niedzielę listopada zapraszamy na modlitwę Różańcową o godz. 15.00, która odbywa się jednocześnie na starym i nowym cmentarzu.

8. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, na każdej Mszy św. będziemy odmawiać Litanię do Chrystusa Króla i odmawiać Akt poświęcenia parafii i rodzin Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz całego Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa Chrystusa Króla.

9. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek bł. Karoliny Kózkówny dz m, we wtorek bł. Salomei dz, w środę św. Rafała Kalinowskiego prezb, w czwartek Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny, w piątek św. Cecylii dz, m.

10. Gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Losservatore Romano. W sklepiku można kupić Lampiony, Ewangelie, słowo na każdy dzień, na 2014r. kartki świąteczne, kalendarze na 2014 r..

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki naszej patronki NMP Królowej Świata. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół i wypominki. i na renowację ołtarza, w ubiegłą niedzielę na ten cel złożono 200 zł.

12. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: + Bronisław Borkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Henryk Marczak
Proboszcz


© 2013-11-18 05:39:49

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F