Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 21 października 2019 r, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza


Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu 28.11.2010 r.1. Adwent to czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie i poważnego przygotowania duszy do bliższego spotkania z Bogiem. Pamiętajmy o modlitwie, zaplanujmy spowiedź przedświąteczną.

2. W Adwencie Msze św. roratnie codziennie o godz. 6.30. Dla dzieci w poniedziałek, w środę i piątek o godz. 18.00. Dzieci przychodzą z lampionami.

3. W II Niedzielę Adwentu tj. 05.12 w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy Rekolekcje które poprowadzi ks. Dariusz Knapik Dyrektor Ekonomiczny Naszej Diecezji. Pamiętajmy w modlitwie, aby ten święty czas rekolekcji zaowocował nawróceniem i przemianą naszych serc.

4. Od dziś będzie można nabyć wigilijną świecę Caritasu. Mała świeca 5 zł. Świeca kula i duża świeca 15 zł. Kartki świąteczne w kościele i sklepiku. Wzorem lat ubiegłych, wystawione będzie drzewko a na nim serduszka. Ufundowaną paczkę wraz z serduszkiem należy złożyć do kosza pod drzewkiem do 17-go grudnia. Decyzję o przygotowaniu paczki podejmują jedynie osoby dorosłe. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. poświęcenie opłatków wigilijnych. Opłatki można nabyć przy wyjściu z kościoła w zakrystii, w sklepiku i w biurze parafialnym.


5. W tym tygodniu 1-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17-18 będzie spowiadał penitencjarz naszej kolegiaty ks. January Żelawski. W sposób szczególny zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00 ministrantów, lektorów, rodziców. Będziemy się modlić prosząc Chrystusa Kapłana o świętość kapłanów, przygotowujących się do kapłaństwa i o powołania. W piątek o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa. Chorych zapraszamy na Mszę św. na godz. 12.00 w południe, o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Adoracja w ciszy do 17.50 Litania do Serca Jezusowego, okazja do spowiedzi. W sobotę Msza św. wieczorna o Niepokalanym Sercu Maryi.

6. W tym tygodniu l piątek miesiąca, odwiedziny chorych z komunią św. w piątek i w sobotę według stałego porządku.

7. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Andrzeja Ap, święto, w piątek św. Franciszka Ksawerego prezb.

8. W II Niedzielę Adwentu obchodzony jest w Polsce "Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie." Za tydzień będzie zorganizowana zbiórka do puszek.

9. Godzinki ku czci NMP o godz. 07.30, pierwsza Msza święta o godz. 08.00 następne według stałego porządku. Intencje przyjęte na godz. 06.30 będziemy sprawować w koncelebrze na godz. 08.00 lub do uzgodnienia w zakrystii.

10. Msze święte w tygodniu o godz. 6.30 i w Adwencie o godz. 18.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 07.00. Intencje przyjęte na godz. 07.00 będziemy sprawować w koncelebrze na godz. 06.30 lub do uzgodnienia w zakrystii. Msza św. ranna w Adwencie w dużym kościele.

11. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek od godz. 16.00 do 17.00 i w sobotę przed południem od godz. 10.00 do 12.00. W nagłych wypadkach jesteśmy do dyspozycji wiernych.

12. Gazety: niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Posłaniec Świętej Rodziny, L'osservatore Romano. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół.

13. Pragnę powiadomić parafian że w najbliższym czasie ks. Prałat Henryk Ozga zamieszka w domu parafialnym przy ulicy Marii Curie Skłodowskiej 1 na 2 pokojach, kuchnia i łazienka. Pozostała część domu będzie przeznaczona dla sióstr zakonnych. W najbliższym czasie pragnę podjąć rozmowy zmierzające do powrotu sióstr zakonnych do naszej parafii. Jednocześnie mamy świadomość że nie będzie to łatwe ze względu na coraz mniej powołań zakonnych.

14. Pragnę również powiadomić o pracach wykonywanych w najbliższym czasie. Zostały założone żarówki energooszczędne. W kaplicy zostaną zamontowane do ławek klęczniki, na ławkach w kościele sukcesywnie będą położone maty - gąbki izolacyjne, koszt będzie wynosił około 20 tysięcy zł.

Ks. Henryk Marczak
Proboszcz


© 2010-11-29 05:43:29

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F