Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś sobota, 20 lipca 2019 r, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny


Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI niedzielę zwykłą 30.10.20111. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych, msze św. na nowym cmentarzu o godz. 11.00. W naszej świątyni po sumie odmówimy Anioł Pański i w procesji udamy się do kościoła Ducha Świętego i dalej na cmentarz gdzie około godz. 13.00 Uroczysta Msza święta za zmarłych. Nie będzie Mszy św. w kościele o godz. 12.30. Dzisiaj można jeszcze wziąć karty wypominkowe.

2. 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msza św. o godz. 07.00. o 10.00 i o 18.00 z procesją modlitewną w kościele. Polecajmy w modlitwie zmarłych kapłanów ks. Abp Kazimierza Majdańskiego, ks. Abp Mariana Przykuckiego, ks. Abp Zygmunta Kamińskiego, ks. Edmunda Malicha, byłego proboszcza.

3. Modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych codziennie o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w sposób szczególny zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 ministrantów, lektorów, rodziców. Będziemy się modlić prosząc Chrystusa Kapłana o świętość kapłanów, przygotowujących się do kapłaństwa i o powołania. W piątek Chorych zapraszamy na Mszę św. na godz. 12.00 w południe, o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Jezusowego, od 17.00 okazja do spowiedzi, 17.30 wypominki. W sobotę Msza św. wieczorna o Niepokalanym Sercu Maryi.


5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca,odwiedziny chorych z komunią św. w piątek i w sobotę według stałego porządku.

6. W dniach 12 i 13 listopada odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka kolejarzy na Jasną Górę.

7. Zapraszamy w czwartek o godz. 19.00 na spotkanie wspólnoty Chemin Neuf.

8. W pierwszą sobotę miesiąca Listopada tj. 05.11. jesteśmy zaproszeni jako dekanat do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie o godz. 11.00.

9. Za tydzień zapraszamy Członków Żywego Różańca na Mszę św. o godz. 11.00 i na spotkanie po Mszy w kaplicy.

10. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych, w środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w piątek św. Karola Boromeusza bp.

11. Gazety: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Losservatore Romano.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki i Królowej naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół, wypominki i na renowację ołtarza, w ubiegłą niedzielę na ten cel złożono 920 zł.

13. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: + Teofil Idczak + Stanisława Jasnowska + Fabian Frydrych + Lech Szmagaj. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


ODPUSTY:

1. Wiernemu, który pobożnie nawiedza cmentarz i modli się choćby tylko myślnie za zmarłych, udziela się odpustu, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W dniach od 1 do 8 listopada odpust ten będzie w poszczególnych dniach zupełny, w inne zaś dni roku będzie częściowy.

2. Wierni mogą uzyskać odpust ZUPEŁNY, który może być ofiarowany TYLKO za dusze w czyśćcu, jeżeli w Dniu Zadusznym nawiedzą pobożnie kościół albo kaplicę . W czasie nawiedzenia należy odmówić OJCZE NASZ, ZDROWAŚ MARIO i WIERZĘ W BOGA, oraz wypełnić inne warunki jak: spowiedź (stan łaski), Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca Świętego. (Ench. Indulg., n. 67).

Ks. Henryk Marczak
Proboszcz


© 2011-10-31 11:48:51

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F